PUBG Mobile Silah Karşılaştırması: AKM mi M762 mi?

PUBG Mobile’da AKM ile M762 arasındaki farklara ne kadar hakimsiniz?
pubg mobile silah karşılaştırması
Oyunun en güçlü silahlarından AKM ile M762 arasındaki farkları biliyor musunuz?

PUBG Mobile silah karşılaştırması serimiz ile oyunda en sık tercih edilen silahlardan ikisini çeşitli özellikler bakımından karşılaştırıyoruz. Oyun içerisinde birçok güçlü silah mevcut ve zaman zaman bu silahlar arasında tercih problemi yaşayabiliyoruz.

PUBG Mobile Silah Karşılaştırması

Oyun içerisinde aynı anda sadece iki farklı silah kullanabildiğimizden dolayı zaman zaman tercihte bulunmak zor olabiliyor. Bu zorluğun nedeni ise aynı anda iki farklı silahı oynamak değil. Zira her silahın kendine özgü özelliklerinin bulunduğu PUBG Mobile’da hiçbir silah mükemmel değil. Bu nedenle oyuncular, kendilerine en uygun tercihi yapmak durumunda.

pubg mobile silah karşılaştırması listesi
Her bir silahın birbirinden farklı özellikler gösterdiği PUBG Mobile’da AKM ile M762 arasında da farklar bulunuyor.

Bu içeriğimizde, 7.62 mermi türünü kullanan silahlardan AKM ile M762’yi çeşitli yönlerden kıyaslayacağız. Eğer AKM ile M762 arasında hangisini kullanmanız gerektiği hakkında kafanızda soru işaretleri varsa, kıyaslayacağımız açıları bir de kendiniz kafanızda tartarak kendiniz için en uygun silahı bulabilirsiniz.

Hasar

pubg mobile silah karşılaştırması hasar
M762, hasar bakımından çok küçük bir farkla AKM’den daha iyi konumda bulunuyor.

AKM ile M762 arasındaki PUBG Mobile silah karşılaştırması listemizin ilk maddesinde hasar bulunuyor. Kağıt üzerinde AKM, M762’den daha fazla hasara sahip olarak görünüyor. İstatistikler, isabetli bir mermi başına AKM’nin 49 hasar, M762’nin ise 47 hasar verdiğini gösteriyor. Gördüğünüz üzere her iki silahın hasarı birbirine oldukça yakın konumda. Bu nedenle hasar istatistiği üzerinden bir tercih yapmanız pek sağlıklı olmayabilir. Oyun içerisindeki en yüksek hasarlı silahları öğrenmek istiyorsanız PUBG Mobile yüksek hasarlı en iyi silahlar içeriğimize göz atın.

Eklentiler

AKM’ye silah ucu, dürbün ve şarjör olmak üzere üç farklı eklenti takılabilirken M762’ye silah ucu, dürbün, şarjör ve grip olmak üzere dört farklı eklenti takılabiliyor. M416 ile karşılaştırıldığında eklentilerin daha da önem kazandığı her iki silahta da kompansatör kullanmanız epey işinize gelecektir. Zira 5.56 mermi türünü kullanan silahlara oranla çok daha fazla geri tepmeye sahip olan bu silahlar, zaman zaman kullanımı da epey zorlaştırıyor. Tekrar kıyaslamaya dönecek olursak, eğer aim kontrol konusunda sıkıntı çekmiyorsanız AKM’yi tercih edebilirsiniz. Ancak, aim kontrol konusunda sıkıntı çekiyorsanız ve kullanımı biraz daha kolay silah istiyorsanız M762’yi tercih etmelisiniz. Zira M762, daha stabil bir kullanım olanağı sağlıyor. Silah uçlarına dair daha detaylı bilgi için PUBG Mobile silah uçları ve özellikleri içeriğimize göz atabilirsiniz.

Geri tepme

pubg mobile silah karşılaştırması geri tepme
Her iki silahın geri tepme oranı yüksek olsa da çeşitli eklentiler kullanarak bu oranı düşürmek mümkün.

Kağıt üzerinde M762’nin AKM’ye oranla daha fazla bir geri tepme oranını söylemek mümkün. Ancak eklenti avantajı ile M762, bu durumun yarattığı olumsuzlukları giderebiliyor. Sahip oldukları geri tepme nedeniyle her iki silah da uzun mesafeli çatışmalarda kullanılmak için pek uygun değil. Ancak ekstra eklenti avantajı ile M762, orta mesafeli çatışmalarda AKM’den daha kolay bir kullanıma sahip. Geri tepme için AKM üzerinde kullanabileceğiniz tek eklenti olan kompansatörün etkisinin epey sınırlı olduğunu belirtmekte fayda var. Oyun içerisinde geri tepmeden kaynaklanan sorunlardan başınız dertte ise sizler için hazırladığımız PUBG Mobile silah sekmesi azaltmak için kullanılabilecek 5 yöntem içeriğimize mutlaka göz atın.

Atış Hızı

Her iki silahın da geri tepmesi fazla olsa da tekli atış modunda epey yüksek isabetliliğe sahipler. Bu madde kapsamında M762’nin AKM’den daha hızlı bir ateş hızı olduğunu belirtelim. Örnek vermek gerekirse, M762 dakikada 698 tane mermi ateşleyebilirken AKM’de bu sayı sadece 600. Atış modu olarak sadece iki tür bulunduran AKM’de tekli ve tam otomatik atış modları bulunuyor. M762’de ise tekli, üçlü ve tam otomatik olmak üzere üç farklı atış modu bulunuyor.

Sonuç

pubg mobile silah karşılaştırması sonuç
Dört farklı açıdan yaklaştığımız AKM ile M762 arasında kendi oyun tarzınıza uygun bir tercihte bulunabilirsiniz.

Her iki silahı da kullanarak muazzam işler başarmanız mümkün zira bunun için tasarlandılar. Her iki silahı da orta mesafe çatışmalara kadar kullanabilirsiniz. Normalde AKM’nin gölgesinde kalan M762’nin özellikler bakımından AKM’yi biraz daha kenarda bıraktığını söylememiz yanlış olmaz. M762, daha stabil bir kullanımın yanında oyunculara eklenti bakımından da yardım ederek işlerini epey kolaylaştırıyor. Bunun yanında AKM, yüksek hasarının yanı sıra tekli atış modunda size farklı fırsatlar sunuyor. Yukarıdaki özellikleri oyun tarzınıza göre inceleyerek bir sonuca varabilir ve bu iki harika silah arasından kendinize en uygun olanını seçebilirsiniz. Eğer tercihiniz AKM’den yana ise, PUBG Mobile AKM silah rehberi içeriğimizden daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts