PUBG Mobile ne kadar internet harcar?

PUBG Mobile’da bir eşleşmenin ortalama olarak ne kadar internet harcadığını öğrenerek daha tasarruflu olabilirsiniz.
PUBG Mobile Eşleşmeler
Ortalama bir maç 25 dakika sürüyor.

PUBG Mobile ne kadar internet harcar, biliyor musunuz? Bayram dolayısıyla çoğu oyuncu dışarıda PUBG Mobile oynadığuı için bu gibi konular oldukça merak ediliyor. Bir maçın ortalama olarak 25 dakika sürebileceğini göz önünde bulundurursak bir maç için o kadar da fazla internet harcamıyor. 🙂

PUBG Mobile fazla internet harcıyor mu?

Eşleşme içerisinde geçen süreyle eş orantılı olarak internet harcaması da artıyor. Aynı zamanda grafik ayarlarının da bu duruma etkisi olabilir. Oyun içerisinden sesli olarak konuşmanız veya Discord gibi uygulamalar içerisinden arkadaşlarınızla iletişim kuruyorsanız internetiniz daha hızlı bitebilir.

PUBG Mobile Ne Kadar İnternet Harcar?
Oyun sürelerine göre harcanan internet miktarı değişebilir.

Arka planda çalışan uygulamalar da internetinizi hızla bitirebilir. Aynı zamanda telefonunuzun daha hızlı ısınmasına neden olur. Eğer dışarda oyun oynayacaksanız arka planda çalışan uygulamaları tamamen kapatmanız gerekir. Şarjsız kalmak ve kötü bir oyun deneyimi yaşamak istemezsiniz.

Oynadığınız oyun moduna veya girdiğiniz haritaya göre internet harcamanız daha da azalabilir. Maç süresi ne kadar azalırsa o kadar daha az internet harcamış olursunuz. Miramar gibi haritalar yerine küçük haritalar tercih etmelisiniz. Oyunun küçük haritalarının bir tanesi olan Sanhok’ta oyunlar hızla bittiğinden dolayı daha fazla PUBG Mobile oynayabilirsiniz.

PUBG Mobile Maçlar
“PUBG Mobile Ne Kadar İnternet Harcar?” gibi konular oyuncular tarafından oldukça merak ediliyor.

Düşük internet kaybıyla daha fazla PUBG Mobile oynamak istiyorsanız doğru grafik ayarlarını yapmalısınız. Eğer Android kullanıcısıysanız sizler için hazırladığımız “Android’de PUBG Mobile Grafik Ayarlarını Düzenlemek” adlı içeriğimize göz atabilirsiniz. Böylelikle daha fazla performansa sahip olmanın yanında daha da az internet harcamış olursunuz.

Oyuncular arasında PUBG Mobile’ın bir eşleşme içerisinde ne kadar internet kullandığı tartışılsa da bunu anlamanın en iyi yolu verileri takip etmek. Telefon ayarlarınızdan kullandığınız internet miktarını görebilir ve operatörünüzün mesaj hattına yazarak bir maç içerisinde ne kadar internet kullandığınızı öğrenebilirsiniz.

Maç süreleri değiştiğinden dolayı her eşleşmede harcadığınız internet miktarı değişecek. Ortalama bir maçın 25 dakika gibi bir süre sürdüğünü örnek alırsak kullandığınız internet yaklaşık olarak 50 MB olabilir. Daha az internet kullanmak için farklı uygulamalar kullanmanız oyun içerisindeki ping değerlerinizi etkileyebilir.

Total
0
Shares
2 comments
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts