PUBG Mobile Silah Karşılaştırması: M249 mu Groza mı?

pubg mobile silah karşılaştırması m249 vs groza
Oyundaki güçlü silahlardan M249 ile Groza arasındaki farkları biliyor musunuz?

PUBG Mobile silah karşılaştırması serimize oyunun bulunması en zor silahları ile devam ediyoruz. PUBG Mobile’da birbirinden farklı özelliklere sahip silahlar bulunuyor. Oyun içerisindeki çoğu silah kolaylıkla bulunabilirken bazı silahlar var ki onları elde etmek için ekstra bir çaba gerekiyor. Bu silahlardan olan M249 ile Groza, aynı zamanda oyundaki en etkili silahlar konumunda.

PUBG Mobile Silah Karşılaştırması

PUBG Mobile’da birbirinden farklı özelliklere sahip silahlar olduğundan bahsetmiştik. Oyun içerisinde bu farklı özelliklere sahip silahlar arasında tercih yapmak zor olabiliyor. Zira silahlar, artıları ve eksileri ile birbirlerinden ayrılıyor ve içerisinde bulunulan duruma göre farklı sonuçlar verebiliyor.

pubg mobile silah karşılaştırması m249 vs groza listesi
M249 ve Groza, oyunda bulunması en zor silahlardan bazıları.

Bu içeriğimizde, oyun içerisinde bulunması diğer silahlara nazaran daha zor olan ancak kesinlikle bu zorluğa değecek iki silahı karşılaştıracağız. Eğer bu iki silah arasında hangisini kullanacağınızı tam kestiremiyorsanız, çeşitli yönlerden yaptığımız kıyaslamaları bir de kendiniz değerlendirerek bir sonuca ulaşabilirsiniz. Silahları karşılaştırmaya geçmeden önce eğer bulunması zor olan diğer silahları merak ediyorsanız PUBG Mobile bulunması zor silahlar içeriğimize göz atabilirsiniz.

Hasar

pubg mobile silah karşılaştırması m249 vs groza hasar
Her iki silahın hasarları birbirlerine çok yakın olsa da az bir farkla Groza daha güçlü konumda bulunuyor.

M249 ile Groza arasındaki PUBG Mobile silah karşılaştırması listemizin ilk maddesinde, en belirleyici kriterlerden hasar bulunuyor. Bu iki silahın da oldukça güçlü olduğunu belirtmekte fayda var. Zira 5.56 mermi türünü kullanan M249 mermi başına 45 hasar verirken 7.62 mermi türünü kullanan Groza, isabetli bir mermi başına 47 hasar veriyor. Bu iki silah arasında tercih yaparken sadece hasar oranına bakarak karar vermek, pek isabetli bir tercih olmayabilir. Oyundaki yüksek hasarlı silahları öğrenmek için PUBG Mobile yüksek hasarlı en iyi silahlar içeriğimize göz atın.

Eklentiler

M249 ile Groza’ya yakından baktığımız PUBG Mobile silah karşılaştırması içeriğimizin bir diğer maddesini eklentiler oluşturuyor. Eklentilerin de oyun içerisinde büyük önem taşıdığını belirtmemizde fayda var. Zira kullanımı zor olan silahları kullanmayı kolaylaştırmanın yollarından birisi de eklentiler. Ancak eklenti açısından da bu iki silahı karşılaştırmak oldukça zor. Zira hem M249’a hem de Groza’ya kullanımı kolaylaştıracak eklentiler takıldığını söylemek mümkün değil. M249’a sadece dürbün takılabilirken Groza’ya dürbün ve ekstra şarjör takılabiliyor. Dürbün ve ekstra şarjörün yanı sıra Groza’ya susturucu da takılabiliyor ancak susturucunun silah kontrolü üzerinde etkisi bulunmuyor. Oyun içerisinde bulunan silah uçlarına dair daha detaylı bilgi için PUBG Mobile eklentileri silah uçları içeriğimize göz atabilirsiniz.

Geri tepme

pubg mobile silah karşılaştırması m249 vs groza geri tepme
Her iki silah da kullanım konusunda kullanıcısına bazı sıkıntılar yaşatabiliyor.

PUBG Mobile silah karşılaştırması içeriğimizde M249 ile Groza’nın benzerliği geri tepme konusunda da devam ediyor. Her iki silah da geri tepme konusunda kullanıcılarına bazı problemler çıkarabiliyor. Bu problemlerin ana nedeni ise her iki silahın da yüksek atış hızına sahip olması. Bu konuya bir sonraki maddede daha detaylı değineceğiz. M249, düşük geri tepme oranına sahip olmasına karşın sahip olduğu atış hızı nedeniyle kontrolü biraz zor olan bir silah. Yakın mesafede muazzam işler çıkartabilen Groza’da aynı probleme sahip. Özellikle orta mesafeli çatışmalarda kullanımı daha da zorlaşan Groza, yakın mesafe çatışmaların dışında kullanımda geri tepme konusunda problemler çıkartabiliyor. Geri tepme konusunda sıkıntı yaşıyorsanız sizler için hazırladığımız PUBG Mobile geri tepme nasıl azaltılır içeriğimize göz atabilirsiniz.

Atış Hızı

M249 ile Groza’yı karşılaştırdığımız PUBG Mobile silah karşılaştırması içeriğimizin son maddesinde atış hızı bulunuyor. Her iki silahın da atış hızı diğer silahlara oranla yüksek olsa da bu noktada Groza daha önde bulunuyor. Oldukça yüksek bir atış hızına sahip Groza, bu özelliğiyle yakın mesafe çatışmalarda çok etkili olabiliyor. M249’un yüksek atış hızına sahip olması ise yüksek mermi kapasitesi ile birleşince oldukça etkili olabiliyor. Özellikle arabalara karşı oldukça etkili olan bu ikili özellik, M249’u bir araç avcısı yapıyor.

Sonuç

m249 vs groza sonuç
Oldukça benzer özelliklere sahip bu iki silah arasında oyun tarzınıza göre tercih yapabilirsiniz.

PUBG Mobile silah karşılaştırması serimizin bu içeriğinde M249 ile Groza’yı karşılaştırdık. Kullandıkları mermi sınıfı hariç az çok aynı özellikleri taşıyan ve her ikisi de birbirinden ölümcül olan bu silahlar arasında karar vermek için silahınızı kullanacağınız pozisyonları önceden bilmenizde fayda var. Eğer oyunda yakın mesafe çatışmalara daha çok girecekseniz Groza’yı tercih edebilirsiniz. Eğer daha çok orta mesafeli çatışmalara girecekseniz ve uzaktan rakipleri tarama pozisyonlarında bulunacaksanız M249’u tercih edebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts