PUBG Mobile Sezon 10: Hızlı Yükselmenin Yolu

PUBG Mobile Sezon 10’da kısa sürede rütbe atlamak ister misiniz?
PUBG Mobile Sezon 10

PUBG Mobile Sezon 10 Royale Pass‘in başladı. Üstelik büyük ödülleriyle beraber. Biz de yeni sezon öncesi sizler için en hızlı şekilde rütbe atlamanın yollarını derledik.

PUBG Mobile Sezon 10 Başladı!

PUBG Mobile Sezon 10
PUBG Mobile Sezon 10 Royale Pass başladı.

PC platformunda rakipleri olsa da mobilde açık ara en çok oyuncuya sahip hayatta kalma oyunu olan PUBG Mobile’da yeni sezon başlıyor. Bir sezon boyunca yükselmek için verdiğimiz mücadele artık yeniden başlıyor. Yeni başarımlar, yeni ödüller ve görevler… Peki yeni sezonda en hızlı rütbe atlamanın ve başarımları hızlıca açmanın yollarını merak ediyor musunuz? O zaman bu içeriğimiz tam da size göre olacak.

Hızlı Rütbe Atlamak İçin Ne Gerekiyor?

PUBG Mobile Sezon 10
Hızlıca yükselmenin yolları neler?

PUBG Mobile hızlı rütbe atlamak gibi bir arama yaptığınızda karşınıza çıkacak olan rehberlerde genellikle çok fazla oynamak ve sona kalmak yer alıyor. Her ne kadar bunların doğruluk payı olsa da asıl önemli olan bir oyunda kaç tane skor aldığınız. İlk 5’e kaldığınız bir oyunda hiç skor alamadığınız zaman sona kalmanız size çok fazla puan kazandırmıyor. Asıl önemli olan skorlarınız. İlk 10’a giremeseniz bile ne kadar fazla skor alırsanız o kadar yüksek puan alma şansınız var. Hem fazla skor alıp hem de sonlara kalırsanız da gerçekten çok yüksek puan alıyorsunuz.

Bu yüzden hızlı yükselmenin en kritik etkenlerinden biri skor. Sezon başlarında ilk oynadığınız oyunlar çok önemli. Çok fazla maç oynadıktan sonra alacağınız puanlar sizi ilk oyunlarda aldığınız puanlar kadar etkilemiyor. Bu nedenle PUBG Mobile Sezon 10 Royale Pass’teki ilk oyunlarınızda mutlaka iyi skorlar ve dereceler elde etmelisiniz. Eğer bunu telefondan oynarken yapamıyorsanız size bir önerimiz olacak. BlueStacks ile PUBG Mobile ve tüm mobil oyunları bilgisayardan oynayabiliyorsunuz. Üstelik tamamen ücretsiz. Gelin biraz da oyunu bilgisayardan oynamanın avantajlarına bakalım.

Daha Fazla Görüş Alanı Daha Fazla Kontrol!

PUBG Mobile Sezon 10
Bilgisayardan oynarken daha fazla alanı kontrol edebilirsiniz.

PUBG Mobile’de oyuncuların yaşadığı en büyük sıkıntılardan biri ekranın küçük olmasından dolayı rakiplerini çok geç fark etmeleri. Uzaktan gelen veya çalılıkların arasına gizlenmiş rakipleri telefon ekranından görmek çok zor. Ancak bilgisayardan oynarken bu tarz bir problemi hiçbir zaman yaşamayacaksınız. Görüş açınızdaki en uzak rakibi bile kolaylıkla görebileceksiniz.

Tabii grafik kalitesi farkı da önemli bir etkin. Bilgisayarların özellikleri telefonlardan çok daha iyi olduğu için oyunu yüksek grafik ve renk ayarlarıyla hiç kasmadan oynayabiliyorsunuz. Böylece ekranda çok net bir görüntü görüp, rakiplerinizi net bir şekilde algılayabiliyorsunuz. Üstelik büyük ekrandan oynadığınız için de görüş açınız bir hayli genişliyor.

Silah Kontrolü Sağlamak Çok Kolay!

PUBG Mobile Sezon 10
Fare sayesinde ateş etmek çok kolay.

Oyundaki M4A1-S ve AK-47 gibi güçlü silahlar ile taradığınız zaman silah sürekli olarak yukarı kalktığından birkaç saniye sonra kendinizi gökyüzüne ateş ederken buluyorsunuz. Ya da nişangahı rakibinize çevirmeye çalışırken çoktan ölmüş olabiliyorsunuz. Ancak bilgisayardan oynarken bu sorunların hiçbiri olmuyor. Fare ile nişan alıp ateş edilmesinden dolayı silah kontrolü tamamen sizde oluyor. İstediğiniz kadar tarayın silahın yukarı çıkma oranı çok düşüyor.

Ayrıca nişan almak da çok kolay. Telefondan oynarken bizim de zorlandığımız kısım nişangahı rakibe doğru hızlı bir şekilde çevirmek veya rakibin üzerinde sabit bir şekilde tutabilmek. Fare ile bu işi yapmak gerçekten çok daha kolay. Rakibiniz isterse hiç durmadan sağa sola kaçsın kolay bir şekilde nişan alıp vurabiliyorsunuz. Arkanızdan gelen veya ekranın uzak bölümünde yer alan rakiplere karşı hızlıca silahınızı çevirebilir ve ateş edebilirsiniz.

Daha Rahat Hareket Etmek İstemez Miydiniz?

PUBG Mobile Sezon 10
Daha rahat hareket ederek rakiplerinize gizlice yaklaşın.

PUBG Mobile oynarken en önemli şeylerden biri de hareket kabiliyetiniz. Aslında bu tarz oyunların neredeyse tamamında doğru ve iyi hareket etmek çok önemli. Örneğin duvar üzerinde gitmek, arabayı düzgün kullanmak, doğru zamanda eğilmek, doğru yerde pozisyon almak vb. Telefondaki kontrol çubuğu nedeniyle bunu yapmak biraz zor olabiliyor. Özellikle sağa sola hareket ederken veya çatışma esnasında bazen kontrolü anlık olarak kaybedebiliyorsunuz. İşte bu durumları yaşamamak için yine kesinlikle BlueStacks‘i tavsiye edeceğiz.

Özellikle çatışma veya kaçış esnalarında hareket kabiliyetiniz bilgisayardan oynarken çok fazla oluyor. Rakiplerinizin sizi vurması oldukça zorlaşıyor. Bir kayanın arkasında pozisyon almak, bir evin kenarında rahatça hareket edebilmek, pusu kurarken veya rakiplerinizi arkalarken işinize çok fazla yarayacak.

PUBG Mobile Ayarlarını Dilediğiniz Gibi Düzenleyin!

PUBG Mobile Sezon 10
Tuşları dilediğiniz gibi ayarlayın.

BlueStacks‘in ücretsiz olmasının yanı sıra kullanıcılara sunduğu bir diğer harika özellik ise tuşları diledikleri gibi ayarlama imkanı. Ateş etme, nişan alma, araba sürme ve kapı açma gibi birçok fonksiyonun tuşlarını dilediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca bilgisayarlarınızın ses sistemini veya kulaklığınızı oyun sesini almak için kullanabilirsiniz. Konuşmak içinse yine bilgisayarınızda takılı olan mikrofonu rahatça kullanarak takım arkadaşlarınızla iletişim içerisinde kalabilirsiniz.

Fare hassasiyeti PUBG Mobile vb. oyunlar için çok önemli. Fare kontrolünün belki de %70’i hassasiyeti doğru ayarlayarak sağlanıyor. Kalan %30’luk kısımda ise sizin yeteneğiniz önemli. İşte bu hassasiyeti de BlueStacks sayesinde istediğiniz ayara çekebilir; İsterseniz yavaş, isterseniz çok hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Şarj ve İnternet Derdine Son!

PUBG Mobile Sezon 10
Şarj ve internet derdi bitiyor.

Telefondan mobil oyun oynamanın en temel sıkıntıları ise şarj ve internetin çok hızlı bir şekilde bitmesi. Piyasadaki mevcut telefonların çoğunda 30 dakikalık bir PUBG Mobile keyfi neredeyse %30-40 arası şarjınızın azalmasına neden olabiliyor. İnterneti hiç söylemek bile istemiyoruz. Bilgisayardan oynarken bu iki derdiniz de sona erecek. Ev internetlerinde artık kota derdi olmadığı için ne kadar veri indirirseniz indirin hızınız hiç azalmayacak veya ekstra para ödemeyeceksiniz. Eğer fişe takılı olmayan bir laptoptan oynamıyorsanız şarj derdiniz hiç olmayacak ve dilerseniz beş saat PUBG Mobile oynayabilirsiniz.

BlueStacks İle PUBG Mobile Nasıl Oynanır?

Uygulamadan oyunu oynamak için öncelikle buradan BlueStacks’i indirip kurmanız gerekiyor. Ardından tek yapmanız gereken uygulama içerisinden PUBG Mobile’ı indirmek. İndirme bittikten sonra kurulum işlemini uygulama otomatik olarak kendi yapıyor. Oyunun giriş ekranında da tuş ayarlamalarını size soruyor. Yani PUBG Mobile Sezon 10‘da hızlı yükselmek için tek yapmanız gereken sadece BlueStacks‘i bilgisayarınıza kurmak.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler