Mafia 3 Sistem Gereksinimleri: Mafia 3 Kaç GB

Mafya oyun serilerinden biri olan Mafia serisinin en iyi oyunlarından biri Mafia 3 oyununu konu alarak sistem gereksinimlerini ve kaç GB olduğunu yazdık.
Mafia 3 Sistem Gereksinimleri
Mafia 3 Sistem Gereksinimleri.

Mafia 3 sistem gereksinimleri geçtiğimiz günlerde yazdığımız Mafia 2 sistem gereksinimlerini kıyaslayınca bir tık daha yüksek. Bu oyuna diğer oyunun devamı halinde. Peki ya bu oyunun “Mafia 3 sistem gereksinimleri neler?”, “Mafia 3 için önerilen ve minimum gereksinimler nelerdir?” ve “Mafia 3 kaç GB?” gibi soruları merak ediyorsanız aşağıda sizlere hazırladığımız tabloya göz atabilirsiniz.

Mafia 3 Sistem Gereksinimleri (Minimum)

 • İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit
 • İşlemci (AMD): AMD FX-8120
 • İşlemci: Intel I5-2500K
 • Bellek: 6 GB RAM
 • Ekran Kartı: 2GB of Video Memory & NVIDIA GeForce GTX 660, AMD Radeon HD7870
 • Ses Kartı: DirectX Compliant Sound card

Oyunu minimum ayarlarda oynamanız için en az Intel I5-2500K bir işlemciye sahip olmalısınız veya AMD serisinden AMD FX-8120 ya da üzeri bir işlemci kullanırsanız oyunu minimum ayarlarda oynayabilirsiniz. Oyunun görüntüleri gözünüze iyi gözükmesini istiyorsanız NVIDIA GeForce GTX 660 veya AMD Radeon HD7870  ve üstü ekran kartı kullanmanız gerekiyor. Oyun Microsoft Windows 7 ve üstü kaldırıyor. RAM konusunda ise an az 6 GB RAM belleğinizin olması gerekiyor. Ayrıca ses kartı olarak DirectX Compliant Sound card kullanmanızı öneririz.

Mafia 3 Önerilen Sistem Gereksinimleri
Bu oyunu oynarken aksiyonu en üst seviyede yaşayacaksınız.

Mafia 3 sistem gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit
 • İşlemci: Intel I7-3770
 • İşlmeci (AMD): AMD FX 8350 4.0 Ghz
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: 4GB of Video Memory & NVIDIA Geforce GTX 780 yada GeForce GTX 1060, AMD Radeon R9 290X
 • Ses Kartı: DirectX Compliant Sound card

Oyunda ki tüm görsellerden ve grafik ayarlarınızı gözünüze en iyi şekilde gözükmesi için önerilen sistem gereksinimlerine karşılayan bir bilgisayarınız olmalı. Bu yüzden Intel’den Intel I7-3770 bir işlemci veya AMD serisinden AMD FX 8350 4.0 Ghz işlemci sizlere yeterli olacak. Oyunun en iyi ayalarında oynamak istiyorsanız NVIDIA Geforce GTX 780 veya GeForce GTX 1060 ve üstü kullanmanız gerekiyor veya AMD Radeon R9 290X ya da üzeri sonrası bir ekran kartınız olmalı. RAM konusuna gelecek olursak sizlere 8 GB RAM belleği yeterli olacak. Ayrıca ses kartı olarak DirectX Compliant Sound card kullanmanızı öneririz.

Mafia 3 Minimum Sistem Gereksinimleri
Mafia 3 oyunu en iyi Mafia serilerinden biri.

Mafia 3 Kaç GB?

Oyunun dosyaları herhangi bir güncelleme ile değişse de şuan ki durumu 50 GB’lık bir alana sahip olmalısınız ki Mafia 3 oyununu sorunsuz bir şekilde indirip, oynayabilirsiniz. Oyundan en iyi verimi almak istiyorsanız disk alanlarınızı tamamen doldurmamalısınız. En iyi Mafia serilerden biri olan Mafia 3 oyununu oynarken çok zevk alacaksınız.

Mafia 3 kaç GB
Mafia 3 50 GB depolama alanına sahip.

Mafia 3 Hikayesi

Vietnam Savaşı gazisi Lincoln Clay, zorlu bir savaşın ardından evine döner. Gerçek dünyaya geri dönmeye hazırdır, ancak İtalyan Mafyasına borçlu olduklarını fark eder ve ailesiyle yeniden bir araya gelip bu sorunu konuşmak ister. Ailesinin acımasızca mafya tarafından öldürüldüğünü gördüğünde ve bunun onu derinden yaraladığını farkına varan Clay, her şeyi elinden almaktan sorumlu olan İtalyan mafya babası Sal Marcano’dan intikam almaya yemin eder.

Mafia 3 açılmama sorunu çözümü

Mafia III, Xbox, PS4 ve PC’de oynanabilen üst düzey bir oyundur. Ancak, PC’lerinde Mafia III oynayan oyuncular, başlangıçta oyunu çökerten oldukça inatçı bir hatadan şikayet ettiler.

Bu hatayı düzeltmek için bilgisayarınızda meydana gelirse / sorun olursa, buradaki çözümleri deneyebilirsiniz.

Bu başlangıç ​​çökme hatası, Mafia III oyuncuları, özellikle de oyunu PC’de çalıştıranlar için önemli bir endişe kaynağı olmuştur. Ve 2K Games (Mafia 3’ün geliştiricisi) yamalı bir sürüm vaat ederken (şimdi iki yıldan fazla), bu hata rahatsız edici bir sorun olmaya devam ediyor.

Yöntem 1: Önbelleğin Bütünlüğünü Doğrulayın

Başlangıç ​​hatası, oyunun tamamen yüklenmediği anlamına gelebilir. Bu nedenle, önbelleğin bütünlüğünü deneyin ve doğrulayın ve uygun şekilde düzeltin.

Bunu yapmak için

Steam’i başlatın ve oyun kitaplığınıza gidin.
“Mafia III” ü bulun ve sağ tıklayın.
“Özellikler”> “Yerel Dosyalar” (sekme) öğesini seçin.
“Oyun Önbelleğinin Bütünlüğünü Doğrula” seçeneğine tıklayın ve ardından işlemin çalışmasını bekleyin.

Herhangi bir eksik anahtar veya hatalı kurulum parçası varsa Steam bunu uygun şekilde düzeltir ve günceller.

Bundan sonra hata devam ederse, önbelleği temizleyebilirsiniz: Steam’i başlatın> Ayarlar> İndirmeler> İndirme Önbelleğini Temizle.

Yöntem 2: Visual Studio Güncellemesini Yeniden Yükleyin – 2015

Bu, Windows 10 için bir güncellemedir ve eksik veya hatalıysa, bunun gibi oyun çökmeleriyle karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, PC’nizden “Yeniden Dağıtılabilir paketi” (Visual C ++) deneyin ve ayarlardan kaldırın.

Paketi kaldırdıktan sonra buraya gidin ve güncellemeyi yeniden yükleyin. Ardından, Mafia III’ü başlatın ve oyunun başlangıçta hala çöküp çökmediğini görün. Eğer herhangi bir hata mesajı almazsanız oyunu sorunsuz oynayabileceğinizi umuyoruz.

Yöntem 3: Yerel Hesapla Oturum Açın

Hata devam ederse, bir “Yerel hesap” kullanarak (bir Microsoft hesabı yerine) Windows’ta oturum açabilirsiniz:

Bunun yerine Ayarlar> Hesaplar> Bilgileriniz> Yerel bir hesapla oturum açın bölümüne gidin.

Bunun hatayı düzelttiğini kontrol edin.

Yukarıdaki düzeltmelerden herhangi birini çalıştırmadan önce, Windows 10 bilgisayarınızın oyunun Ekran Kartı / İşlemci / RAM / Depolama gereksinimlerini karşıladığından emin olun. Ayrıca, grafik sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini nereden öğrenebilirsiniz?

Bilgisayarınızın bir oyunu kaldırıp kaldırmadığını öğrenmek veya hangi oyunları sorunsuz bir şekilde oynayacağınızı görmek için Sistem Gereksinimleri kategorimize göz atabilirsiniz. Her gün değişen oyun havuzuyla birlikte bu alanda sizler için birçok oyunun bilgilerini paylaşacağız. Eğer direkt soru sorarak hatalardan kurtulmak isterseniz Discord Sunucumuzdan destek alabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts