PUBG Mobile sunucularına DDoS saldırısı yapıldı!

Geçtiğimiz günlerde PUBG Mobile’ın sunucularına DDoS saldırısı düzenlendi. Bu saldırı sonucunda çoğu kişi oyuna erişim sağlamakta zorluk çekti.
PUBG Mobile Sunucularına Saldırı Yapıldı
Oyuncuların, DDoS gibi oyun sunucularına yönelik saldırılarda beklemekten başka çaresi yok.

PUBG Mobile sunucularına geçtiğimiz günlerde DDoS saldırısı yapıldı. Bu saldırı, oyunda bulunan çoğu sunucuyu önemli derecede etkiledi. Bu saldırıdan dolayı çoğu oyuncu oyuna erişim sağlayamadı. Bu tür saldırıların üzerinden PUBG Mobile ekibi en kısa sürede paylaşımlar yaparak bu sorunun en kısa sürede çözüleceğini paylaştı.

PUBG Mobile sunucularında DDoS skandalı!

Bu tür saldırılar DoS ve DDoS olarak ikiye ayrılıyor. DoS ile yapılacak herhangi bir sunucuya saldırı hiçbir cihazda sıkıntı çıkarmayabilir. Ancak DDoS saldırılarının çoğunda sunucular zarar görüyor. Çoğu kişinin oyuna erişemediğini gören PUBG Mobile ekibi en kısa sürede harekete geçerek yeni koruma programı yapmaya başladı.

PUBG Mobile DDoS Saldırısı
PUBG Mobile sunucularına DDoS saldırısı yapıldı. Bu durumu anlayan PUBG Mobile ekibi çok geçmeden sosyal medya üzerinde paylaşım yaptı.

Genellikle hile karşıtı korumalar geliştirerek oyunu daha iyi bir hale gelmesini düşleyen PUBG Mobile ekibi bu sefer DDoS saldırılarına maruz kaldığı için oldukça büyük bir sıkıntı içerisine düştü. Yapılan açıklamalardaysa sorunların yaşandığı bölgelerde bulunan internet sağlayıcılarıyla yakın bir iletişim halinde olduklarını ve en kısa sürede böyle bir sorunun ortadan kaldırılacağı paylaşıldı.

Bu tür DDoS saldırılarında sunuculara epey bir paket gönderimi yapılıyor. Bu sunucuların donanımına göre yavaşlamalar ve kapanmalar meydana gelebilir. PUBG Mobile oldukça popüler bir oyun olduğundan dolayı sunucularının kötü olma gibi bir durumu söz konusu değil. Aynı zamanda sunucular her ne kadar iyi olsa da DDoS saldırısının büyüklüğü de önemli.

PUBG Mobile Saldırısı
DDoS saldırıları sunuculara epey bir zarar verebilir.

Sunuculara yönelik düzenlenen paket saldırısından dolayı çoğu oyuncu PUBG Mobile’a girmekte zorluk çekti. Bazı bölgelerde tamamen kopmalar yaşanmasa dahi sunucuların ping değerlerinde önemli derecede artış gösterdi. Eğer bu tür saldırılar devam ederse oyuncular olarak yapacağınız hiçbir şey bulunmuyor.

Beklemekten başka bir çaresi olmayan oyuncular için PUBG Mobile ekibi özel bir paylaşım yaparak bu gibi sıkıntılarda sabırlı olan oyuncular için teşekkür ettiklerini ve mağdur olan oyuncular içinse DDoS saldırılarının en kısa sürede çözeceklerini paylaştılar. Ayrıca bu tür saldırılar oyuna zarar vermesinin yanında oyunun daha iyi bir güvenlik duvarının inşa edilmesine sebep oluyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts