PUBG Mobile ve Free Fire Silahları Arasındaki Farklar

PUBG Mobile mı yoksa Free Fire mı daha iyi silahlara sahip göz attık.
pubg mobile ve free fire farkları
PUBG Mobile ve Free Fire arasındaki farklar neler?

PUBG Mobile ve Free Fire silahları arasındaki farklar iki oyun arasındaki oyuncu kitlesini büyük ölçüde belirliyor. İki oyun birbirinin yapılarını çok benzese de silahları arasında birçok farklılık bulunuyor. Ayrıca bu iki oyun en iyi satışlar yapan mobil battle royale listesinde ilk sıradalar. Şimdi bu iki oyun arasındaki silah farklarına bir göz atalım.

PUBG Mobile ve Free Fire Silahları Arasındaki Farklar

PUBG Mobile ve Free Fire birbiriyle kıyaslandığında PUBG Mobile, Free Fire’a oranla çok daha fazla oyuncu kitlesi bulunuyor. Her iki oyun da ağırlıklı olarak battle royale moduna dayanıyor ve geniş bir silah ve diğer ekipman koleksiyonuna sahip.

PUBG Mobile ve Free Fire Arasındaki Farklar
PUBG Mobile ve Free Fire silahları arasındaki farklar oldukça fazla.

Oyuncular tarafından battle royale oyun tarzına yönelim yıllar içinde önemli ölçüde arttı. Diğer oyun türlerini oynayan oyuncular da bu yavaş yavaş bu türe yöneldi.

PUBG Mobile ve Free Fire Arasındaki Farklar
AR silahlarının sadece birkaçı kendine göre düzenlenmiş.

Assault Rifle/DMR

Free Fire‘da DMR sınıfı bulunmuyor. Keskin Nişancı dışındaki tüm silahları tek bir AR bölümünde sınıflandırılıyor. Hey iki oyun da çok fazla ve çeşitli silahlara sahipken (Free Fire AR kategorisinde 12, PUBG Mobile 10 AR ve 6 DMR’ye sahiptir), sadece 4 tanesi aynıdır. Bunlar: Groza, SKS, VSS ve Scar. Free Fire’da VSS silahı SMG sınıfına giriyor. AK ve M4 gibi temel silahların aynı olacağını düşünüyorsunuz ama şaşırtıcı bir şekilde değil. PUBG’deki AKM, klasik AK’nin modern versiyonu, Free Fire’daki versiyonu ise klasik AK. Genel olarak PUBG Mobile, daha fazla sayıda silah ve çeşitlilik nedeniyle bu kategoriyi kazanıyor.

PUBG Mobile ve Free Fire Arasındaki Farklar
SMG silahları iki oyun arasında çok farklılık gösteriyor.

SMG

Bu kategoride, PUBG Mobile’ın 6 silahı, Free Fire’ın ise 7 silahı var. UMP ve Thompson silahları iki oyunda da aynı kategoride ve aynı stilde bulunuyor. İki oyun aralarında klasik SMG’leri paylaşıyor, Free Fire’da spam etkisi yaratan P90 varken, PUBG Mobile’da UZI’yi bulunuyor. Buna benzer olarak MP5 Free Fire’da orijinal halini alırken, PUBG’de değiştirilmiş MP5K bulunuyor. Ayrıca Free Fire’da SMG sınıfında bulunan CG15 adlı kurgusal bir silah var, bu silah çok daha yüksek hasarlar verebiliyor.

PUBG ve Free Fire KNT
Bu iki oyun arasındaki tek benzerlik AWM silahında bulunuyor.

Keskin Nişancı Tüfeği

PUBG Mobile, Free Fire’ın keskin nişancı tüfeklerine kıyasla 3’e 4 tekrardan kazandı. Free Fire’ın, PUBG Mobile ile hemen hemen aynı 2 keskin nişancı tüfeği bulunuyor. Bunlar AWM ve Kar98K diğer kalanları iki oyun arasında farklılık gösteriyor. Free Fire’ın daha yüksek HP barı bulunduğu için, keskin nişancı tüfekleri ile yapılan vücut atışları PUBG Mobile’daki kadar ölümcül değil. İyi oyun arasındaki keskin nişancı tüfeklerinin hasarları birbirlerine oranla farklılık gösterse de AWM silahı her iki oyunda da aynı hasara sahip. Free Fire, özel yeteneklerle çeşitlilik eksikliğini telafi etmeye çalışıyor. Yeni benzersiz Sniper Rifle M82B, araçlara daha fazla hasar verme yeteneğine sahip.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts