TFT Okyanus Haritasında Kazandıran Kompozisyon

Malphite
Malphite

TFT kazandıran kompozisyon ile sizlerleyiz. Bu kompozisyonu oyunlarınıza uygulayarak okyanus haritası her geldiğinde oyunu zaferle tamamlayabilirsiniz. Taktik savaşları set 2 yayınlandığından bu yana pek çok kompozisyon denenmiş, çizilip biçilmiştir. Bu rehberimizde yer vereceğimiz komp sayesinde denemelere son verip sizlere kesinlikle kazanma garantisi veriyoruz. İşte TFT kazandıran kompozisyon:

TFT Hızlı Lig Atlatan Kompozisyon: Dalgaların Gücü Adına!

TFT Set 2 kazandıran kompozisyon rehberimizi dikkatli bir şekilde uygulamalısınız, bu kompozisyonu uygularken bir de okyanus haritasına denk geldiyseniz kazanmamanız için hiçbir sebep yok. İşte TFT Set 2 kazandıran kompozisyonda yer alan karakterler:

6 Sihirbaz, 4 Okyanus, 2 Gardiyan, 2 Dağ

 • Vladimir
 • Taliyah
 • Syndra
 • Thresh
 • LeBlanc
 • Veigar
 • Qiyana (Okyanus haritasında oynuyorsanız alın, okyanus haritasında değilseniz Nami ya da frontline olarak Nautilus almanızı öneririz.)
 • Malphite

Karakterleri saydınız ve 5 tane sihirbaz, 4 okyanus, 2 dağ ve 2 gardiyan olduğunu mutlaka farketmiş olmalısınız. Endişelenmenize gerek yok Spatula ve Tanrıça’nın Gözyaşı ile bir karakteri sihirbaz yapacağız. Sihirbaz yapacağımız karakter kesinlikle Malphite olmalı. Malphite’ı sihirbaz yaptığımızda tam kompozisyonumuzu elde etmiş olacağız.

Taktik Savaşlarında Erken Aşamada Yapmanız Gerekenler

 • Maokai
 • Ivern
 • LeBlanc

Oyunun erken aşamalarında çok fazla canınız gitmesin istiyorsanız hızlı bir şekilde Orman ve Doğa Sakini yapmanızda fayda var. Hatta alabiliyorsanız karoselden eğer varsa direkt Leblanc ile başlamaya çalışın ki erken aşamada daha erken seviye atlasın.

Orman sınıfının ekstra bir şampiyon daha çıkartma özelliği sizlere oyunun erken aşamalarında rakiplerinizden fazla şampiyona sahip olmanızı sağlayıp kazanmanıza büyük ölçüde yardımcı olacak, kaybedecek olursanız da alacağınız hasarı minimuma çekecektir. Ayrıca LeBlanc’in de aynı zamanda orman ve sihirbaz olması sihirbaza geçiş aşamasında sizlere büyük avantaj sağlayacaktır.

Boardınızda yukarıda söylemiş olduğumuz kompozisyonun şampiyonları geldikçe seviye odaklanıp oyun alanına indirmeye başlayın. Oyunun gidişatına göre 6. seviyede orman/doğa sakini karakterlerini bozup sihirbaz, okyanus karakterlerini dizmeye başlayabilirsiniz.

Onun için de şöyle küçük bir detay verelim: Eğer 6 seviye oldunuz ve hala canınız çok yüksek ve kazanıyorsanız, ekonomi kasıp kaybedene kadar devam edin. Kaybetmeye başladığınız zaman seviyesi en yüksek olandan başlayarak şampiyonları oyun alanına sürmeye başlayabilirsiniz.

Hangi Şampiyona Hangi Eşyayı Vermek Gerekir?

Malphite: Bu kompozisyonda 2 gardiyan ve dağ özelliklerini açmak için mutlaka Malphite’a sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca erken zamanda 6 sihirbaza ulaşmak için Malphite’ı sihirbaz yapmalısınız. Bunu Spatula + Tanrıça’nın Gözyaşı ile yapabilirsiniz. Ayrıca Malphite 6 sihirbaz özelliğinden kaynaklı birçok defa ulti atacağı için yeteneklerinin kritik vuruş yapması oldukça önemli olacaktır. Bunun için Mücevherli Eldiven vermeniz sizlere büyük avantaj sağlayacaktır. Mücevherli eldiveni de İdman Eldiveni + Aşırı Büyük Sopa ile yapabilirsiniz.

TFT Kazandıran KompozisyonTFT Kazandıran KompozisyonTFT Kazandıran KompozisyonTFT Kazandıran KompozisyonTFT Kazandıran Kompozisyon

TFT Kazandıran KompozisyonTFT Kazandıran KompozisyonTFT Kazandıran KompozisyonTFT Kazandıran KompozisyonTFT Kazandıran Kompozisyon

Syndra: Syndra için en önemli item Luden’in Feryadı. Bu item ile Syndra yetenek kullandığında hedefindeki ve yanındaki en fazla 3 şampiyon da ekstra hasar alır. Luden’in Feryadı yapmak için Aşırı Büyük Sopa + Tanrıça’nın Gözyaşı itemlerine ihtiyacınız bulunuyor.

TFT Kazandıran KompozisyonTFT Kazandıran KompozisyonTFT Kazandıran KompozisyonTFT Kazandıran KompozisyonTFT Kazandıran Kompozisyon

Taliyah: Taliyah, kendinden ekstra mana ile oyuna başlayan karakterler arasında geliyor. Bu yüzden Taliyah’ı mana bölgesine koyup Karayel yaparsanız. Hem Karayel’in etkisi hem de dolu bir mana ile oyuna birden fazla ulti atan Taliyah’ın etkisi sizlere inanılmaz bir üstünlük sağlıyor. Karayel yapmak için Dev Kemeri + Negatron Pelerini kullanmalısınız.

TFT Kazandıran KompozisyonTFT Kazandıran KompozisyonTFT Kazandıran KompozisyonTFT Kazandıran KompozisyonTFT Kazandıran Kompozisyon

Genel: Okyanus haritasında olduğumuzdan dolayı çoğu rakibiniz şampiyonları bir an önce ulti atmasını istediği şampiyonları okyanus özelliği olan bölgelere yerleştirecektir. Sizler de bu bölgelere koyacağınız şampiyonlarınız için mutlaka Karayel yapmanızı öneriyoruz. Ayrıca Frontline’a koyacağınız karakterlere de ekstra can veya zırh değerini arttıracak eşyalar koyarsanız dağ etkisini alabilme olasılığı olduğundan eğer önde olan şampiyonlarınız dağ etkisini alırsa arkada yer alan şampiyonların daha fazla hasar vurmasına olanak sağlayacaktır.

Sizler de bu TFT kazandıran kompozisyon hakkında düşüncelerinizi aktarabilirsiniz. Bu kompozisyona başka neler eklenebilir, neler yapılabilir bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin. İyi eğlenceler.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler