PUBG Mobile: M416 vs G36C – Vikendi haritasında hangisi daha iyi?

PUBG Mobile hangi silah daha iyi? Başlığımızın altında M416 ve G36C silahlarını karşılaştırdık.
PUBG Mobile Silah Karşılaştırması M416 ve G36C
PUBG Mobile Silah Karşılaştırması M416 ve G36C.

PUBG Mobile silah karşılaştırması açısından sıradaki silahlar M416 vs G36C. Vikendi haritasında en sık tercih edilen silahlardan ikisini çeşitli özellikler bakımından karşılaştırdık. Sizde bu yazıyı okurken hangi silahın daha iyi olduğunu düşünebilirsiniz.

PUBG Mobile: Hangi silah daha iyi?

Oyuncular Vikendi haritasını oynarken, aynı anda sadece iki farklı silah kullanabildiğimizden dolayı zaman zaman insanlar KNT silahını aldıktan sonra G36C veya M416 silahları arasında geçiş yaparken zorlanıyor. Her silahın kendine özgü özellikleri bulunduğu için ve hepsinin farklı işlevleri olduğu için oyuncular bu seçimler esnasında zorlanabiliyor. Bizde bu konuda sizlere yardımcı olmak adına bu iki silahı birbirleriyle karşılaştırdık.

PUBG Mobile G36C vs M416
PUBG Mobile silah karşılaştırmasında hangi silah sizce daha iyi?

Güçlü silahları kullanmanın yanında o silahlara uygun en iyi eklentileri kullanmalısınız. Böylelikle silahınızın sekme oranı ve bir şarjör içerisinde daha fazla mermi bulundurmasını sağlayabilirsiniz. Seçtiğiniz silaha göre oynamanız gerekiyor. Yakın mesafeden çatışmanız gerekiyorsa bu savaşa uygun dürbünü kullanmalı veya hip-fire yapmanız gerekiyor. Hip-fire taktiği hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa “PUBG Mobile Hip-Fire Geliştirme Taktikleri” adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

PUBG Mobile M416 Silahı
M416 silahı Buggy aracını 40 mermide patlatabiliyor.

Hasar

G36C ile M416 arasındaki PUBG Mobile silah karşılaştırması listemizin ilk maddesinde hasar bulunuyor. İstatistiklere bakacak olursak, isabetli bir mermi başına G36C’nin 43 hasar, M416’nın ise 43 hasar verdiğini söyleyebiliriz. Gördüğünüz üzere her iki silahın hasarı da birbirleriyle aynı durumda, ancak M416 silahının saniye başına hasarı (DPS) daha yüksek. Bu nedenle hasar istatistiği üzerinden bir tercih yapmanız pek sağlıklı olmayabilir. Oyun içerisindeki en yüksek hasarlı silahları öğrenmek istiyorsanız PUBG Mobile yüksek hasarlı en iyi silahlar içeriğimize göz atın.

PUBG Mobile G36C silahı mermi
G36C silahı Buggy aracını 38 mermide patlatabiliyor.

Geri tepme

G36C silahının geri tepmesi, M416 silahından biraz daha yüksek. Yani G36C silahının dikey geri tepmesi M416 silahından biraz daha yüksek olsa da, yatay geri tepmesi M416 silahından daha düşük ve mermileri daha isabetli şekilde gider. Eğer eklentilerini en iyi şekilde takarsanız M416’dan biraz daha iyi olabilir.

PUBG Mobile G36C Silahı
M416 silahının yeniden yüklemesi ,G36C silahını göre daha düşüktür.

Şarjör Değiştirme Hızı

Her iki silahın şarjör değiştirme hızı arasında oldukça büyük bir süre var. M416 silahının şarjör değiştirme hızı 2.73s olarak hesaplandı, G36C silahının ise 3.80s olarak hesaplandı. Kullandığınız şarjör eklentisine göre değiştirme hızları düşse dahi hiçbir eklenti kullanmadan M416 silahı için 30 mermi kullanabilir ve şarjör değiştirirken 2.1 saniye beklemeniz gerekir. Hızlı çekim şarjörüne sahipseniz şarjör değiştirme hızınız 1.9 saniyeye düşecek.

PUBG Mobile AKM ve M416 Hasar
G36C silahı M416 silahına kıyasla daha hızlı ateş edebiliyor.

G36C silahında da tıpkı M416’da olduğu gibi şarjör eklentisiz kullanırsanız bir şarjör içerisinde maksimum 30 mermi olacağını göreceksiniz. Hiçbir eklentiye sahip olmadan G36C silahında şarjör değiştirmek için 3.80 saniye beklemeniz gerecek. Hızlı çekim şarjörüyle birlikte G36C kullanıyorsanız bu hız 3 saniyeye düşecek. Oyun içerisinde bu hızı denemeden yorum yaptığınızda bu sürelerin çok az olduğunu düşünebilir veya bir saniye içerisinde neler olabilir? Gibi sorular sorabilirsiniz. Savaşta şarjörünüzün bittiği anda her saniyenin ne kadar önemli olduğunu göreceksiniz. İsabetli atış oranınız yüksekse hızlı çekim şarjörler kullanmalısınız.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts