Battlefield 3 Sistem Gereksinimleri: Battlefield 3 kaç GB?

ortalamanın altında bir bilgisayar ile rahatlıkla Battlefield 3 oynayabilirsiniz. Ancak yeni çıkmış oyunlar için bu donanımlar yetersiz kalıyor.
Battlefield 3 Sistem Gereksinimleri
Battlefield 3 sistem gereksinimleri düşük bir oyun olduğundan dolayı çoğu oyuncu tarafından rahatlıkla oynanabiliyor.

Battlefield 3 sistem gereksinimleri düşük bir oyun olduğundan dolayı çoğu oyuncu tarafından oynanabiliyor. Bir diğer merak konusu olan Battlefield 3 kaç GB? gibi soruları cevapladık. 2011 yılında çıkışını yapan Battlefield serisinin üçüncü oyunu DICE tarafından geliştirilirken Electronic Arts tarafından yayınlandı.

Battlefield 3 Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz veya Athlon X2 2.7 GHz
 • RAM: 2 GB
 • İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit
 • Ekran Kartı: 512 MB ve DirectX 10.1 destekli.
Battlefield 3 Minimum Sistem Gereksinimleri
512 MB ekran kartı ve 2 GB ram ile bu oyunu düşük ayarlarda oynayabilirsiniz.

Diğer örnekleriyle birlikte oyun dünyasında ismini geçirmeyi başaran bu oyunun minimum sistem gereksinimleri ortalama bir bilgisayarın oldukça altında. Eski bilgisayarlarınızda bile bu oyun sorunsuz bir şekilde çalışabilir. Bu oyun için 2 GB ram yeterli olurken işletim sisteminiz en düşük Windows 7 64-bit olmak zorunda.

Battlefield 3 Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: 4 Çekirdekli İşlemciler
 • RAM: 4 GB
 • İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit
 • Ekran Kartı: DirectX 11 destekli ve 1 GB.

İşlemcinizde dört çekirdek bulunuyorsa ve 4 GB RAM bulunuyorsa bu oyunda performans dalgalanması yaşamazsınız. Patlamaların ve aksiyonun bol olduğu bölgelerde de performans düşüşü yaşamak istemiyorsanız DirectX 11 destekli NVIDIA GeForce GTX 560 veya ATI Radeon 6950 ürünlerini kullanabilirsiniz.

Battlefield 3 kaç GB?

28 Ekim 2011 tarihinde yayınlandığını göz önünde bulundurursak biraz eski bir oyun. Artık güncelleme gelmeyeceğinden dolayı yaklaşık 20 GB boş alan size yeterli olacak. Steam üzerinde oynarken DLC paketleri gibi ekstra içerikler oynamak için yine dosya yüklemesi yapmak zorundasınız. Her oyun modu aktifleştirdiğinizde oyunun dosya büyüklüğü artacak.

Battlfield 3 hataları ve çözümleri
Battlefield 3 kaç GB?

Battlefield 3 oyununda oyuncular özgürce savaşabildiğinden dolayı hala oyuncuların gözünde eskimemiş bir oyun. Aynı zamanda 29 adet çevrim içi olarak oynanabilen harita çeşitliliği bulundurduğundan kolayca sıkılmayacaksınız. Duruma göre uçaklar veya tanklar kullanabilmekte özgürsünüz.

Battlefield 3 Bağlantı Hatası ve Çözümü

Oyunun giriş ekranında veya tam da maç ararken bir anda donuyorsa veya yükleme ekranında kalıyorsa bu bağlantı problemine işaret ediyor. İlk olarak denemeniz gereken yöntemlerden biri internetinizi yeniden başlatmak olmalı. Özellikle oyuncu yoğunluğunun fazla olduğu zamanlarda yaşanan bu problemde yeniden başlatma yöntemi kullanılıyor.

Oyun hiç açılmıyorsa ne yapmalısınız?

 • Oyunda alabileceğiniz bir başka hata ise oyun simgesine tıkladıktan sonra hiç açılmaması. Bu durumda ise uygulamanız gereken dört farklı yöntem bulunuyor. Açıklayacağımız yöntemleri anlattığımız sıraya göre denemenizi önemle tavsiye ediyoruız. İlk olarak yapmanız gereken şey oyunu yeniden başlatmak. Bazen cihazınız oyunda bulunan dosyaları algılayamıyor olabilir, bu nedenden dolayı ilk yöntem oyunu yeniden başlatmak olmalı.
Battlefield 3 oyun donma hatası
Eğer oyununuz açılmıyor ilk olarak oyunu yeniden başlatın.
 • Oyunu yeniden başlatma işlemine rağmen herhangi bir düzelme yoksa bu aşamada ikinci yöntemi deniyoruz. Bu yöntemde ise oyundan farklı olarak bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor. Bilgisayarını yeniden başlattıktan sonra ise bir süre beklemelisiniz. Bilgisayar açıldıktan sonra diskleriniz içerisinde bulunan dosyaları cihazınızın algılaması gerekiyor. Bu adımı yaptıktan sonra ise oyunu tekrardan açmalısınız. Bu yöntem de olmadıysa aşağıda bulunan yönteme geçiş yapınız.
 • Yukarı bulunan yöntemlerden hiçbiri olmadıysa oyunun dosya bütünlüğünü doğrulayın. Bu yaptığınız doğrulama sonrasında ise oyunda indirilmemiş olan eksik dosyalar tekrardan indirilecek. Oyunun dosyaları eksik olursa bu hatadan farklı bir sürü hata ile karşılaşma durumunuz da olur. Bu yöntemden sonra cihazınız bir indirme gerçekleştiriyorsa bilin ki oyunun eksik dosyaları bulunuyor. Bu yöntem de olmadıysa aşağıda en garanti yöntemi uygulayınız.
Battlefield 3 kaç GB
Battlefield 3 indirmek için yaklaşık 20 GB boş alana ihtiyacınız var.
 • En son ve garanti çözümlerden olan bir yöntemi uygulamalısınız. Bu yöntem ise Battlefield 3 oyununu cihazınızdan komple kaldırmak. Steam ve Origin gibi büyük oyun kütüphanesine sahip yazılımlardan birini kullanıyorsanız, oyunu yazılım içerisinde bulunan kaldır özelliğini kullanarak kaldırmalısınız. Oyunu cihazınızdan kaldırdıktan sonra ise tekrardan yükleyebilirsiniz.

Battlefield 3 Türkçe Yama Nasıl Yapılır?

Battlefield 3 oyununu Türkçe yama kurarak daha eğlenceli ve hikayesini daha açıklayıcı hale getirebilirsiniz. Geliştiricilerin yapmış olduğu yamalar sayesinde oyunu daha iyi anlayabilir ve geçemediğiniz görevleri rahatlıkla geçebilirsiniz. Ayrıca oyunu korsan olarak indirmemelisiniz. Korsan olarak indirdiğiniz dosyalar içerisinde cihazınıza zarar verebilecek virüsler bulunuyor olabilir. Bu nedenden dolayı oyunun orijinalini satın alarak Türkçe yama kurulumunu yapabilirsiniz. Ancak bu yaptığınız Türkçe yama oyunun çok oyunculu özelliğini devre dışı bırakabilir. Bu yüzden yamayı indirdikten sonra oyunun hikayesini oynayıp bitirmeli ve yamayı cihazınızdan kaldırmalısınız. Oyunun Türkçe yama dosyalarını nasıl kuracağınızı bilmiyorsanız, sizlere kısa ve kolay bir şekilde özet geçerek anlatacağız.

 • İlk olarak güvendiğiniz bir geliştirici sitesinden Battlefield 3 Türkçe yama paketine ulaşın.
 • Bulduğunuz bu paketin dosyalarını indirdikten sonra ise, bu dosyaları ana oyun kurulumunun olduğu bölüme atmamız gerekiyor. Oyun dizisinin nereye kurduğunuzu hatırlamıyorsanız aşağıda sizlere verdiğimiz klasörleri bulmaya çalışın.
 • Steam: C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Battlefield 3\
 • Origin: C:\Program Files (x86)\Origin Games\Battlefield 3\
 • Oyunun dizisini bulduktan sonra ise yama dosyalarını indirdiğiniz klasörü ve içerisinde bulunan bütün dosyaları kopyalayın.
 • Kopyaladığınız bu dosyaları oyunun ana dizisine yapıştırın ve dosyaların üzerine yazması için onay verin. Bu işlemleri yaptıktan sonra ise sadece altyazıları açıp Türkçe yamanın zevkini çıkarmak kalıyor.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini neden öğrenebilirsiniz?

İndirimde olan, nostaljik ve yeni çıkmış oyunların sistem gereksinimlerini kontrol ederek bilgisayarınızın hangi oyunları desteklediğini veya oyunlarda alabileceğiniz performansı herhangi bir dosya indirmeden öğrenebilirsiniz. Bunun için Mobidictum’un Sistem Gereksinimleri kategorisine bakabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts