PUBG Silah Rehberi: Hangi silahı tercih etmelisin?

pubg mobile en iyi silah
PUBG Mobile’da en iyi silah hangisi?

PUBG Silah Rehberi ile PUBG Mobile en iyi silah kategorisindeki birçok silahın gerçek gücünü görebilirsiniz. Oyundaki 6 AR’nin hepsini ele alacağımız bu rehberde seçimi size bırakıyor olacağız. Dilerseniz PUBG Mobile Rehberleri sayfamızdan oyuna dair birçok bilgilendirici içeriğe göz atabilirsiniz.

PUBG Silah Rehberi: En İyi Silah Seçimi Nasıl Yapılır?

Oyundaki birçok AR birbirinden farklı özelliklere sahip. Seçiminizi birazdan vereceğimiz bilgilere dayanarak ve oyunda bol bol test ederek yapabilirsiniz.

AKM

7.62MM mermi ile düşmanına aman vermeyen bu silah 49 hasar oranı ile adeta bir canavar. Oyuncuların sıkça tercih ettiği AKM muadili M416’ya göre 0.4 saniye daha geç ateşleme yapıyor. Fakat bu açığı verdiği hasar oranı ile kapatabiliyor. Yakın mesafeli çatışmalarda oldukça kullanışlı.

PUBG silah rehberi

M416

Şüphesiz PUBG’nin en popüler AR silahı. 5.56 mermi kullanan M416, rakibine 43 hasar oranı ile zarar veriyor. 30 mermiyi 7 saniyede tüm şarjörünü boşaltan bu silah, oyuncular tarafından yakın ve orta mesafede sıkça tercih ediliyor.

SCAR-L

M416’nın gölgesinde kalan SCAR-L, M416 ile aynı hasar oranına sahip olmasına nazaran daha az tepmekte. Özellikle orta mesafeli çatışmalarda 3X veya 4X dürbün ile rakiplerine aman vermiyor. 5.56’nın gücü adına!

M16A4

Otomatik moduna sahip olamayışı onu en az tercih edilen AR yaptı. Mermi başına 43 hasara sahip olan M16, bir mermisini 0.22 saniyede ateşleyebiliyor. Oyuncular M16A4’ü tekli modda uzun mesafe silahı olarak da kullanmakta. Üçlü (Burst) atış modu ise yakın mesafede hatrı sayılır vuruşlara olanak sağlamakta.

PUBG silah rehberi

AUG

Sadece Air Drop’tan elde edebileceğiniz bu eşsiz silah, diğer 5.56 silahlar ile aynı hasar oranına sahip. M416’ya nazaran daha düşük hıza sahip AUG’un sekme oranı bir hayli düşük. Bu da onun uzak mesafede bile etkili olmasını sağlıyor.

Groza

AUG gibi sadece Air Drop sayesinde sahip olabileceğiniz Groza oyunun en tehlikeli AR’lerinden. 49 hasar oranına sahip silah, 0.24 saniyede bir ateş etmekte. Yakın mesafede oldukça can yakan bu silah oyuncuların vazgeçilmezlerinden.

PUBG Silah Rehberi yazımızda sizin için oyundaki tüm AR silahlarını ele aldık. Daha iyi bir oyun deneyimi için kendi AR’nizi belirleyerek rakiplerinizden bir adım öne geçebilirsiniz. Unutmayın, diğer oyuncular sizi alakadar etmiyor. Hangi silah size göreyse onu kullanın.

Total
0
Shares
1 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler