PUBG Mobile Silah Karşılaştırması: M416 mı M762 mi?

PUBG Mobile hangi silah daha iyi? Başlığımızın altında M416 ve M762 silahlarını karşılaştırdık.
PUBG Mobile M416 ve M762
PUBG Mobile M416 ve M762 silah karşılaştırması.

PUBG Mobile silah karşılaştırması açısından sıradaki silahlar M762 ve M416. Oyunda en sık tercih edilen silahlardan ikisini çeşitli özellikler bakımından karşılaştırdık. Sizde bu yazıyı okurken hangi silahın daha iyi olduğunu düşünebilirsiniz.

PUBG Mobile: Hangi silah daha iyi?

Oyun içerisinde oyuncular bu iki silahı kullanırken seçim sıralarında zorlanıyorlar, bunun nedeni iste yanımıza bir AR silahı aldıktan sonra uzak mesafeler için ya KNT yada DMR silahı almamız gerektiği. Her silahın kendine özgü özellikleri bulunduğu için ve hepsinin farklı işlevleri olduğu için oyuncular bu seçimler esnasında zorlanabiliyor.

PUBG Mobile M416 vs M762
Bu karşılaştırmamız da M416 ve M762 silahları arasında.

7.62 mermi türünü kullanan silahlardan M762 ve 5.56 mermi türünü kullanan M416 silahlarını çeşitli yönlerden kıyasladık. Eğer M762 ile M416 arasında hangisini kullanmanız gerektiği hakkında kafanızda soru işaretleri varsa bu rehberimiz ile birlikte o soru işaretlerin cevaplar bulabilirsiniz.

Hasar

PUBG Mobile Berly M762 ve Uzi
Berly M762 silahı M416 silahından bir az daha fazla yüksek hasara sahip.

M762 ile M416 arasındaki PUBG Mobile silah karşılaştırması listemizin ilk maddesinde hasar bulunuyor. İstatistiklere bakacak olursak, isabetli bir mermi başına M762’nin 47 hasar, M416’nın ise 43 hasar verdiğini söyleyebiliriz. Gördüğünüz üzere her iki silahın hasarı birbirine oldukça yakın durumda, ancak M762 silahının hasarı biraz daha fazla yüksek. Bu nedenle hasar istatistiği üzerinden bir tercih yapmanız pek sağlıklı olmayabilir. Oyun içerisindeki en yüksek hasarlı silahları öğrenmek istiyorsanız PUBG Mobile yüksek hasarlı en iyi silahlar içeriğimize göz atın.

Eklentiler

PUBG Mobile M416
M416 doğru eklentiler kullanıldığı zaman oyunun en kolay silahı olabiliyor.

M762’ye silah ucu, dürbün ve şarjör olmak üzere üç farklı eklenti takılabilirken M416 silahına da aynı şekilde aynı sayıda eklenti takılabildiğinden dolayı eklentiler bakımından birbirlerini kıyaslamamız zor olacak. Eğer bileğinizin kuvveti fazlaysa bu iki silahı da kullanırken zorlanacağınızı sanmıyorum. Ancak eklentileri olmadan her iki silahı da kullanırsanız aşırı derecede geri tepecek bir potansiyele sahip oldukları için sizleri zorlayacaktır. Ama her iki silahında eklentileri tam olursa ve hangisi daha çok geri tepiyor derseniz M762 silahı M416 silahından daha fazla sekiyor, eklentileri takılıyken bile. Eğer aim kontrol konusunda sıkıntı çekmiyorsanız M762’yi tercih edebilirsiniz. Ancak, aim kontrol konusunda sıkıntı çekiyorsanız ve kullanımı biraz daha kolay silah istiyorsanız M416 tercih etmelisiniz. Silah uçlarına dair daha detaylı bilgi için PUBG Mobile silah uçları ve özellikleri içeriğimize göz atabilirsiniz.

Atış Hızı

PUBG Mobile M416 Oyun içi
Eklentilerini tamamen takarsanız bu silahı oldukça kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

Her iki silahın da geri tepmesi fazla olsa da tekli atış modunda epey yüksek isabetliliğe sahipler. Bu madde kapsamında M762’nin M416’dan daha hızlı bir atış hızı olduğunu belirtelim. Örnek vermek gerekirse, M762 dakikada 300 tane mermi ateşleyebilirken M416’da bu sayı sadece 200. Atış modu olarak sadece iki tür bulunduran M762’de tekli ve tam otomatik atış modları bulunuyor. M416 silahında da aynı şekilde tam otomatik ve tekli modlar bulunyor.

Sonuç

PUBG Mobile M762 Oyun İçi
Eklenti takılmadan bu silahı oynamaya çalışırsanız inanılmaz derecede geri tepecektir.

Her iki silahı da kullanarak muazzam işler başarmanız mümkün çünkü geliştiriciler silahlar üzerinde oldukça çalıştılar. Her iki silahı da orta mesafe çatışmalara kadar kullanabilirsiniz. Yukarıdaki özellikleri oyun tarzınıza göre inceleyerek bir sonuca varabilir ve bu iki harika silah arasından kendinize en uygun olanını seçebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts