FIFA 19 Sistem Gereksinimleri: FIFA 19 kaç GB?

PES oyunun en büyük rakibi olan FIFA 19’un sistem gereksinimleri PES’e göre daha düşük olduğundan çoğu oyuncu FIFA 19 oynuyor. Düşük donanımlı bir bilgisayarla çok rahat FIFA 19 oynayabilirsiniz.
FIFA 19 Sistem Gereksinimleri
Düşük donanıma sahip bir bilgisayarla rahat rahat FIFA 19 oynayabilirsiniz.

FIFA 19 sistem gereksinimleri ve oynanış mekanikleriyle adeta PES ile kafa kafaya gidiyor. Fakat rakibine göre bulundurduğu farklı özellikler FIFA’nın en büyük artısı. Online mod çeşitliliği son oyunlarda barındırdığı hikaye modu da bu konu için önemli diyebiliriz. Son dönemlerde çıkan FIFA oyunlarına nazaran daha az sistem isteyen FIFA 19, düşük ve orta seviye bilgisayarlar için sıkça tercih ediliyor. Bundan dolayı ortaya FIFA 19 kaç GB gibi sorular doğuyor. Yıllardır süren bu rekabet oyuncuları adeta iki taraf böldü.

FIFA 19 Minimum Sistem Gereksinimleri

Bu tarz futbol oyunlarında grafik önemli olsa da bir yerden sonra oynanış daha da fazla devreye giriyor. Bu yüzden işlemci ve gereken ekran kartı ortalama bir seviyede. Aynı zamanda sorunsuz bir şekilde çalışması için Windows 7 gibi işletim sistemlerine kadar destekleniyor. Eğer 8 RAM’e sahip değilseniz performansınızda dalgalanmalar olabilir. Aşağıdaki sistem gereksinimlerinin minimum olduğunu tekrardan hatırlatalım. Yani bu gereksinimlerden daha düşük donanımlar kullanıyorsanız ciddi FPS düşüşleri ve droplar yaşamanız bir hayli mümkün.

  • İşlemci: Intel Core i3-2100, AMD Phenom II X4 965 veya daha iyisi
  • RAM: 8 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 7/8.1/10 – 64-Bit
  • Ekran Kartı: 1 GB
FIFA 19 kaç GB
FIFA 19 oyunun toplam dosya büyüklüğü 39.5 GB.

FIFA 19 Önerilen Sistem Gereksinimleri

NVIDIA GeForce GTX 670 veya AMD Radeon R9 270X gibi orta seviye ekran kartları bu oyun için oldukça uygun. Ancak farklı oyunları deneyimlemek isteyen birisiyseniz bu donanımlar düşük kalabilir. Tabii FIFA’nın yeni sürümlerini oynamak istiyorsanız da bu gereksinimlerden fazlasına sahip olmanız gerekiyor. Aşağıdaki donanımlar ile FIFA 19’u 60FPS ile akıcı bir şekilde oynamanız mümkün. Daha yüksek FPS değerleri için Ram ve Ekran Kartı tarafında iyileştirmeler yapabilirsiniz.

  • İşlemci:  Intel i3 6300T veya daha iyisi
  • RAM: 8 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 10 – 64-Bit
  • Ekran Kartı: 2 GB
FIFA 19 Minimum Sistem Gereksinimleri
FIFA 19’u düşük kalitede oynamak için 8 GB ram yeterli olacak.

FIFA 19 kaç GB?

FIFA 18’den sonra yayınlanan bu oyun yaklaşık 39.5 GB. Aynı zamanda FIFA 18’den daha az boş alan istediğinden dolayı oyuncuların kafasını karıştırıyor. Oyuncuların aklında yeni oynanış tarzları, grafikler ve daha fazlası gibi özellikler eklenirken nasıl olur da FIFA 19 daha az boyutlu olabiliyor soruları yer alıyor. Bu olayın temel sebebi Electronics Art’ın yapmış olduğu optimizasyonlar. Oyunun grafik motoru da devreye girdiğinde daha iyi özelliklere sahip bir oyunu daha düşük boyutlar ile oynayabiliyorsunuz.

Gelen güncellemelerle dosya boyutu değişebileceğinden dolayı yaklaşık 50 GB boş alana sahipseniz rahatlıkla oynayabilirsiniz. Ayrıca FIFA 19 çevrim içi olarak oynanabildiğinden dolayı sabit bir internet bağlantıya sahip olmalısınız. PES gibi oyunların arasında dönen rekabetten son sürat yükselmeyi başarmasını da yolculuk moduna borçlular.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini neden öğrenebilirsiniz?

Güncel ve yeni olan tüm oyunların sistem gereksinimlerini Mobidictum’un Sistem Gereksinimleri kategorisinden kontrol ederek istediğiniz oyuna göre bilgisayar alabilirsiniz. Ayrıca bilgisayarınızın desteklediği oyunları bu kategoriden öğrenebilirsiniz. Böylelikle oyunları indirmeden hangi ayarlarda nasıl performans alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili İçerikler