PUBG Mobile P90 nerede çıkar?

PUBG Mobile P90 rehberiyle P90’a dair detayları öğrenebilirsiniz.
pubg mobile p90 rehberi
PUBG Mobile P90

PUBG Mobile P90, geçtiğimiz günlerde oyuna gelen 0.18.0 güncellemesiyle açıklanmıştı. Birçok FPS oyunundan tanıdığımız P90, duyurulduğu andan itibaren PUBG Mobile oyuncularını da heyecanlandırmayı başarmıştı. Duyurulmasıyla oyuncular tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan P90’ın özellikleri ve nerede bulunabileceği de merak konusu oldu.

PUBG Mobile P90

Birçok yenilik içeren 0.18.0 güncellemesinin bir diğer yeni özelliği, P90 olmuştu. Oyuna yeni eklenen ve duyurulduğu andan itibaren oyun içerisinde alacağı konum tüm oyuncular tarafından merak edilen P90, bu yüksek ilginin karşılığını verebilirmiş gibi gözüküyor. Zira sahip olduğu özelliklerle yakın mesafe çatışmalarda gayet kullanılabilir olan silahla güzel skorlar sizleri bekliyor.

pubg mobile p90 nerede bulunur
Oyuna yeni eklenen P90, sadece bir oyun modunda oynanabilir durumda.

P90 nerelerden çıkar?

Hafif makineli bir tüfek olan P90, PUBG Mobile geliştiricileri tarafından Arena Modu’nda tanıtıldı. Özellikle Arena Modu’nda çok etkili olan P90, sürekli kısa mesafeli çatışmaların olduğu bu haritada adeta parlıyor. Diğer oyun modlarında bulunmayan P90’ın diğer modlara eklenip eklenmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Hali hazırda birçok silah bulunan oyunda bu silahların arasına P90’da katıldı ancak sadece Arena Modu’nda kullanılabiliyor. Ancak bu konuyla alakalı genel olarak görüşler, sadece bir oyun modu için oyuna bir silah eklenmeyeceği yönünde. Yani ilerleyen zamanlarda P90’ı diğer modlarda da görme ihtimalimiz bulunuyor.

pubg mobile p90 özellikleri
Sahip olduğu özelliklerle P90, diğer hafif makineli tüfeklerden daha iyi bir performans sağlıyor.

P90 Özellikleri

P90’ın bir hafif makineli tüfek olduğuna değinmiştik. 9mm mermi kullanan P90, çok yüksek bir atış hızına sahip. Hiçbir ek bileşen takılmadığı zaman 50 mermi kapasitesi bulunan silahın yüksek atış hızına sahip olması, kısa süre içerisinde rakipleriniz üzerine şarjörü boşaltabileceğiniz anlamına geliyor. Bu özellikleriyle P90’ın, şu anda oyunda bulunan en etkili hafif makineli tüfek olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

P90, kullanıcılarına oyunda bulunan 3 farklı ateş modunu da sağlıyor. Bu 3 tercih arasında kendinize uygun durum ve koşullarda dilediğinizi kullanma şansınız mevcut. Eğer uzun mesafe çatışmak zorunda kaldıysanız tekli modda, azaltılmış geri tepme özelliğiyle kısa ve orta mesafeli çatışmalarda burst modda ve yine kısa mesafelerde saniyeler içerisinde çok yüksek hasar vermek için otomatik modda kullanabilirsiniz.

pubg mobile p90 hasarı
Sahip olduğu özelliklerin oranları tam olarak açıklanmasa da, geri bildirimlerden gelen sonuçlar silahın çok etkili olduğunu gösteriyor.

Tüm SMG bileşenlerini kabul eden P90, ayrıca kullanıcılarına 6x’e kadar bir dürbün takma imkanını sağlıyor. Hafif makineli bir tüfek olmasına rağmen ek bileşenlerle uzun mesafeli çatışmalarda da rahat bir şekilde kullanılabilen P90’ın resmi özellikleri henüz yayımlanmadı. PUBG Mobile ekibi tarafından resmen duyurulmamış özelliklerine rağmen P90, oyuncular tarafından belirtilen geri bildirimlere göre oldukça etkili bir silah.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts