Bisiklet Sürerken Kullanılabilecek Mobil Uygulamalar

Bisiklet sürerken kullanabileceğiniz mobil uygulamalar yardımıyla seyahatleriniz artık çok daha kolay geçecek.
Bisiklet severlerin kullanabileceği en iyi mobil uygulamaları sizler için listeledik
Bisiklet severlerin kullanabileceği en iyi mobil uygulamaları sizler için listeledik.

Bisiklet sürerken kullanılabilecek mobil uygulamalar yardımıyla bir yerden başka bir yere giderken çok daha kısa mesafeden gidip enerjiden tasarruf edebilirsiniz. Teknoloji artık hayatın her alanında mevcut, buna bisikletlerde dahil. Artık kullandığımız bisikletler bile teknolojiden faydalanılarak daha gelişmiş hale getiriliyor. Çoğu insan gündelik hayatında işlerin yanı sıra spor aktivitelerini de mobil cihazlar üzerinden yapıyor. Eğer bisiklet kullanmayı seviyorsanız ve kullanabileceğiniz uygulamalar neler bilmiyorsanız sizler için hazırladığımız bu liste bir hayli işinize yarayacak.

Bisiklet Sürerken Kullanılabilecek Mobil Uygulamalar

Hayatımızın daha enerjik hale gelmesi adına spor yapmak hem vücut açısından hem de insanı mental açıdan güçlendirebiliyor. Günlük hayatımızda en az 1 saatimizi spora ayırırsak, hayatınızdaki değişiklikleri kolayca fark edebilirsiniz. Bu bahsettiğimiz spor her kategoriden olabilir ama bizim tavsiyemiz tabii ki bisiklet sürmek.

Strava uygulaması
Strava, sosyal ağ özelliklerini içeren insan egzersizlerini takip etmek için kullanılan bir internet hizmeti.

Strava

Strava, sosyal ağ özelliklerini içeren insan egzersizlerini takip etmek için kullanılan bir internet hizmeti. GPS verilerini kullanarak çoğunlukla bisiklet sürmek ve koşu için kullanılır. Strava uygulamasında kullanıcıların konumunu herkese açık olarak paylaşabileceği bir GPS sistemi bulunuyor. Bu bahsettiğimiz sistem ise, grup olarak yaptığınız koşularda ve sürüşlerde bir hayli işinize yarayabilir.

Ride With GPS uygulaması sayesinde arkadaşlarınız ile birlikte spor etkinlikleri düzenleyebilirsiniz
Ride With GPS uygulaması sayesinde arkadaşlarınız ile birlikte spor etkinlikleri düzenleyebilirsiniz.

Ride With GPS

Dünya çapında herkesin kullanabileceği rota hizmeti sunan bir harita uygulaması. Arkadaşlarınız ile birlikte plan yaptıktan sonra nerelere gideceğinizden emin değilseniz, bu uygulamayı kullanarak en uygun rotayı kendiniz oluşturabilir ve bir konvoy şeklinde sporunuza devam edebilirsiniz.

CycleMaps uygulaması sayesinde en güvenli rotayı kolaylıkla bulabileceksiniz
CycleMaps uygulaması sayesinde en güvenli rotayı kolaylıkla bulabileceksiniz.

Cyclemaps

Harita uygulaması olan Cyclemaps uygulamasına girdiğiniz zaman sizlere birçok rota seçenekleri sunuyor ve bu seçeneklerin arasında da hız ve güvenlik unsurlarını bulunuyor. Canınız bisiklet sürmek istiyor ama nerelere gideceğiniz bilmiyorsanız bu uygulamayı kesinlikle kullanın. İsterseniz A noktasından B noktasına ulaşmak için kullanabileceğiniz en uygun rotaları da sizlere sunar.

Maps.Me uygulaması
Maps.Me uygulamasını internet bağlantınız olmasa bile kullanabilirsiniz.

Maps.Me

Diğer harita uygulamalarından farklı olarak ağ bağlantısının olmadığı bölgelerde çevrim dışı olarak da kullanılabilen Maps.Me, özellikle 3G/4G bağlantısının zayıf ve herhangi bir internet bağlantısının olmadığı yerlerde yapılan sürüşleriniz için üretilmiş bir uygulama.

My Fitness Pal uygulaması
My Fitness Pal uygulaması sayesinde günlük kalori ihtiyacınızı hesaplayabilirsiniz.

My Fitness Pal

Bisiklet severlerin bir diğer önemli konusu da kilo korumak veya biraz daha kilo vermek. Bu noktada My Fitness Pal uygulamasını kullanarak günlük kalori hesabınızı yapabilirsiniz. Gün içerisinde yediğiniz yemekleri kayıt altına alabilirsiniz ve bu avantaj sayesinde ise besin değerlerinizi kapsamlı bir şekilde takip edebilirsiniz.

Sleep Cycle uygulaması sayesinde uyku düzeninizi oturtabileceksiniz
Sleep Cycle uygulaması sayesinde uyku düzeninizi oturtabileceksiniz.

Sleep Cycle

Yeterli bir uyku tüm bisikletçiler için en önemli faktörlerden biri. Sleep Cycle uygulaması sayesinde uyuduğunuz süre boyunca uyku döngülerinizi ölçümleyebilir ve elde ettiği verilere göre sizi en uygun zamanda uyandırır.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler