Servisler

Mobidictum‘dan birçok alanda hizmet alabilirsiniz. İçerik yönetimi, influencer marketing, topluluk yönetimi ve kurumsal turnuvalar özelinde servislerimiz bulunuyor.

İçerik Yönetimi

Mobidictum.com 7’den 70’e oyunculara ulaşabileceğiniz bir platform. Markanız veya projeniz özelinde konuşuyor, ona en uygun içerik planlamasını yapıyor ve ilgili içerikleri Mobidictum.com’da paylaşıyoruz.

İçerik yönetimi özelinde örnek bir çalışmamız.

Çıkardığımız yol haritası ile mevcut topluluğunuzun çok daha keyif almasını ve bu doğrultuda dönüşüm oranlarınızın artmasını sağlıyoruz. Yol haritasında anlaşmamız durumunda projeyi hızlıca başlatıyor ve içerikleri aktarmaya başlıyoruz. Aktardığımız içerikleri hedef kitlemizde yer alan maksimum insana ulaştırmak için sosyal medya ve topluluk kanallarımızı kullanıyoruz.


Influencer Marketing

Geleneksel pazarlama yöntemlerinden alacağınız sonuçlardan daha fazlasını sunan influencer marketing, aynı anda hedefiniz doğrultusunda potansiyel kullanıcıya ulaşmanızı sağlıyor. Bunun için iyi hazırlanmış bir kampanya, yaratıcı içerikler ve doğru isimlerle çalışmanız gerekiyor. Her biri alanında uzman ve oyun dünyasında deneyimli olan ekibimiz, kampanyanın başlangıç aşamasından itibaren en yaratıcı içerikleri ve doğru isimleri sizler için seçiyor.

Bir kampanya oluşturmadan, öncelikle sizlerden oyununuza dair bazı bilgiler istiyoruz. Bu bilgiler genellikle kullanıcı yaş aralığı, cinsiyet, kullanıcı eğilimleri vb. veriler oluyor. Bu verileri kullanarak daha sonrasında ulaşmak istediğimiz hedef kitleyi belirliyoruz. Daha sonra ekibimiz etkileyici seçme ve içerik oluşturma aşamalarına devam ediyor.

Mobidictum’un en önemli özelliklerinden biri influencer marketing çalışmalarının başından itibaren şeffaf süreç yönetimi sağlaması. Kampanyaların her aşamasını ve gelişmelerini tam anlamıyla şeffaf bir şekilde sizlerle paylaşıyoruz. Bu süreçte sizinle sürekli iletişim halinde olarak, anlık güncellemeleri ve değişiklikleri sağlıyoruz. Kampanya sona erdikten sonra yine şeffaf bir şekilde detaylı bir rapor hazırlayarak size gönderiyoruz.

Bugüne kadar yaptığımız influencer marketing çalışmaları ile milyonlarca kişiye ulaşmayı başardık. Mobil, PC, Web veya Konsol oyunları fark etmeden, etkileyici pazarlamanın şu günlerde en etkili pazarlama yöntemi olduğunu bir kez daha gösterdik. Siz de potansiyel yüz binlerce kullanıcıya ulaşmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Topluluk Yönetimi/Moderasyon

Oyununuzun mevcut topluluğunu yönetmek veya topluluğunu yaratmak için Mobidictum’un tecrübesinden faydalanabilirsiniz. Topluluk yönetimi başlı başına stratejik planlama ve detaylı yönetim isteyen bir süreç. Bunun için bir ekip kurmak veya birilerini görevlendirmek yerine, bizimle iş birliği yapabilirsiniz. Topluluk yönetimi için oyun dünyasının en popüler iletişim aracı haline gelen Discord’u kullanıyoruz.

Mobidictum Discord sunucusundan bir görüntü.

Discord; oyuncuların sesli veya yazılı iletişim kurabildiği, görüntülü görüşmeler yapabildiği bir platform. Platform üzerinden aynı zamanda canlı etkinlikler, turnuvalar, yarışmalar vb. aktiviteler de sağlanabiliyor. Peki biz sizin için neler yapabiliriz?

  • Canlı etkinlikler
  • Duyurular
  • Turnuvalar
  • Yarışmalar
  • Eğlence aktiviteleri
  • Topluluk merkezi

Mobidictum ile kullanıcılarınızla bir bağ oluşturabilir ve iletişim köprüsü yaratabilirsiniz. Topluluk yönetiminin en önemli faydalarından biri de sadık kitleler yaratmak. Kitlelerinizi ne kadar önemsediğinizi gösterirseniz ve onlar için özel şeyler yaparsanız, oyununuza o kadar bağlanacaklardır. Biz de sizin için bu görevi üstleniyoruz ve aradaki bağı güçlendiriyor ve hatta sıfırdan yaratıyoruz.


Kurumsal Turnuvalar

Mutlu bir çalışan daha fazla verimlilik demektir. Bu nedenle şirket içi etkinlikler firmalar için büyük önem taşıyor. Yeni arkadaşlıklar kurmak, arkadaşlıkları pekiştirmek, eğlenmek, rekabet etmek ve dinlenmek… Kurumsal turnuvaların size getireceği çok büyük faydalar bulunuyor. Türkiye’nin en büyük kurumsal firmalarıyla yaptığımız etkinliklerde her zaman mutlu çalışanlar sağlamayı başardık ve bunu sizin için de yapabiliriz. Türkiye’de 50 milyona yakın mobil oyun kullanıcısı ve sayısı bir o kadar fazla olan PC oyuncuları var. Özellikle çalışan yaşı ortalaması 18-35 yaş aralığında olan firmalar için kurumsal etkinliklere oyun turnuvalarını da dahil etmek çok mantıklı bir seçenek.

Kurumsal oyun turnuvalarında dilerseniz çalışanlarınızı bir ekip yapabilir veya dilerseniz tek başına bir savaşçı da yapabilirsiniz. Ekibimiz etkinliklerin başından bitişine kadar sürekli olarak sizinle iletişim halinde kalacak ve tüm kararları beraber alacağız. Çalışanlarınızın evlerinden de katılım sağlayabilmesi adına çevrimiçi düzenlediğimiz etkinliklerde, firmanıza özel kural kitapçıkları, hakem kadrosu ve etkinlik formatları belirliyoruz. Katılımcıların mümkün olduğunca çok etkinliğin içerisinde kalabilecekleri bir sistem ile günün sonunda mutlu çalışanlar sağlıyoruz.