Crysis 3 Sistem Gereksinimleri: Crysis 3 Kaç GB?

En iyi atmosfer ve robotik sahnelere sahip olan Crysis 3 oyununun sistem gereksinimlerini ve depolama alanını yazdık.
Crysis 3 Sistem Gereksinimleri
Crysis 3 Sistem Gereksinimleri

Crysis 3 sistem gereksinimleri ile orta düzey bir bilgisayarı olan herkes tarafından rahatlıkla oynanabiliyor. Gelecekte geçen robotlardan ve nanoteknolojilerden oluşmuş olan bu efsanevi Crysis serisi oyuncular tarafından dikkat çekilebilecek durumda.

Bu oyunun tarzı hafiften Far Cry serisine benzese de atmosferi ve yapıları sayesinden diğer oyunlardan çok farklılık gösterebiliyor. Peki ya bu oyunun Crysis 3 sistem gereksinimleri neler? Crysis 3 için önerilen ve minimum gereksinimler nelerdir? Crysis 3 kaç GB? Gibi soruları merak ediyorsanız aşağıda sizlere hazırladığımız tabloya göz atabilirsiniz.

Crysis 3 Sistem Gereksinimleri (Minimum)

 • İşletim Sistemi: Windows Vista, Windows 7 ya da Windows 8
 • Ekran Kartı: DirectX 11 destekli ve en az 1GB bellekli ekran kartı
 • İşlemci: Çift çekirdekli işlemci
 • RAM: 2GB Bellek (3GB Windows Vista sistemlerde)
 • Nvidia ve Intel tabanlı sistemler için örnek: Nvidia GTS 450 ve Intel Core2 Duo 2.4 Ghz (E6600)
 • AMD tabanlı sistemler için örnek: AMD Radeon HD5770 ve AMD Athlon64 X2 2.7 Ghz (5200+)
Crysis 3 Minimum Sistem Gereksinimleri
Oyunu oynayan oyuncular bir değil birden fazla kez tekrardan bitiyorlar.

Bu oyunun atmosferini ve aksiyonunu minimum ayarlarda yaşamak istiyorsanız işlemci olarak kesinlikle Intel’den Intel Core2 Duo 2.4 Ghz (E6600) veya AMD Athlon64 X2 2.7 Ghz (5200+) olması gerekiyor. Ekran kartı için ise size söyleyebileceklerimiz Nvidia GTS 450 ve üstü veya AMD Radeon HD5770 ve üstü bir ekran kartı kullanmanız gerekiyor. RAM konusunda kesinlikle sıkıntı yaşamazsınız, en az 2 GB RAM olursa problem olmaz.

Crysis 3 Sistem Gereksinimleri (Önerilen)

 • İşletim Sistemi: Windows Vista, Windows 7 ya da Windows 8
 • Ekran Kartı: DirectX 11 destekli ve en az 1GB bellekli ekran kartı
 • İşlemci: Dört çekirdekli işlemci
 • Bellek(Ram): 4 GB Bellek
 • NVIDIA ve Intel tabanlı sistemler için örnek: Nvidia GTX 560 ve Intel Core i3-530
 • AMD tabanlı sistemler için örnek: AMD Radeon HD5870 ve AMD Phenom II X2 565
Crysis 3 Kaç GB
Bu oyunu oynarken heyecanınızı hat seviyede yaşayacaksınız.

En iyi nanoteknoloji oyunlarından biri olan Crysis 3 oyununu oynamak için Intel’den en az Intel Core i3-530 bir işlemciye sahip olmalısınız veya AMD serisinden AMD Phenom II X2 565 ya da üzeri bir işlemci kullanırsanız oyunu minimum ayarlarda oynayabilirsiniz. Oyunun görüntüleri daha iyi kaplamalar ve ışıklandırma gibi çeşitli ayarların yüksekte olmasıyla gözünüze  daha iyi gözükmesini istiyorsanız Nvidia GTX 560 veya AMD Radeon HD5870 ve üstü ekran kartı kullanmanız gerekiyor. Oyunun işletim sistemi ise Windows Vista ve üstü kaldırıyor. RAM konusunda ise an az 4 GB RAM belleğinizin olması gerekiyor.

Crysis 3 Kaç GB?

Oyunun dosyaları herhangi bir güncelleme ile değişse de şuan ki durumu 17 GB’lık bir alana sahip olmalısınız ki Crysis 3 oyununu sorunsuz bir şekilde indirip, oynayabilirsiniz. Oyundan en iyi verimi almak istiyorsanız disk alanlarınızı tamamen doldurmamalısınız. En iyi robotik ve nanoteknoloji olan bu oyunu kesinlikle oynamanızı tavsiye ediyoruz.

Crysis 3 siyah ekran sorunu nasıl çözülür?

Crysis 3 oyunu genel olarak fazla sorun çıkartmayan bir oyun olsa da siyah ekran sorunu gibi bazı hatalar oyuna girmenizi ve dolayısıyla oyunu oynamanızı etkileyebilir hatta engelleyebilir. Bu sorunun çözümü ise oldukça kolay olup herhangi bir üçüncü parti yazılım kullanmaksızın oyuna kavuşabilirsiniz.

Crysis 3 sistem gereksinimleri
Crysis 3 siyah ekran sorunu nasıl çözülür?

Aşağıda verdiğimiz üç adım ile sorununuz çözülecektir.

 • Bilgisayarım\ Yerel Disk (C:) \ Program Dosyaları (x86) \ Steam \ steamapps \ common \ Crysis \ Game
 • Config klasörünü silin (parametrelerin yeniden yazılmasını sağlamak için).
 • Oyunu yeniden başlatın

Crysis 3 hikayesi ne?

Crysis 2’deki olaylardan sonra Psycho ve Prophet, nihai Ceph lideri Alpha Ceph’i aramak için dünyayı dolaşıyor. Prophet ve Psycho nihayet Rusya’da Alfa Ceph’in izini sürüyor ve onu hapse atıyor. Bununla birlikte, kısa bir süre sonra CELL Corporation, şimdi toprak ve teknolojiye küresel hakimiyet girişiminde bulunur. Sibirya’da Prophet’i devre dışı bırakır ve tüm Nanosuit askerlerini yakalar, içlerinde depolanan Ceph genetiğini kurtarmak için onları kostümlerinden çıkarır. CELL, Prophet’i derisini yüzmek için dev bir “Nanodome” ile kaplı New York’taki bir tesise nakleder.

Crysis 3 sistem gereksinimleri
Crysis 3 hikayesi

Claire Fontanelli ve Karl Ernst Rasch önderliğindeki bir direniş gücü tarafından kurtarıldı, çünkü CELL’i durdurabilecek tek Nanosuit sahibi Prophettir. Derisi yüzüldükten sonra Claire tarafından kurtarılan Psycho, Prophet’e yokluğunda CELL’in Ceph teknolojisini sınırsız enerji üretmek için kullandığını ve dünyanın güç kaynağı üzerinde bir tekel kazandığını açıklar. Enerji için ödeme yapamayanlar, CELL’e olan borçla köleleştirildi. CELL’in tüm dünya için enerji üretiminin kaynağı olan System X, şimdi terk edilmiş New York’ta bulunuyor. Direniş grubu, dünyayı CELL’den kurtarmak için Sistem X’in yok edilmesini istiyor.

Crysis 3 sistem gereksinimleri
Crysis 3 hikayesi nasıl?

Psycho ve Prophet, System X’in çekirdeğini devre dışı bıraktıktan sonra, uzaylının enerjisini boşaltırken Alpha Ceph’i içerecek şekilde tasarlanmış bir sistem protokolü olduğu ortaya çıkıyor. Ancak ikincil savunma protokolü başlatıldı ve elektrik tesisinin kendi kendini imha etmesine neden oldu. Alfa Ceph, kontrol altına alınmadan, Ceph ana dünyasına bir solucan deliği açar. Solucan deliğinden Dünya’yı istila etmek için daha da büyük bir güç göndermeyi ve tüm yerel yaşamın yok olması pahasına onu terraform etmeyi planlıyorlar. Alpha Ceph artık uykuda olmadığında, Ceph koordinatörü yeniden etkinleşir ve koordineli bir saldırı başlar.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerine nereden ulaşabilirsiniz?

Mobidictum’un Sistem Gereksinimleri kategorisine göz atarak oynamak istediğiniz veya gereksinimlerini merak ettiğiniz oyunları inceleyerek oyunu indirmeden bile ne kadar performans alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bu kategorimizde nostaljik, popüler, yeni ve indirimde olan oyunlar da bulunuyor. Eğer direkt soru sorarak hatalardan kurtulmak isterseniz Discord Sunucumuzdan destek alabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts