Minecraft Sistem Gereksinimleri: Minecraft kaç GB?

Ortalama bir bilgisayarla Minecraft oynayabilirsiniz. Ancak her ilerlediğiniz taktirde veya yeni bölgeleri gördüğünüzde oyunun dosya bütünlüğü artacak.
Minecraft Sistem Gereksinimleri
Ortalama bir bilgisayar ile Minecraft oynayabilirsiniz.

Minecraft sistem gereksinimleri düşük bir oyun olmasına rağmen oyuncular arasında Minecraft kaç GB? gibi sorular yer alıyor. Oyunun pek güzel bir optimizasyona sahip olmamasından dolayı stabil bir performansa sahip olmanız biraz zor. Doğru ayarları uyguladıktan sonra performans düşüşlerinin önüne geçebilirsiniz.

Minecraft Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: Intel Core i3-3210 3.2 GHz veya AMD A8-7600 APU 3.1 GHz
  • RAM: 2 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit veya daha yüksek
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce 400 serisi veya AMD Radeon HD 7000 serisi

Eğer çok oyunculu bir şekilde oynayacaksanız grafik ayarlarını kesinlikle en düşüğe almanız gerekiyor. Etrafta bulunan yapılar veya görebildiğiniz bloklar performansınızı düşürecek. Daha düzgün bir performans ile Minecraft oynamak istiyorsanız daha iyi donanımlı bir bilgisayara sahip olmalısınız.

Minecraft Minimum Sistem Gereksinimleri
2 GB RAM ve Windows 7 64-bit işletim sistemiyle düşük grafik ayarlarında Minecraft oynayabilirsiniz.

Minecraft Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: Intel Core i5-4690 3.5GHz veya AMD A10-7800 APU 3.5 GHz
  • RAM: 4 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 10
  • Ekran Kartı: GeForce 700 serisi veya AMD Radeon Rx 200 serisi

Minecraft’ın ana odağı işlemci olduğundan dolayı iyi bir işlemciye sahip olmalısınız. Windows 10 64-bit işletim sisteminin yanında 4 GB RAM ile performansınızı arttırabilirsiniz. RTX modunda oynamak istiyorsanız Nvidia’nın GeForce RTX teknolojisine uygun bir ekran kartını tercih etmelisiniz.

Minecraft Önerilen Sistem Gereksinimleri
Yüksek performansta oynamak istiyorsanız 4 GB RAM ve iyi bir işlemciye ihtiyacınız var.

Minecraft kaç GB?

Minecraft’ta düşünemediğiniz kadar eklenti kurabilmenize rağmen 4 GB boş alana sahipseniz rahatlıkla Minecraft oynayabilirsiniz. Eğer tek oyunculu modunda oynuyorsanız her ilerlediğinizde dosya boyutu artacak. Aynı zamanda çeşitli programlar, modlar veya kaynak paketleri indirmeniz durumunda oyunun dosya bütünlüğü artabilir.

Minecraft kaç GB
Yaklaşık olarak 4 GB boş alan sizin için yeterli olacak.

Minecraft’ta her şeyin kare olmasının yanında “Chunk” diye bir özellik daha yer alıyor. Java sürümünde oynuyorsanız “F3+G” kombinasyonunu yaparak dünyanızın bölmelerini açabilirsiniz. Bu bölgeleri yüklendiği taktirde oyun dosyaları artacak. Çok büyük bir dosya büyüklüğü kaplamadıklarından dolayı tedirgin olmanıza gerek yok.

Minecraft nasıl indirilir?

Minecraft hala dünyada popülerliğini sürdüren ve getirdiği güncellemeler sayesinde oyuncu sayısını yüksek tutabilen bir oyun. Her yaştan insanın oynayabileceği bu oyunu cihazlarınıza kolaylıkla indirebilirsiniz. İçerisinde keşfedebileceğiniz büyük bir haritası, yerleşebileceğiniz köyler ve hatta savaşabileceğiniz farklı klanlar bile bulunuyor. Minecraft’ı cihazlarınıza indirerek sizde bu atmosferi yaşayabilirsiniz.

Minecraft nasıl indirilir (2020)
Minecraft nasıl indirilir?

Oyunu popüler olmasını sağlayan nedenler biri her cihazda kolaylıkla indirilebilir ve oynanabilir halde bulunması. Ayrıca oyuncularını sürekli oyunda tutmak ve yeni yenilikler ile tanıştırmak adına geliştiriciler sürekli oyuna farklı farklı modlar ve içerikler ekliyorlar. Ancak Minecraft’ı indirmeye çalışan çoğu oyuncu ücretsiz olarak bulunan APK dosyaları cihazlarına indirmeye çalışıyor. Bu APK dosyaları içerisinde cihazınıza zarar verecek yazılımlar bulundurduğundan dolayı oyunu kendi sitesinden indirmenizi tavsiye ediyoruz. Oyunu nasıl cihazlarınıza indirebileceğinizi öğrenmek istiyorsanız sizler için hazırladığımız “Minecraft nasıl indirilir?” adlı içeriğimize bakabilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition nasıl indirilir?

Minecraft her cihazda oynanabildiğinden dolayı telefon üzerinden de rahatlıkla oynayabilirsiniz. Yıllardır oyun dünyasında bulunan Pocket Edition hâlâ daha güncellemeler almaya ve kendini yenilemeye devam ediyor. Oyunun PC’de daha fazla oyuncusu bulunuyor olsa da telefon kullanıcı sayısı da bir o kadar yüksek.

Minecraft Pocket Edition nasıl indirilir
Minecraft Pocket Edition nasıl indirilir?

Minecraft’ın Pocket Edition sürümü mobil cihazlar için tasarlandığından dolayı birkaç farklılık görebilirsiniz. Ancak oyunun haritası ve hikayesinde hiçbir değişiklik olmayıp çok oyunculu modunda da bir hayli fazla oyuncu bulunuyor. Pocket Edition sürümünü mobil cihazlarınıza indirmek istiyorsanız sizler için oluşturduğumuz “Minecraft Pocket Edition nasıl indirilir?” adlı rehberimize göz atabilir ve kolaylıkla indirebilirsiniz.

Minecraft Story Mode nasıl indirilir?

Minecraft’ın bir diğer farklı versiyonu olan Story Mode kesinlikle denenmesi gereken içeriklerden biri. Bu içerik aslında asıl oyunundan tamamen farklı olarak tasarlanmış. Atmosferi Minecraft dünyası içerisinde geçiyor olsa da hikayeleri tamamen birbirinden farklı. Telltale Games ve Mojang tarafından geliştirilen film, hikaye tarzında bir oyun. Story Mode’da aynı bir film izliyormuş gibi hissediyorsunuz ancak bu filmi seçimler yaparak ilerletiyorsunuz.

Minecraft Story Mode dünyayı kurtar
Minecraft Story Mode sizlere apayrı bir deneyim sunacak.

İçerisinde bulundurduğu seçimler nedeniyle de seçtiğiniz her seçenek hikayenin gidişatını belirliyor. Yani hikayeyi mutlu veya mutsuz sonla bitirmek sizlerin elinde. Az önce de bahsettiğimiz gibi oyunda bir şeyleri keşfetmek ve inşa etmek için açık bir harita olmayacak, bu yüzden oyunu oynarken ilk başlarda alışmanız zor olabilir. Hikayenin ana karakteri olan Jesse’ye neler yapması gerektiğini siz seçeceksiniz. Bu oyun hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız “Minecraft Story Mode” içeriğimize bakabilirsiniz.

Minecraft Dungeons nasıl indirilir?

Story Mode sürümü gibi, Minecraft Dungeons sürümü de oyundan farklı olarak tasarlanmış bir içerik. Haritası ve atmosferinde pek değişiklik bulunmuyor olsa da hikayesinde birçok farklılık bulunuyor. Oyunun hikayesi tamamen zindanlarda geçtiğinden dolayı orijinal oyundan farklı olarak zindan atmosferini oyunu oynarken hissedeceksiniz.

Minecraft Dungeons nasıl indirilir
Minecraft Dungeons nasıl indirilir?

Minecraft Dungeons, benzersiz bir deneyim sunmak için standart Minecraft formülünden çok uzaklaştığı için Minecraft çatısı altındaki tüm oyunların en farklı olanı diyebiliriz. Bu oyunu kesinlikle denemenizi tavsiye ediyoruz. Minecraft Dungeons sürümünü nasıl indireceğinizi bilmiyorsanız sizler için hazırladığımız “Minecraft Dungeons” içeriğimize bakabilirsiniz.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerine nereden ulaşabilirsiniz?

Tüm oyunların gereksinimlerini öğrenmek için Sistem Gereksinimleri kategorimize göz atabilirsiniz. Bilgisayar donanımızın hangi oyunları destekleyip desteklemediğini öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda herhangi bir dosya indirmesi yapmadan oyun içi performansınızı öğrenebilirsiniz.

Total
0
Shares
1 comment
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts