PUBG Mobile sunucu nasıl değiştirilir?

PUBG Mobile’da daha iyi bir oyun deneyimi için ping değerinin az olduğu bir sunucuya geçmek isteyebilirsiniz ancak sunucu değişikliği için 60 gün beklemeniz gerekiyor!
PUBG Mobile sunucu değiştirme
PUBG Mobile’da sunucu nasıl değiştirilir?

PUBG Mobile sunucu değiştirme kısıtlaması ile gündeme geldi. 16. sezonun başlamasıyla birlikte PUBG Mobile’da sunucu kısıtlamaları olmaya başladı. PUBG Mobile’a gelen bu kısıtlamadan sonra eğer oyun içerisinde sunucunuzu değiştirirseniz 60 gün boyunca beklemeniz gerekecek ve o süre zarfı boyunca bir daha sunucunuzu değiştiremeyeceksiniz.

PUBG Mobile Sunucu Kısıtlaması

PUBG Mobile’a geçtiğimiz haftalarda gelen sunucu kısıtlaması ile şu anda hangi sunucuda bulunuyorsanız 60 günlük kısıtlama göz önüne alındığında bir sonraki sunucu değişikliği için 2021’in Ocak ayını beklemeniz gerekiyor.

PUBG Mobile Lite sunucu değiştirme
PUBG Mobile’da sunucu değiştirebilmek için 60 gün beklemeniz gerekiyor!

60 günlük kısıtlama sonrasında istediğiniz gibi sunucunuzu değiştirebileceksiniz ancak bu sefer de yeni sunucunuzu seçerken dikkatli davranmanız gerekiyor çünkü bu kısıtlama tek seferlik değil, her sunucu değişikliği yaptığınızda geçerli olacak. Yani ne zaman sunucu değiştirirseniz değiştirin, bir sonraki değişiklik için her zaman 60 gün beklemeniz gerekecek.

PUBG Mobile sunucu değiştirme nasıl yapılır?

PUBG Mobile sunucu değiştirme işlemleri için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz:

  • İlk olarak PUBG Mobile’ı açmanız gerekiyor.
  • PUBG Mobile’ı açtıktan sonra ana menüdeki “Sunucu” kısmının yanındaki ok simgesine tıklayın.
  • Karşınıza çıkacak olan bölümde Kuzey Amerika, Avrupa, Asya ve Güney Amerika arasından seçim yapmanız istenecek. Bu kısımda ping değerleri en az olan sunucuyu seçmek size oyun içerisinde daha akıcı bir oyun deneyimi sunacak.

PUBG Mobile Lite sunucu nasıl değiştirilir?

PUBG Mobile Lite sunucu değiştirme işlemi için de aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • PUBG Mobile Lite’ı açıp dünya sohbetine gidin.
  • Bir takıma/lobiye katılmak için ikinci seçeneğe tıklayın.
  • Hangi sunucudaysanız diğer sunucularda bir lobi bulun.
  • Bunu yaptığınızda sunucunuz seçtiğiniz sunucuya geçer ve o sunucuda oynarsınız.

 PUBG Mobile VPN ile Sunucu Değiştirme

PUBG Mobile VPN kullanarak sunucu değiştirmeniz mümkün değil. Kısıtlama getirildiğinden dolayı bir yöntemle birlikte sunucu değiştirmek hesabınızın yasaklanmasına sebep olabileceğinden dolayı VPN kullanarak sunucunuzu değiştirmeye çalışmamalı ve 60 günlük kısıtlamanın bitmesini beklemelisiniz.

PUBG Mobile hakkında bu tarz içeriklerden bir an önce haberdar olmak için Mobidictum’u takip edebilir ve sağ alt kısımdan sitenin bildirimlerini açabilirsiniz. Ayrıca PUBG Mobile sunucu kısıtlaması hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için hazırladığımız rehbere göz atabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler