PUBG Mobile sesli sohbet nasıl kullanılır?

PUBG Mobile Sesli Konuşma Sorunu
PUBG Mobile

PUBG Mobile sesli sohbet nasıl kullanılır? Popüler Battle Royale türündeki oyun PUBG Mobile oyuncularını yeni güncelleme umuduyla heyecanlandırıyor. Oyuncuların çoğu büyük bir heyecan ile oyuna FPS modunu ekleyecek 0.6.0 sürümünü beklerken, biz de sizler için oyunda önemli bir yeri olan sesli sohbet özelliği hakkında bahsedelim dedik. Ayrıca “pubg mobile sesli konuşma sorunu” ve “pubg sesli iletişim sorunu” gibi sorunlara da cevap arayacağız.

PUBG Mobile Sesli Sohbet Kullanımı

Takım içi strateji gerektiren oyunlarda önem seviyesinde ilk sıralarda olan sesli sohbet, Battle Royale türündeki oyunların takım modlarında çok fazla gerekli oluyor. PUBG ve PUBG Mobile’ın da arasında bulunduğu bu oyun türü tekli (Solo), çiftli (Duo) veya dörtlü (Squad) takım modlarına sahip. İster arkadaşlarınız ile girin ister hiç tanımadığınız başka oyuncular ile bir oyuna girin, rakibin nerede olduğunu veya nerede daha fazla loot hakkında birbirinize bilgi vermek çok önemli.

Sesli sohbet ayarlarını, oyunun ana HUD’ından hızlıca susturmak veya açmak için kullanabileceğiniz gibi, Mobil PUBG sesli sohbeti kullanmak oldukça kolay. Oyunun başlamasından sonra sağ üst köşede haritanın yakınında bulunan hoparlör düğmesine basarak sesli sohbeti etkinleştirebilir veya kapatabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: PUBG Mobile Birinci Olma Taktikleri

PUBG Mobile Sesli Konuşma Sorunu
PUBG Mobile Sesli Konuşma Sorunu

Bir sonraki adım ise mikrofonu açmak üzerine olacak. Bu durumu halletmek için, mikrofonunuzu etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için hoparlör düğmesinin altındaki mikrofon düğmesine dokunun. Fakat bu, ancak mikrofonunuzu oyun içi ayarlarda etkinleştirdiyseniz işe yarayacaktır.

Mikrofonunuzu etkinleştirmek, ses seviyesini veya sohbet ayarlarını değiştirmek için, kullanıcı arayüzü üzerindeki dişli simgesini kullanarak ayarlara gitmelisiniz. Buradan ses sekmesini ve ardından Mikrofon ayarlarını bulun. Burada, ses seviyesini kolayca yükseltebilir ya da direkt kapatabilir, ayrıca mikrofon seçeneğini işaretleyip aktif hale getirerek, oyun içinde sohbet edebilirsiniz. Ayrıca PUBG Mobile’ı bilgisayarda da oynayabilirsiniz. PUBG Mobile bilgisayarda nasıl oynanır öğrenmek istiyorsanız hazırladığımız rehbere göz atabilirsiniz.

PUBG Mobile Sesli Konuşma Sorunu

Bu sorun hakkında hala net bir çözüm bulunmamakta. Oyuncuların çoğu, lobide seslerinin gittiğini fakat uçak kısmına ve oyunun içine girdiklerinde seslerin kendilerine ulaşmadığını belirtiyorlar. Bu konu hakkında internet üzerinde bir araştırma yaptığımızda birkaç sonuca ulaşıyoruz.

  • Çözüm 1: Oyun içerisine girdikten sonra telefonun ekranını kilitleyip tekrar açın.
  • Çözüm 2: Eğer internet probleminiz yoksa oyunu tümden silip tekrardan cihazınıza kurun.
  • Çözüm 3: Bu bir çözüm olmasa bile oyuncular bu noktayı atlayabiliyorlar. Ayarlara girip mikrofonunuzun açık olduğundan ve oyuna mikrofona erişim izni verdiğinizden emin olun.
  • Çözüm 4: Android cihazlarda pencere butonuna tıklayıp, tekrardan oyuna geçiş yapmak.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts