PUBG Report Sistemi Nasıl Çalışıyor?

PUBG Report sistemi nasıl kullanılır?
pubg report, raporlama sistemi

PUBG Report sistemini nasıl kullanmanız gerektiğini ve neler yaparsanız yanlış bir raporlama yapmış olacağınızı tek tek açıkladık. Bir dönem hileciler nedeniyle büyük oyuncu kaybı yaşayan PUBG, son bir yıl içerisinde raporlama sistemi ve ekstra önlemlerle hilecilere karşı savaş açmış durumda. Peki PUBG Report sistemi nasıl çalışıyor? İşte cevabı:

PUBG’nin PC versiyonu ve PUBG Mobile bir ara hilecilerin baskını altında kalmıştı. Görmediğiniz oyuncu tarafından vurulma, koşan oyuncuların direkt kafa atışı ile sizi vurması ve hatta saklanmanıza rağmen sizi eliyle koymuş gibi bulan hileciler… İşte bunların sayısı özellikle son dönemde iyice azaldı. Peki şirket bunu nasıl yaptı? Raporladığınız oyuncular için nasıl bir süreç işleniyor gibi sorunların cevabını derledik.

PUBG Report Sistemi Nedir?

PUBG raporlama sistemi aslında tamamen yapay zeka kontrolünde çalışan bir sistem. Öncelikle ölüm ekranında sizi vuran oyuncuyu raporlamanız ile sistem işlemeye başlıyor. Burada dikkat etmeniz gereken bir şey var. Eğer aimhack yani nişan alma konusunda hile yapan bir oyuncuyu, başka bir hileden dolayı raporlarsanız sistem çalışmayacaktır. Yani oyuncunun duvar arkasını gördüğünü düşünüyorsanız bunu işaretlemelisiniz. Çok hızlı hareket ettiğini düşünüyorsanız farklı seçeneği seçmelisiniz.

Raporladığınız oyuncu öncelikle bir insan tarafından değil yapay zeka tarafından kontrol ediliyor. Hatta raporların büyük bir bölümü yapay zeka kontrolü altında. Bu nedenle PUBG Report sistemi için yapay zeka da diyebiliriz. Sistem öncelikle raporladığınız oyuncunun maç içerisindeki pozisyonunu kontrol ediyor. Olağan dışı bir hareket görürse, yani hile olduğunu düşünürse direkt yasaklama yapıyor. Ancak çok ekstrem durumlarda veya hile olduğunu düşündüğü ama kanıtlanamadığı durumlarda bir insan tarafından inceleniyor. Eğer raporlarınızın biri tarafından incelendiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

PUBG Report (Raporlama) Nasıl Yapılmalı?

Aslında bir oyuncuyu hileden dolayı reportlarken yapmanız gereken şey çok basit. Oyuncunun hangi hileyi kullandığını düşünüyorsanız,  rapor ekranında o hileyi seçmek. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi aim hilesi kullanan bir oyuncu için duvar arkasından görüyor seçeneğini işaretlemek raporunuzu daha başında iptal olmasına neden oluyor. Ya da sırf küfür ettiği için bir oyuncuyu raporlamak isterseniz, aynı anda tüm seçenekleri basmak yerine sadece küfür seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor.

Aslında bu sistem birçok oyun tarafından da kullanılıyor. Yani bugün League of Legends oynarken yapacağınız bir raporlamada da yanlış seçenekleri işaretlerseniz yapay zeka bu raporlamayı geçersiz kılıyor. Çünkü küfür eden için hileyi işaretliyorsunuz; Yapay zeka da küfür yerine hile aramaya başlıyor. İşte PUBG Report sistemini kullanmak bu kadar basit. Doğru raporlama ile oyundaki hilecilerden kurtulmamıza yardım edebilirsiniz.

Total
0
Shares
2 comments
  1. 「TR」๛MeMo bu oyuncu benim takım arkadaşımdı benide bombayla öldürdü takım arkasını yani beni lütfen ağır şekilde cezalandirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts