PUBG Mobile tarafından banlanan oyuncu sayısı paylaşıldı!

Sadece bir hafta içerisinde yasaklanan oyuncu sayısı görenleri şaşkına çevirdi. Önümüzdeki haftanın da yasaklanan oyuncu sayısı paylaşılacağı PUBG Mobile ekibi tarafından bildirildi.
PUBG Mobile Hileyle Mücadele Duyurusu
20-27 Ağustos tarihi arasında 2 milyonu aşkın oyuncu yasaklandı.

Resmi PUBG Mobile Discord grubunda banlanan oyuncu sayısı paylaşıldı. Sunucuda sadece 20-27 Ağustos tarihleri arasında yasaklanan oyuncuların sayısını paylaşıldı. Ayrıca hile kullanan oyuncuların önüne geçmek için hala çalışmalara devam edildiğini ve önümüzdeki haftanın yasaklanan oyuncu sayısının yayınlanacağı da bildirildi.

PUBG Mobile Banlanan Oyuncu Sayısı

21 Temmuz 2020 tarihinde resmi PUBG Mobile Türkiye Discord sunucusundan hilelerin ve kötü yazılımların önüne geçebilmek için “Güvenlik Gözlem Süresi” adında yeni bir yapay zeka teknolojisi geliştirildiği paylaşıldı. 20-27 Ağustos tarihleri arasında oyundan yasaklanan kişi sayısına bakılacak olursa yapay zekanın oldukça iyi çalıştığı rahatlıkla görülebilir.

PUBG Mobile banlanan oyuncu sayısı
“Güvenlik Gözlem Süresi” adındaki yapay zekayla artık hile kullananlar otomatik olarak cezalandırılacak.

Hile kullanımından yasaklanan oyuncular farklı hesaplarla tekrardan hile kullanmasından dolayı yasaklanan cihaz sayısı da oldukça fazla. Oyuncular tarafından en çok kullanılan hile röntgen (duvar arkası görme, wall hack) hilesi oldu. Yapay zeka hile kullanan oyuncuları otomatik olarak algılayıp oyundan yasaklasa da hileleri bildiren oyuncular sayesinde çoğu kullanıcı çeşitli cezalarla yasaklandı.

Oyun kurallarına aykırı hareketler sergileyen kişileri hile bildirme yöntemleriyle ilgili yetkililere bildirerek oyun içerisinde daha güzel bir ortam kurulmasında yardımcı olabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız “PUBG Mobile Hile Bildirme – Hile görünce ne yapmalısınız?” adlı içeriğimize göz atarak hile kullanan kişileri nasıl rapor edebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

PUBG Mobile Discord Hile Bildirme
Hile bildirme formuyla oyuncuları rapor edebilirsiniz.

PUBG Mobile’ın kurallarına hakimseniz ne gibi durumlarda kullanıcıları rapor etmeniz gerektiğini daha iyi bilirsiniz. Oyunun hilelerini ve hile cezalarını yazdığımız “PUBG Mobile Hileleri ve Hile Cezaları” adlı içeriğimize göz atarak rapor ettiğiniz oyuncuların hangi cezayı alabileceğini de öğrenebilirsiniz.

Sadece bir hafta içerisinde toplamda 2.273.152 hesap ve 1.424.854 cihazın oyundan tamamen yasaklandığı bildirildi. PUBG Mobile tarafından yasaklanan oyuncu sayısı pek sık paylaşılmasa da bir hafta gibi kısa süre içerisinde 2 milyonu aşkın yasaklanma oldukça büyük bir sayı. Yasaklanan oyuncuların hangi hileleri veya yazılımları kullandığına hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

PUBG Mobile banlanan oyuncu sayısı
Resmi PUBG Mobile Türkiye sunucusunda paylaşılan gönderi.
  • %32: Röntgen (Duvar arkası görme, wall hack)
  • %27: Otomatik Nişan Hilesi (Aimbot vb.)
  • %22: Diğer
  • %12: Hız Hileleri
  • %4: Alan Hasarının Değiştirilmesi
  • %3: Karakter Modellerinin Değiştirilmesi

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts