PUBG Mobile Pro League Americas ertelendi

PUBG Mobile Pro League Americas ve Dünya Ligi, koronavirüs nedeniyle süresiz ertelendi.
pubg mobile pro league americas
PUBG Mobile Pro League Americas ve Dünya Ligi, koronavirüs nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

PUBG Mobile Pro League Americas ve Dünya Ligi süresiz olarak ertelendi. PUBG Mobile, tüm dünyada hızla etki eden ve hayatı olumsuz etkileyen koronavirüs nedeniyle bu iki ligi erteleme kararı aldı.

PUBG Mobile Pro League Americas

Geçtiğimiz saatlerde bu konuyla ilgili bir açıklama paylaşan ekip, liglerin ertelenme sebepleriyle ilgili kamuoyunu bilgilendirdi. PUBG Mobile Esports için birinci önceliğin oyuncuların, takımların, topluluk hayranlarının, partnerlerin ve çalışanların güvenliği ve sağlığı olduğunu belirten ekip, COVID-19 salgınının global durumunu yakından takip ettiklerini de belirtti. İlgili kurumlarla dikkatli değerlendirme ve tartışma sonrası ekip, beklenmedik koşullar nedeniyle Pro Lig Amerika ve Dünya Ligi’ni ertelemeye karar verdiklerini belirtti.

pubg mobile world league 2020
PUBG Mobile ekibi, oyuncuların sağlığının ve güvenliğinin birinci öncelikleri olduğunu belirtti.

Erteleme kararı

Bu kararın gelmesi ise kamuoyunu pek şaşırtmadı. Zira turnuvanın ertelenmesi yerine PUBG Mobile Pro League South Asia gibi online oynanması pek mümkün değil. PMPL Americas’ta mücadele edecek takımların Kuzey ve Güney Amerika’dan katılmaları nedeniyle her oyuncunun yaklaşık aynı değerde ping’le oynaması pek mümkün olmadığından dolayı online oynama fikri de pek başarılı bir çözüm olarak gözükmüyor.

Alternatif seçenekler

Açıklamaya ek olarak PUBG Mobile ekibi, yakın zamanda etkinliği online bir şekilde düzenlemek için seçenekleri ve olasılıkları araştırdıklarını söyledi. Aynı zamanda bu salgını, espor için bir fırsat olarak gördüklerini de ekledi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler