PUBG Mobile video inceleme istasyonu nedir, ne işe yarar?

Oyuna gelecek yeni güncellemeyle hile kullanan oyuncular oldukça üzülecek. Video inceleme sistemiyle hile kullanan kişileri izleyebileceksiniz.
PUBG Mobile Video İnceleme İstasyonu
Oyuna video inceleme istasyonu adında yeni bir güncelleme geliyor!

Geçtiğimiz günlerde PUBG Mobile yeni bir güncellemeyle oyuna video inceleme istasyonunun ekleneceği paylaşıldı. Güncelleme detayları paylaşıldıktan sonra çoğu oyuncu PUBG Mobile video inceleme istasyonu nedir, nasıl yapılır? sorularını sormaya başladılar. Video inceleme istasyonu, hile kullanan oyuncuların önüne geçilebilmek için geliştirilmiş bir sistem.

PUBG Mobile video inceleme istasyonu ne işe yarar?

Oyuna gelecek olan video inceleme istasyonuna tüm oyuncular katılabiliyor. Şüpheli davranış sergileyen veya çoğu kişi tarafından rapor edilmiş kişilerin video kayıtlarını bu sistemle inceleyebileceksiniz. İzlediğiniz oyuncunun kurallara aykırı bir davranışını gördüğünüzde kolaylıkla oyunun yetkililerine rapor edebileceksiniz.

PUBG Mobile Video İnceleme İstasyonu Ne Zaman Geliyor
Video inceleme istasyonunun tam yayınlanış tarihi belirli olmasa da Eylül ayının başlarında olacağı paylaşıldı.

Yeni sistem aşama aşama çalıştığından dolayı yaptığınız raporlara geri dönüş epey bir zaman alabilir. Aynı zamanda izleyeceğiniz görüntüleri diğer oyuncular da izleyebilecek. Hile kullanan bir kişiyi birden fazla kişi raporlarsa incelenme süresi daha hızlı işleyebilir. Aynı zamanda uygulanacak işlemlerin hepsini aşağıdan öğrenebilirsiniz.

  • Bir oyuncu geçerli sebeplerden dolayı oyun içi veya oyun dışında olmak üzere büyük bir topluluk tarafından rapor edilir.
  • Rapor hem yetkililere hem de video inceleme istasyonuna gönderilir.
  • Video inceleme istasyonu şüpheli kişinin bakış açısından bir oyun kaydı hazırlar.
  • İnceleme yapmak isteyen oyuncular bu kaydı izler.
  • Çoğu kişi tarafından video kaydında bir ihlal gerçekleştirildiği belirlenirse şüpheli kişi kısa süre içerisinde yetkililere ulaşır.
  • Yetkililer tarafından yapılan ihlal tekrar izlenir.
  • Gerçekten de bir ihlal söz konusuysa oyuncu ceza alır.

Bir bilgisayar oyunu olan Counter Strike: Global Offensive oyununu oynadıysanız oyun içerisinde video inceleme istasyonuna benzer ancak ismi “Overwatch” olarak bilinen bir sistem yer alıyor. Tamamen aynı işleve sahip bu sistemi PUBG Mobile’da da görmemiz diğer oyunlara da eklenebileceğine işaret.

PUBG Mobile Video İnceleme İstasyonu Paylaşımı
PUBG Mobile ekibinin video inceleme istasyonu hakkında paylaştığı yazı.

Aynı zamanda video inceleme istasyonunda incelediğiniz kayıtlarda oyuncunun yaptıkları oyun kurallarına aykırı bir hareketse hangisi oyun kurallarını ihlal ettiğini iyi bilmeniz gerekir. Oyundaki hileleri yazdığımız “PUBG Mobile Hileleri ve Hile Cezaları” adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

PUBG Mobile video inceleme istasyonu ne zaman geliyor?

Hilelerden bıkan kişileri sevindiren bu sistem çoğu kişide PUBG Mobile video inceleme istasyonu ne zaman gelecek? sorusunu uyandırdı. Net bir yayınlanış tarihi olmasa da PUBG Mobile Türkiye sistemin Eylül ayının başlarında geleceğini bildirdi. Aynı zamanda çoğu oyuncu yapılan incelemelerin doğru olmasına karşılık verilecek hediyeleri tartışıyorlar.

PUBG Mobile Güvenlik Gözlem Süresi
Oyunun ikinci büyük hile karşıtı güncellemesi yakında yayında.

PUBG Mobile ekibi doğru incelemelere karşılık herhangi bir hediye verileceğini paylaşmamasına rağmen çoğu kişi doğru kararlar için hediye bekliyor. Herhangi bir ödül verilmese dahi bu sistemle çoğu kişi yasaklanacak. Ayrıca oyunda daha iyi bir ortam oluşacağından dolayı PUBG Mobile’ın oyuncu sayısı artabilir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts