TFT Set 4: Yollar – Yıldız Kristalleri, Arenalar ve Efsaneler

TFT Set 4: Yollar – Yıldız Kristalleri, Arenalar, Minik Efsaneler ve Daha Fazlası!
TFT Yollar Kartı
TFT: Yollar

TFT Set 4 Yollar çok yakında oyuncularla buluşuyor. Taktik Savaşları‘na yepyeni ejderha temalı minik efsanelere, tahtınızın durumuna göre değişen Ionia temalı arenalara ve tozu dumana katacak çatapatlara hazır olun. Bunların yanı sıra minik efsanelerinize de seviye atlatmanın alternatif yolu olan yıldız kristalleri de resmi olarak oyuna ekleniyor.

Yıldız Kristalleri
Yıldız Kristalleri

Yıldız Kristalleri

Yollar setiyle birlikte yıldız kristali alarak minik efsanelerinize seviye atlatabilirsiniz. En sevdiğiniz minik efsanenin 3 yıldızlı haline ulaşmak için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Yıldız Kristalleri Toplamak

Yıldız Kristalleri mağazadan ve Yollar Özel Kartı aracılığı ile alınabilecek. Karttan toplamda 300 kristal kazanabilirsiniz. Yıldız Kristalleri mağazadan 625 RP’den paket olarak alınabilecek. Temel pakette birçok minik efsaneye bir defa seviye atlatmaya yarayacak kadar kristal bulunacak. Aynı zamanda koleksiyonunuzu genişletmek isteyenler için de fazladan yıldız kristaline sahip paketler de bulunacak. Kristal elde etmenizi sağlayacak olan diğer yöntemlerin de güncellemeler ile ekleneceği belirtiliyor.

Yıldız Kristallerini Kullanmak

Yıldız kristallerini elde ettikten sonra minik efsanenizi seçebildiğiniz ekrana gidin. Sonrasında yükseltmeye uygun bir minik efsane seçin ve üzerine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra porolar geri kalan tüm işi sizin yerinize yapacak ve minik efsanenizi seviye atlatacaklar. Ancak unutmamalısınız ki yükseltmeler iade edilemez. Yani yıldız kristallerinizi harcarken dikkatli olmalısınız.

Arenalar

Eklenen üç yeni arena (Festival, Kanmei ve Akana) yalnızca Ionia’nın ihtişamıyla dolu değil. Aynı zamanda oyunun durumuna göre de tepki veriyor. Bu arenalar galibiyet, mağlubiyet, seriler ve üç yıldızlı şampiyonların alt edilmesi gibi durumlara bağlı olarak değişiyor. Bir tanesi 1380 RP, üçünün bulunduğu paketse 2900 RP olacak şekilde önceki arenalarla aynı bedelle alınabiliyorlar.

Minik Efsaneler

TFT: Yollar setinde üç yeni ejderha biçiminde minik efsaneler de geliyor. Ao Shin, Umbra ve Choncc’un yanı sıra efsanevi olmayanlar doğrudan mağazadan alınabilecek. Nadide olanlar 750 RP, destansı olanlar ise 925 RP karşılığında alınabilecek. Eğer satın almayı istemiyorsanız ancak bu ejderhalara sahip olmak istiyorsanız bunları yumurtalardan da bulabileceksiniz.

Ao Shin
Ao Shin

Ao Shin

Fırtına ejderi soyundan gelen ve fırtınanın muhafızlarından biri olan Ao Shin, hem hükmettiği yağmurlar kadar sakin hem de şimşek ve gök gürültüsü kadar hiddetli olabiliyor.

Choncc
Choncc

Choncc

Henüz bir yavru olan Choncc’un karnı hep aç ve kendisi sürekli olarak bir uyku halinde. Choncc’un cana yakın doğası onu çok sevimli kılsa da kışkırtıldığında (veya doğru atıştırmalıklarla ikna edildiğinde) muazzam gücünü herkese gösterebiliyor.

Umbra
Umbra

Umbra

Gölge ejderi olan Umbra ilk bakışta ihtiyatlı ve çekingen görünebilir. Ancak bir fani onun güvenini kazandığında, aşırı düşkünlük ve bağlılık sergileyerek dostlarını gölgelerin ve ateşin gücüyle korur.

TFT Set 4 Çatapatlar
TFT Set 4 Çatapatlar

Çatapatlar

  • Rakiplerinizi havaya uçurmanıza yarayan yepyeni çatapatlar da oyuna Set 4: Yollar ile birlikte ekleniyor.

Dereceli Ödülleri

TFT: Galaksiler’in dereceli ödülleri 10.21 Yaması’nda geliyor. 2 dereceli döneminden birinde Altın veya daha üzerine eriştiyseniz Şanlı Hortlakçık sizin olacak.

Şimdilik hepsi bu kadar! TFT Set 4: Yollar birkaç gün içinde Açık Beta içerisinde oynanabilir olacak ve eylül ortasındaki 10.19 Yaması’nda yukarıda bahsettiğimiz her şey oyuna eklenecek. Bunun yanı sıra League of Legends şampiyonları için hazırladığımız bilgi testine de göz atarak oyunda ne kadar bilgili olduğunuzu test edebilirsiniz. Hemen aşağıda yer alan “Start Quiz” butonuna tıklayarak testi çözmeye başlayabilirsiniz. 🙂

Blitzcrank'ı icat eden şampiyon kim?
TFT Yollar
League of Legends çıktıktan sonra oyuna eklenen ilk ikili şampiyon hangileri?
TFT Yollar
Katarina ile kardeş olan şampiyon kim?
TFT Yollar
Master Yi'nin öğrencisi olan şampiyon kim?
TFT Yollar
Özel ses dosyaları olan ilk kostüm ve şampiyon kim?
TFT Yollar
Shen'in babasını öldüren şampiyon kim?
TFT Yollar
Kaisa'nın babası hangi şampiyondur?
TFT Yollar
Başlangıçta CeeCee olarak çıkması planlanan karakter sonrasında evrilerek hangi şampiyona dönüştü?
TFT Yollar
"Ne yalan söyleyeyim, söylediklerimin %95’i yalan" ve "Görünüş yanıltıcı olabilir" gibi sözlere sahip şampiyon kimdir?
TFT Yollar
Freljord'u korumak için sonsuz yaşam, ölüm ve yeniden doğuş döngüsüne katlanan, kendini iyiliğe adamış şampiyon kim?
TFT Yollar
League of Legends'ta hangi şampiyonlar dosttur?
TFT Yollar
Quinn'in kuşunun adı ne?
TFT Yollar
League of Legends şampiyonları hakkında neler biliyorsun?
Mobidictum Oyun Testi: {{maxScore}} Üzerinden {{userScore}} Doğru!
{{title}}
{{image}}
{{content}}
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili İçerikler