TFT Mobile İlk Bakış: İyi, eğlenceli ama mükemmel değil

TFT Mobile ilk bakış karşınızda!
TFT Mobile
TFT Mobile gelmek üzere! Oyunun çıkmasına kısa süre kala oyun hakkındaki yorumları derledik.

TFT Mobile ilk bakış karşınızda! Kısa süre sonra uygulama marketlerinde yer alacak olan oyunu dotesports.com ekibi inceledi. Oyunu yayınlanmadan hemen önce deneyen ekip, oyun hakkındaki deneyimlerini paylaştı. TFT Mobile’a dair daha fazla içeriğe ve son gelişmelere Taktik Savaşları sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Oyunun çıkış tarihi ile ilgili detayları bildiğiniz gibi TFT Mobile ne zaman çıkacak başlığında tutuyoruz. Şimdi aktarmaya başlayalım. 🙂

TFT Mobile İlk Bakış

Riot Games’in ilk mobil oyununu çalıştırdıklarında oyunun şaşırtıcı bir şekilde iyi çalıştığını belirten ekip, oyunu test etmek amacıyla iOS’da denediklerini söyledi. Özellikle iPhone X modeli üzerinde deneme yapan ekip, ilk izlenimlerinde oyunun OS tabanlı olduğunu belirtti. Cihazlarında oyunun son derece güzel bir şekilde çalıştığı, arayüzün düzgün olduğu ve mobil için mükemmel çalıştığı da eklendi. Oyunda bulunan butonlarla bazı işlemleri gerçekleştirme özelliğiyle oyunun temiz ve yeni başlayanlar için uygun olduğu da belirtildi.

TFT Mobile
TFT Mobile, yeni başlayanlar için uygun durumda.

İnce Detaylar

Deneyimlerini aktarmaya devam eden ekip, örnek olarak oyundaki eşyaların kendilerine ait ayrı bir menüsü olduğunu ve böylelikle tahtanın tarafındaki karmaşıklığın giderildiğini belirtti. Küçük boyutlu cihazlara sahip olan oyuncular için bu detay, Riot Games’in oyuncuların deneyimlerini ciddi bir şekilde düşündüklerini gösteriyor.

Hatalar

Ancak oyun, elbette mükemmel değil ve bazı hatalar mevcut. Ekibin denediği iPhone X cihazında TFT Mobile, biraz uyumsuz ve kontrol etmesi ustalık istiyor. Örneğin, ilk başta şampiyon ve eşyayı seçme ekranında küçük efsanenizi kontrol etmek, istediğiniz şampiyonu almak biraz zor. Ekip, çoğu zaman kendilerini istemedikleri bir şampiyonu veya istemedikleri bir eşyalı bir şampiyonu alırken bulmuş. Bunun yanında ekip, bazen bir birimi başka bir yere yerleştirmek üzere sürüklerken veya bir eşyayı istedikleri bir birimin üzerine koymak isterken bunu gerçekleştirememiş yahut istemedikleri bir yere yerleştirmiş. Bu durum basit görünse de sadece oyunu zorlaştırmakla kalmıyor, zaman zaman sizin galibiyet şansınızı da ciddi miktarda düşürüyor.

TFT Mobile
TFT Mobile, iyi ve güzel bir durumda olmasına rağmen oyun içinde bazı hatalar da mevcut.

Oyun iyi gözüküyor

Tüm bu gelişmelerin ve deneyimlerin ardından ekip oyunun iyi gözüktüğünü ve gerçek bir TFT deneyimi olduğunu belirtti. TFT Mobile’in bilgisayar oyuncularını çekeceğinden kuşku olsa da mobil sektör için oyunun mobil versiyonunun sektörde yeni gelişmelere neden olacağı kesin.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler