League of Legends Sistem Gereksinimleri: Kaç GB?

Düşük donanımlı bir bilgisayarla rahatlıkla League of Legends oynayabilirsiniz.
League of Legends Sistem Gereksinimleri
Düşük donanımlı bir bilgisayarla rahatlıkla League of Legends oynayabilirsiniz.

League of Legends sistem gereksinimleri düşük bir oyun olmasına rağmen birçok etkinlik yapıldığından League of Legends kaç GB? gibi konular oldukça merak ediliyor. Neredeyse on yıllık bir bilgisayarla bile rahatlıkla oynanabilen bu oyunda çoğu kişi grafiklere pek önem vermiyor.

League of Legends Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: 3 GHz hıza sahip herhangi bir işlemci
  • RAM: 2 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10
  • Ekran Kartı: Shader 2.0 destekli ekran kartı

İşlemci hızınız en az 3 GHz olursa düşük grafik ayarlarında rahatlıkla oynayabilirsiniz. Aynı zamanda donmalar, takılmalar veya hatalar yaşamamak için 2 GB RAM ve Windows 7 işletim sistemini kullanabilirsiniz. Etraf biraz da olsa güzel olsun istiyorsanız Shader 2.0 destekli bir ekran kartına ihtiyacınız var.

League of Legends Minimum Sistem Gereksinimleri
2 GB RAM ile rahatlıkla bu oyunu oynayabilirsiniz.

League of Legends Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: 3 GHz Dual-Core
  • RAM: 4 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 7/8.1/10
  • Ekran Kartı: 512 MB

Yüksek grafik ayarlarında oynayarak aksiyonu ikiye katlamak istiyorsanız işlemciniz 3 GHz ve Dual-Core olmalı. Ara ara performans kayıpları yaşamamak için 4 GB RAM ve Windows 10 işletim sistemini kullanın. 512 MB ekran kartı yeterliyken Nvidia GeForce 8800 veya AMD Radeon HD 5670 gibi modeller tercih edebilirsiniz.

League of Legends Önerilen Sistem Gereksinimleri
4 GB RAM ve Windows 10 işletim sistemiyle yüksek grafik ayarlarında oynayabilirsiniz.

League of Legends kaç GB?

Oyun sürekli olarak güncellenmesinden dolayı dosya bütünlüğü değişiyor. League of Legends oyununu indirmek için yaklaşık olarak 15 GB boş alana ihtiyacınız var. Dönem dönem güzel etkinler olduğundan dolayı dosya bütünlüğü değişiyor. Aynı zamanda ara karakter performansı değişikleri dolayısıyla dosyalarda değişiklikler olabiliyor.

Ekstra bir içerik veya program indirmek yasak olduğundan dolayı hesabınızı korumak amaçlı Riot Games’in geliştirmediği eklentileri kullanmamalısınız. Bu uygulamalar hesabınızın yasaklanmasına neden olabilir. Aynı zamanda yeni oyunları Valorant’ı da indirmek istiyorsanız dosya bütünlüğünün artacağını unutmamalısınız.

League of Legends kaç GB
Oyunu oynamak için yaklaşık 15 GB boş alana ihtiyacınız var.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerine nereden ulaşabilirsiniz

Popüler, yeni, nostaljik veya indirimdeki oyunların dahi bulunduğu Sistem Gereksinimleri kategorimize göz atarak hiçbir dosya veya program indirmeden oyun içerisindeki performansınızı tahmin edebilirsiniz. Böylelikle bilgisayarınızın kaldırmadığı oyunları indirerek zaman kaybı yaşamamış olursunuz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler