BookTraps ile çocuklar kendi kitaplarını yazıyor!

BookTraps ile çocuklar, hem kendi hikayelerini yazabiliyor hem de bu hikayeleri yine kendi çizimleriyle görselleştirebiliyorlar!
BookTraps kitap yazma uygulaması
BookTraps ile çocuklarınız ister sadece yazılı veya sadece görsellerle isterse de ikisini aynı anda kullanarak kendi kitaplarını yazabilirler.

BookTraps ile çocuklar, hem kendi hikayelerini yazabiliyor hem de bu hikayeleri yine kendi çizimleriyle görselleştirebiliyorlar!

BookTraps ile çocuklarınız kendi kitaplarını yazıp resimler ekliyor!

Her yıl 9-15 Kasım tarihleri arasında Dünya Çocuk Kitapları Haftası olarak kutlanıyor. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza kitabı sevdirmek ve okuma alışkanlığı kazandırmak üzere her türlü yola başvuruyoruz. Malum, günümüz çocukları teknolojinin içine doğdukları için kitaplardan uzak kalabiliyorlar. Oysaki onların çok küçük yaşlardan itibaren teknolojinin yanı sıra kitaplarla da içli dışlı olması gerekiyor.

BookTraps ile çocuklar hem kendi hikaye kitaplarını yazabiliyor hem de bu hikayelere çizimler de yaparak görselleştirebiliyor. Böylelikle, çocukları sadece kitaplarla yakınlaştırmıyor aynı zamanda hayal güçlerini ortaya çıkarmaları da sağlanıyor. BookTraps uygulamasını indirip cihazınıza kurduktan sonra uygulamanın hemen alt tarafında bulunan “+” ikonuna tıklayarak çocuğunuz ilk kitabı hazırlamaya başlayabilir. Karşısına çıkacak olan ekranda çeşitli kalemler, çıkartmalar, konuşma balonları ve birçok renk bulunuyor. Bunlardan dilediğini kullanarak da ister sadece görseller veya yazılarla isterse de görsel ve yazıları birlikte kullanarak kendi kitabını yazıp çizebiliyor.

BookTraps uygulamasında yazılan kitaplar çıktı alınabiliyor!

Kitap bittikten sonra e-kitap formatında kayıt alıp uygulama içinde yahut istediğiniz herhangi bir kişiyle bu kitabı paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda çıktı alma özelliği sayesinde sayfa boyutlarını belirtip çıktı alarak basılı bir kitap elde etme şansınız da bulunuyor. Uygulama içerisinde kitap hazırlama eylemi dışında ana sayfada hem uygulamanın hem de diğer kullanıcıların hazırladığı kitapları da görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede hiç tanımadıkları kişilerin de kitaplarını okuyup onlardan ilham almak da mümkün.

Çocukların küçük yaşlarda kendilerini ifade edebilme becerisini kazanması göz önüne alındığında BookTraps, onlar için bir hayli faydalı olacak. Çocuklarınızın bir süre sonra dijital veya basılı şekilde tamamen kendisinin yazıp, resimlediği kitaplardan bir arşiv dahi oluşturabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler