Far Cry 3 Sistem Gereksinimleri: Far Cry 3 Kaç GB?

En iyi hayatta kalma oyunlarından biri olan Far Cry 3 sistem gereksinimleri ve Far Cry 3 kaç GB? Gibi soruların yanıtlarını sizler için yazdık.
Far Cry 3 Sistem Gereksinimleri
Far Cry 3 Sistem Gereksinimleri

Far Cry 3 sistem gereksinimleri, grafikleri ve oynanış dinamikleri ile binlerce oyunseverin kalbini fethediyor ve günümüzde hala severek oynanıyor. Hikayesi ve ormanda geçen aksiyonları ile birlikte oyuncular bu oyunu oldukça çok sevdi. Ubisoft tarafından geliştirilen bu oyun serisinin hala yenileri çıkmakta ve oynanmaya devam etmekte. Oyuncular tarafından en çok olumlu yorum alan bu oyunun sistem gereksinimleri ve Far Cry 3 kaç GB sorusunun cevaplarını arıyorsanız aşağıda bulunan tabloya göz atabilirsiniz.

Far Cry 3 Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP, Windows Vista ve Windows 7 ya da daha iyisi
 • İşlemci: Intel Core®2 Duo E6700 @ 2.6 GHz
 • İşlemci (AMD): AMD Athlon64 X2 6000+ @ 3.0Ghz
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı (AMD): AMD Radeon Hd 2900
 • Ekran Kartı: 512 Mb DirectX 9.0 Uyumlu Ekran Kartı veya AMD Radeon Hd 2900
Far Cry 3 Oyun Atmosferi
Far Cry 3 Oyun Atmosferi

Oyunu minimum ayarlarda oynamak istiyorsanız Intel‘de az 2.6 GHz bir işlemciye sahip olmalısınız. Oyunun görüntüleri gözünüze iyi gözükmesini istiyorsanız AMD Radeon Hd 2900 ve üstü kullanmanız gerekiyor veya 512 Mb DirectX 9.0 uyumlu ekran kartınız olması gerekiyor. Oyun Windows XP, Windows Vista ve Windows 7 ya da daha iyisini kaldırıyor. RAM konusunda ise en az 4 GB RAM belleğinizin olması gerekiyor.

Far Cry  3 Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi : Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 veya Windows 10
 • İşlemci: Intel Core i3-530
 • İşlemci (AMD): AMD Phenom x2 565
 • Bellek: 6 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVİDİA Gtx 480 veya HD 5770 ya da daha iyi bir ekran kartı

Oyundan en iyi verimi almak istiyorsanız ve gözünüze iyi gözükmesini istiyorsanız önerilen sistem gereksinimlerini karşılayan bir bilgisayarınız olmalı. Intel Core i3-530 veya AMD Phenom x2 565 bir işlemciye sahip olmalısınız. Oyunu en iyi ayarlarından oynamak istiyorsanız NVİDİA GTX 480 veya HD 5770 ya da daha iyi bir ekran kartınız olmalı. Bizim tavsiyemiz oyunu önerilen ayarlara oynamanız. Minimum sistem gereksinimlerinde bulunan ayarları kullanırsanız hem cihazınız yorulacak hem de oyunun atmosferini biraz daha arttırmış olacaksınız.

Far Cry 3 Minimum Sistem Gereksinimleri
Oyunun hikayesi inanılmaz derecede sürükleyici.

Far Cry 3 Kaç GB?

Oyunun dosyalarına güncelleme gelmediği şekilde şuan ki depolama alanı 20 GB’lık bir alana sahip olmalısınız ki oyunu rahatça indirip, oynayabilin. Oyundan en iyi verimi almak istiyorsanız disk alanlarınızı tamamen doldurmamalısınız. Eğer kullandığınız cihazda depolama sorunu yaşıyorsanız, sık olarak kullanmadığınız dosyaları cihazınızdan silebilir ve yer açabilirsiniz. Aksi takdir de depolama alanını çok fazla doldurursanız hem bu oyunda hem de kullandığınız diğer uygulamalarda veya oyunlarda FPS veya daha farklı problemler yaşayabilirsiniz. En iyi açık dünya ve hayatta kalma oyunlarından biri olan Far Cry 3 kesinlikle denenmesi gereken oyunlardan biri.

Far Cry 3 türkçe yama
Oyunun Türkçe yamasını indirerek hikayeyi daha açık ve net bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Far Cry 3 Türkçe Yama Nasıl Yapılır?

Far Cry 3 oyununu Türkçe yama kurarak daha eğlenceli ve hikayesini daha açıklayıcı hale getirebilirsiniz. Geliştiricilerin yapmış olduğu yamalar sayesinde oyunu daha iyi anlayabilir ve geçemediğiniz görevleri rahatlıkla geçebilirsiniz. Ayrıca oyunu korsan olarak indirmemelisiniz. Korsan olarak indirdiğiniz dosyalar içerisinde cihazınıza zarar verebilecek virüsler bulunuyor olabilir. Bu nedenden dolayı oyunun orijinalini satın alarak Türkçe yama kurulumunu yapabilirsiniz.

Far Cry 3 önerilen sistem gereksinimleri
Far Cry 3 Önerilen Sistem Gereksinimleri
 • İlk olarak güvendiğiniz bir geliştirici sitesinden Far Cry 3 Türkçe yama paketine ulaşın.
 • Bulduğunuz bu paketin dosyalarını indirdikten sonra ise, bu dosyaları ana oyun kurulumunun olduğu bölüme atmamız gerekiyor. Oyun dizisinin nereye kurduğunuzu hatırlamıyorsanız aşağıda sizlere verdiğimiz klasörleri bulmaya çalışın.
 • STEAM: C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Far Cry 3\
 • EPIC GAMES: C:\Program Files (x86)\Epic Games\Far Cry 3\
 • UPLAY: C:\Program Files (x86)\Ubisoft\FarCry 3\
 • Oyunun dizisini bulduktan sonra ise yama dosyalarını indirdiğiniz klasörü ve içerisinde bulunan bütün dosyaları kopyalayın.
 • Kopyaladığınız bu dosyaları oyunun ana dizisine yapıştırın ve dosyaların üzerine yazması için onay verin. Bu işlemleri yaptıktan sonra ise sadece altyazıları açıp Türkçe yamanın zevkini çıkarmak kalıyor.

Far Cry 3 Blood Dragon

Çoğu kişi Far Cry 3 Blood Dragonu ana oyun sanıyor olsa da, oyun orijinal versiyonunun bir diğer farklı parçası olarak kabul ediliyor. Oyun ana oyundan tek farklılığı atmosferi ve grafikleri. Far Cry 3 Blood Dragon, geçmişte pek çok bilim kurgu oyununda gördüğümüz retro atmosferini taşıyor. Diğer Far Cry serisinin oyunlarında da olduğu gibi Blood Dragonda da açık dünya özelliği bulunuyor.

Far Cry 3 Blood Dragon
Orijinal versiyonun bir farklı boyutu olan Far Cry 3 Blood Dragon kesinlikle denemesi gereken oyunlar arasında yer alıyor.

Oyun ilk duyurulduğu zamanlarda çoğu kişi tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuş olsa da, zaman geçtikçe bu oyunu deneyimleyen çoğu oyuncu olumlu yorumlar vermeye başladı. Oyunun hikayesi çok fazla yan görev barındırmadığından dolayı kısa sürede bitirebilir. Oyunun orijinal versiyonunu bitirdikten sonra bu oyuna geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Far Cry 3 Kaç GB
Far Cry 3 kaç GB?

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini nereden öğrenebilirsiniz?

Bilgisayarınızın bir oyunu kaldırıp kaldırmadığını öğrenmek veya hangi oyunları sorunsuz bir şekilde oynayacağınızı görmek için Sistem Gereksinimleri kategorimize göz atabilirsiniz. Her gün değişen oyun havuzuyla birlikte bu alanda sizler için birçok oyunun bilgilerini paylaşacağız. Nostaljik, yeni, indirimdekiler ve daha fazlası Mobidictum’da sizlerle.

Aşağıya oyunun ufak bir fragmanını bıraktık izleyip, keyfini çıkarabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts