Adventure Quest 3D – Ryan “Cysero” Street – Bölüm 2

Adventure Quest 3D
Adventure Quest 3D serimiz devam ediyor. Bir önceki bölüme buradan ulaşın.

# Bir karakterin her sınıfta ustalaşabileceğini duyduk. Bu özellik nasıl işliyor? 

Bu çok eğlenceli! Her sınıf için farklı bir çantanız olacak ve savaşta olmadığınız süre içerisinde istediğiniz gibi sınıf değiştirebileceksiniz. Sizin muhtemelen iki ya da üç favori sınıfınız olacak ve o sınıfların işine yarayacak eşyaları karakteriniz öncesinde giymiş şekilde hazırda bekleyecek. Bu sayede zindana girdiğinizde Tank rolündeki arkadaşınızın bağlantınısı koptuğunda gruptaki birisi sınıfını değiştirip onun yerini alabilecek.

# Oyunda ne tür MMORPG elementleri göreceğiz? Yardımcı hayvanlar? Ev sistemi? Üretim? 

Saydıklarınızın hepsi. Üretim AdventureQuest 3D’de çok önemli bir rol alacak. Hatta maceralarınız sonucunda eşyaların kendisinden çok onların tariflerini ve üretim için gereken malzemeleri kazanacaksınız. Yardımcı hayvanlar konusu iş mobile gelince pek kolay değil, fakat bunu genişletilmiş planlarımıza eklememizi sağlayacak kadar çok istekli oyuncumuz var. Sizinle birlikte savaşabilirler ya da sahip oldukları eşsiz yeteneklere size farklı faydalar sağlayabilirler. Ev sistemi GERÇEKTEN istediğimiz bir şey. Ama lonca sistemi ve oyuncu tabanlı müzayede salonu gibi bunun da oyuna gelmesi zamanla olacak. Zamanla oyuna nasıl uyacaklarını belirleyip ona göre hamlelerimizi gerçekleştireceğiz.

# PvP sisteminden ne bekleyebiliriz? 

Biz PvP sisteminin büyük hayranıyız. Takipçilerimizin de öyle olduğunu biliyoruz, bu yüzden hızlı, dengeli ve eğlenceli bir PvP sistemi için elimizden geleni yapacağız. Sınıfları tasarlarken PvP sistemini hep göz önünde bulundursak da oyunun gerçek Cross-Platform doğası gereği zorlu zamanlar yaşayabiliyoruz. Eğer biriyle savaşıyorsan ve savaştığın kişi bilgisayardayken sen telefonla oynuyorsun o muhtemelen daha iyi bir kontrole sahip olacak ve sizi yenecektir. Bu sadece farklı arayüzlerin doğası. Ama biz bilgisayar ya da dokunmatik ekranlı telefon fark etmeksizin ne kullanıyorsanız kullanın, size eğlenceli zamanlar geçirtecek, dengeli bir sistem için çok farklı yöntemler düşünüyoruz.

#AdventureQuest 3D ile ilgili söylemek istediğiniz başka bir şey var mı? 

Sizi mizah anlayışımız konusunda uyarmalıyım. Bizim oyunlarımız her zaman kötü şakalarla dolu olmuştur ve bunu oyuncularımız görmeye alışıktır, hatta bazen gülerler bile. Biz oyunu daha ciddi bir tonda geliştirsek de aptal şakalarla güldüğümüzün de farkındayız. Bu sadece bizim kimliğimiz.

Editör notu: Evet arkadaşlar o gördüğünüz bir tavuk, ayrıca kendisi patron (boss). Mizah anlayışları konusunda önceden uyarı gelmişti, cidden dedikleri kadar varmış… 

Adventure Quest 3D

Adventure Quest 3D

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler