PUBG Mobile Silah Karşılaştırması: Kar98 mi AWM mi?

PUBG Mobile’ın en etkili keskin nişancı tüfeklerinden olan AWM ile Kar98 arasındaki farkları biliyor musunuz?
pubg mobile silah karşılaştırması kar98 vs awm
Oyunun en iyi silahı olan AWM ile oyunun en popüler keskin nişancı tüfeği olan Kar98’in arasındaki farkları biliyor musunuz?

PUBG Mobile silah karşılaştırması serimize, oyunun en popüler keskin nişancı tüfeklerinden ikisiyle devam ediyoruz. AWM, oyunun en güçlü silahı olarak biliniyor ve özellik olarak yanına yaklaşacak silah olmadığı iddia ediliyor. Gerçekten öyle mi?

PUBG Mobile Silah Karşılaştırması

PUBG Mobile’da keskin nişancı tüfekleri büyük önem taşıyor. Zira diğer tüfeklere oranla daha az mermiyle daha hızlı sonuç almamızı sağlayan ve özellikle orta ve uzak mesafelerde oldukça kullanışlı olan keskin nişancı tüfekleri, oyuncuların olmazsa olmazlarından. Keskin nişancı tüfeklerine dair daha detaylı bilgi için PUBG Mobile en iyi keskin nişancı silahları içeriğimize göz atabilirsiniz.

pubg mobile silah karşılaştırması kar98 vs awm listesi
AWM, tartışmasız olarak oyundaki en iyi silah olsa da diğer keskin nişancı tüfekleri ile arasında o kadar büyük fark var mı?

PUBG Mobile silah karşılaştırması serimizin bu içeriğinde, oyunun en popüler keskin nişancı tüfekleri olan Kar98 ile AWM’yi karşılaştıracağız. AWM, tartışmasız olarak en iyi silah. Ancak diğer keskin nişancı tüfekleri de o kadar etkisiz değil. Kar98 ile AWM’yi özellikleri bakımından kıyaslayacağımız bu içeriğimizde her iki silah arasındaki farkı daha net görmüş olacağız. Karşılaştırmaya geçmeden önce, keskin nişancı tüfeklerini daha verimli ve etkili kullanmanızı sağlayacak taktik ve öneriler için PUBG Mobile keskin nişancı tüfekleri taktikler ve öneriler içeriğimize mutlaka göz atın.

Kar98

pubg mobile silah karşılaştırması kar98
AWM’ye oranla daha güçsüz kalsa bile Kar98, sahip olduğu özellikler ile en güçlü keskin nişancı tüfeklerinden biri konumunda.

PUBG Mobile silah karşılaştırması içeriğimizde değineceğimiz ilk silah, oyun içerisinde standart olarak bulunan ve loot yapılabilen her yerde bulunma şansı olan Kar98. İsabetli mermi başına 79 hasar verebilen ve 7.62 mermi türünü kullanan Kar98, oyundaki en etkili keskin nişancı tüfeklerinden biri. Zira ikinci seviye kask da dahil olmak üzere çoğu kafadan vuruşta tek atabilen Kar98, aimi kuvvetli kişilerin elinde bir canavara dönüşebiliyor. Mermi hızı 760 m/s olan Kar98, bu özelliği uzak mesafeli atışlarda biraz ağır kalsa da orta mesafeli atışlarda etkili olabiliyor. Toplamda 5 mermilik bir şarjör kapasitesi bulunan Kar98, 4 saniyelik bir şarjör değiştirme süresine sahip. Eklenti olarak sadece silah ucu ve arkası takılabilen Kar98’de kullanılan eklentilerin silah üzerinde büyük bir etkisi bulunmuyor. Kafadan vuruşta en etkili olan silahları öğrenmek için PUBG Mobile kafadan vurma için en iyi silahlar içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

AWM

pubg mobile silah karşılaştırması awm
Neredeyse kusursuz bir silah olan AWM’nin belki de tek sıkıntısı, mermi sayısının sınırlı sayıda olması.

PUBG Mobile silah karşılaştırması içeriğimizin bir diğer silahı olan AWM, sadece air droplardan elde edilebiliyor. İsabetli mermi başına 105 hasar veren ve bu istatistik ile oyundaki en güçlü silah konumunda da bulunan AWM, oyunda bulunan diğer silahların hiçbirinin kullanmadığı .300 Magnum mermi türünü kullanıyor. Üçüncü seviye yelek kullanan kişiler için bile ölümcül olabilen AWM, kafadan vuruşlarda istisnasız tek atıyor. 945 m/s mermi hızına sahip olan ve bu sebeple her bir noktadaki rakibi isabetli bir atışın ardından etkisiz hale getirebilen AWM’nin olumsuz sayılabilecek özellikleri ise şarjör değiştirme süresi ile kullandığı benzersiz mermi türü. Mermi sayısının sınırlı sayıda olmasından dolayı çok sayıda atış denemesine izin vermeyen AWM, 4.6 saniye gibi bir şarjör değiştirme süresine sahip. Ancak sahip olduğu şarjör değiştirme süresi, diğer keskin nişancı tüfeklerine oranla çok geride olmadığından dolayı büyük bir önem taşımıyor. Eklenti olarak silah ucu, ekstra şarjör ve silah arkası takılabilen AWM’de kullanılan eklentilerin silah üzerinde büyük bir etkisi bulunmuyor. Oyunda bulunan diğer yüksek hasarlı silahları öğrenmek için PUBG Mobile yüksek hasarlı en iyi silahlar içeriğimize göz atabilirsiniz.

Sonuç

kar98 vs awm sonuç
AWM, neredeyse tüm özelliklerde Kar98’i geride bırakıyor.

PUBG Mobile silah karşılaştırması içeriğimizin sonunda, her iki silahı özellikleri bakımından karşılaştırdığımızda Kar98’in önde olduğu tek konu şarjör değiştirme süresi gibi gözükse de bu durum Kar98’i güçsüz göstermiyor. Zira AWM, elde etmesi oldukça güç olan silahlardan biri. Ancak AWM’niz yoksa üzülmenize gerek yok. AWM’nin yanında pek parlamayan istatistiklere sahip Kar98 de oyundaki en etkili silahlardan biri. Oyunda AWM bulana dek Kar98 kullanabilirsiniz. Doğru ellerde her bir keskin nişancı tüfeği, oldukça öldürücü olabilir. AWM gibi oyunda bulunması en zor silahları öğrenmek için PUBG Mobile bulunması en zor silahlar içeriğimize mutlaka göz atın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts