TFT Güncelleme: Kullanıcı Arayüzünde Değişiklik Var!

tft güncelleme

TFT güncelleme haberleriyle şaşırtmaya devam ediyor. Mobil sürümüyle karşımıza çıkmaya hazırlanan oyun, şimdi de arayüz değişikliğine gidiyor.

TFT Güncelleme: Seviye Çubuğu Geliyor

Taktik Savaşları oynarken karşınıza çıkan ekrana minik bir şey daha ekleniyor: Seviye Çubuğu. Seviye Çubuğu, deneyim puanı seviyenizi gösteriyor. Ne zaman seviye atlayacağınızı görebiliyorsunuz.

tft güncelleme
Taktik Savaşları’nın yeni öğesi: Seviye Çubuğu

Bunun yanı sıra XP Al ile Yenile butonlarının da yerleri değiştirildi. Mouse ile seçimlerini yapan oyunculara biraz daha dikkat etmesini öneriyoruz. 🙂 Tabii bu konuda da Riot’ın açıklaması var, o da şöyle: “Kendi aramızda düzenlediğimiz oynanış testlerinde gözlemlediklerimize ve deneyimlediklerimize göre bu yeni değişiklik, ilk oyunlarda epey kafa karıştırıcı. Ancak oyuncuların 3-5 oyun sonra düğmelerin yeni yerlerine alıştığını gördük.”

Peki bu değişiklikler neden yapıldı?

Düğmeler ve onların işlevleri, okyanus ve sihirbazları zorla tamamlamaya çalışıp da 8. olan pek çoğumuz için arka planda kalıyor. Fakat oyunu yeni keşfedenler, bu önemli konseptten tamamen habersiz. Tüm bu unsurları (XP alma, seviye, birimlerin düşme oranı) yan yana yerleştirmek, aralarındaki bağlantıyı güçlendiriyor ve onların daha fazla öne çıkmasını sağlıyor. Bunu daha anlaşılır ve bariz hale getirmenin önemli olduğunu düşünüyoruz ve değişikliği getirmemizin en büyük sebebi de bu.

TFT Mobil ne zaman geliyor?

Verilen bilgilere göre, Taktik Savaşları’nın mobil sürümü için 2020’ye kadar bekleyeceğiz. Tabii bu süreçte oyunla ilgili birçok gelişme ve beta göreceğiz gibi duruyor. Çapraz platform adı verilen ve PC ve mobil oyuncularının da karşı karşıya gelebileceği bu yeni düzende, Aralık 2019’da da betalar göreceğiz.

Riot Games, League of Legends’ın 10. yılına özel yaptığı bomba açıklamalarda Taktik Savaşları’na da yer vermişti. Yakında mobil cihazlara gelecek bu oyunun tanıtımı ve daha fazlası hemen aşağıdaki videoda. Alt yazı seçeneklerinden Türkçeyi aktif edebilirsiniz.

TFT’yi çıkardığımız andan itibaren oyuncular oyunun mobil sürümünü istiyordu. Görünüşe bakılırsa cidden telefonlarınız varmış! Dolayısıyla büyük istek üzerine Taktik Savaşları’nın iOS ve Android uygulamalarını sunuyoruz. Uygulama 2020’nin başlarında çıkacak ve bu yılın aralık ayında birkaç beta gerçekleştireceğiz. Uygulama, TFT’nin PC versiyonuyla tam çapraz platform desteği sunacak. Umarız hoşunuza gider.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts