TFT’nin yeni şampiyonu Xerath’ın yeteneği ortalığı karıştıracak

TFT’nin yeni şampiyonu Xerath olacak.

Taktik Savaşları için yeni bir şampiyon gündemde. League of Legends’ın deneme sunucusu PBE’de yapılan güncellemelere göre, bir aksilik olmaması durumunda yeni yamayla birlikte Xerath’ı oyunda göreceğiz. Xerath Sonsuz Karanlık ve Büyücü olarak arenaya eklenecek.

Xerath’ın özellikleri şöyle olacak:

  • Değeri: 5 altın
  • Dark Star, Sorcerer / Sonsuz Karanlık / Büyücü

Xerath’ın yeteneği

Xerath’ın yeteneği ise rakiplerinin üzerine meteor yağdıracak. 6/8/45 saniye boyunca rastgele meteor arenada olacak. Bu düşen parçacıklar 350/450/2500 büyü hasarı verecek. Eğer bu parçacıklardan gelen hasar ile bir şampiyon ölürse onun bitişiğindeki rakip şampiyonlar %50 büyü hasarı alacak ve 1,5 saniye sersemleyecek.

Xerath’ın yetenekleri

Yukarıdaki özellikler göz önüne alındığında Xerath’ın yeteneği adeta oyunu değiştirecek gibi duruyor. Miss Fortune ultisi, Kayle’ın devamlı hasarı, Gangplank’in ortalığı karıştıran teklerinin yanına bir de Xerath’ın meteorlarını ekleyeceğiz. Dokunan yanacak! 🙂

Tabii bu gelişmelerin şimdilik deneme aşamasında olduğunu yeniden belirtelim. Xerath oyuna eklenene kadar bu yetenekte epey değişiklik olabilir. Siz yine de her geçen gün güncellenen TFT Meta içeriğimizden güncel yamanın en iyilerine göz atabilirsiniz. Her içeriğimizde de alt tarafa bir video ekliyoruz. Oyuna dair öneriler için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler