PUBG Mobile: Yeni anti hile yazılımı tanıtıldı!

PUBG Mobile ekibi, Xray hilesi için geliştirilen yeni anti hile yazılımını tanıttı.
pubg mobile yeni anti hile yazılımı
PUBG Mobile ekibi, son dönemin popüler hilelerinden olan X-ray hilesi için geliştirdiği yeni anti hile yazılımını tanıttı.

PUBG Mobile yeni anti hile yazılımı tanıtıldı. Oyun içerisindeki hile programlarına ve hile kullanan oyunculara karşı sıkı bir mücadele içerisinde olan PUBG Mobile ekibi, son dönemlerin popüler hilelerinden X-ray hilesini de ortadan kaldıracak bir anti hile yazılımı geliştirdi.

PUBG Mobile X-ray Hilesi

Hilecilerin her zaman ciddi bir problem olduğu PUBG Mobile’da ne yazık ki hile sorunu tamamen bitmiş değil. PUBG Mobile geliştirici ekibinin sıkı çalışmalarına rağmen hile sorununa kesin çözüm henüz bulunamadı. Oyun içerisinde birbirinden farklı amaçlarla kullanılan birçok hilenin kullanımı geliştirici ekibin çalışmaları sonucu artık kullanılamaz olsa da bazı hileler hala kullanılabilir durumda. Bu hileler hakkında daha detaylı bilgi için PUBG Mobile hileleri ve hile cezaları yazımıza göz atabilirsiniz.

pubg mobile yeni anti hile yazılımı tanıtıldı
Son dönemin en popüler hilelerinden birisi de X-ray hilesi.

PUBG Mobile’da son dönemde en sık kullanılan hilelerden biri ise X-ray hilesi. PUBG Mobile ekibinin de dikkatini çeken bu durum, oyun deneyimini oldukça kötü etkiliyor. Daha adil ve eşit bir oyun ortamı sağlamayı amaçlayan PUBG Mobile ekibi ise bu konu üzerindeki çalışmalarından sonuç aldı ve bu hileye karşı yeni anti yazılımı hazırlandı.

X-ray hilesi nasıl çalışır?

pubg mobile yeni anti hile yazılımı xray hilesi
Kullanabilmek için iki mobil cihazın gerektiği X-ray hilesinde bir cihaz oyunu oynamak için kullanılırken diğeri ise izleyici modunda oyuncuyu izlemek için kullanılıyor.

2 farklı telefon kullanılarak gerçekleştirilen X-ray hilesi biraz karmaşık. Kullanılan iki telefondan birisi oyun içerisinde oynamak için kullanılırken diğer telefon oynayan kişinin oyununu izlemek için kullanılıyor. Oynayan oyuncunun maçını izleme konusu ise hiç masum değil. Zira oyunu oynayan oyuncunun maçının izlendiği telefonda sadece oyunu izlemekle kalmıyor, oyun içerisindeki bazı verilere de erişme fırsatınız oluyor. X-ray hilesi de tam bu noktada devreye giriyor.

pubg mobile yeni anti hile yazılımı xray hilesi yöntemi
X-ray hilesini kullanan oyuncuları tespit etmek oldukça zor.

Bir telefonunda oyunu normal bir şekilde oynarken diğer telefonunda izleyici modunda olan oyuncu, izleyici modunda olduğundan X-ray hilesi aktif hale geliyor ve böylelikle oyun içerisindeki diğer oyuncuların konumlarını da görme şansını yakalıyor. Böylelikle oyunu oynadığı hesabıyla bir hile kullanmayan oyuncu, buna rağmen oyun içerisindeki oyuncuların yerlerini çoktan biliyor ve illegal bir şekilde avantaj sağlamış oluyor. Sistemin tespit etmesinin oldukça zor olduğu bu hilenin yarattığı bazı pürüzler de mevcut. Zira hali hazırda tespit etmesi zor olan bu hilenin kullanımı tespit edilse bile banlanan hesap sayısı iki olmuyor. Sadece izleyici modunda X-ray hilesinin kullanıldığı hesap banlanıyor. Verimli sonuçların alınmadığı bu banlama yönteminden hoşnut olunmadı ve PUBG Mobile yeni anti hile yazılımı tanıtıldı.

PUBG Mobile ekibi bu hileyi nasıl çözdü?

pubg mobile yeni anti hile yazılımı xray hilesi çözümü
PUBG Mobile ekibi bu problemi çözmek için son dönemin popüler oyunlarından olan Valorant’tan ilham aldı.

Bu problemin çözümü için son dönemin en popüler oyunlarından biri olan Valorant’tan ilham alan PUBG Mobile ekibi, savaş sisi adı verilen bir fonksiyonu işleme koydu. Bu fonksiyona göre, ev sahibinin bir oyuncuyu göremediği durumlarda, oyunu oynayan kişinin  göremediği oyuncunun verileri izleyiciye de gönderilmiyor. Bu yöntemle, oyun içerisinde bir binada saklanan oyuncunun yeri, dışarıdan rakip üstüne koşsa ve izleyici modunda bu hile kullanılıyor olsa bile belli olmayacak. Kullanılan bu düzeltmenin eşleşmeleri normal olarak izleyecek kullanıcıların deneyimini de etkilemeyeceğini belirtmekte fayda var. Oldukça basit ve zararsız görünen ancak göründüğü kadar masum olmayan X-ray hilesi, umuyoruz ki sonsuza kadar tarihe karıştı. PUBG Mobile ekibi ise bu hilenin çözümünün ardından aktif halde bulunan diğer hileler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts