Çocuklar İçin Güvenli İletişim: Messenger Kids

Messenger Kids, çocukların arkadaşları ve aileleriyle daha güvenli iletişim kurmasını sağlıyor. Üstelik bunu tamamen ebeveyn kontrolünde gerçekleştiriyor.
Messenger Kids
Messenger Kids

Messenger Kids, çocukların arkadaşları ve aileleriyle daha güvenli iletişim kurmasını sağlıyor. Üstelik bunu tamamen ebeveyn kontrolünde gerçekleştiriyor.

Çocuklarınıza güvenli bir hesap oluşturun.

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan Facebook’un mesajlaşma aracı Messenger, sahip olduğu pek çok özellikle kullanıcıların telefonlarındaki vazgeçilmezlerden biri. Bilindiği üzere iletişim, çağımızın olmazsa  olmaz ihtiyaçlarında en üst sıralarda yer alıyor; hem de yaş fark etmeksizin. İşte Facebook devreye tam da burada giriyor.

Messenger Kids görüntülü konuşma
Ebeveynler çocuklarının görüntülü konuşma kayıtlarını da rapor olarak görüntüleyebilir.

Küçük yaştaki çocukların iletişim ihtiyaçlarını daha güvenli şekilde giderebilmesi için çalışmalara başlayan Facebook, ilk olarak 2017 yılında yayınladığı uygulamayı nihayet Türkiye’de de yayınladı. Sosyal mecraların küçük yaştaki çocuklar için ne kadar tehlikeli olabileceği göz önüne alındığında, özellikle anlık iletişimin içine doğmuş çocuklarımıza güvenli bir ortam sağlamak, ebeveynler olarak en büyük görevlerimizden.

Messenger Kids, çocukların arkadaşları ve aileleriyle daha güvenli iletişim kurmasını sağlan, üstelik bunu tamamen ebeveyn kontrolünde gerçekleştiren bir uygulama. Ebeveynler uygulamayı indirdikten sonra kendi Facebook hesaplarıyla oturum açıyorlar. Ardından çocuğunun bilgilerini girip, onun için bir Messenger Kids hesabı oluşturuyor. Merak etmeyin, bu işlemle çocuğunuza sadece Messenger Kids hesabı oluşturuyorsunuz; yani herhangi bir şekilde Facebook hesabı açmış olmuyorsunuz. Hesabı oluşturduktan sonra çocuğunuzun kimlerle iletişim kurmasını istediğinizi seçiyorsunuz. Bu noktada uygulama tarafından sağlanan özel kodlarla kişiler birbirlerine ekleme talebi gönderebiliyorlar.

Facebook Messenger Kids
Messenger Kids’te zaman sınırlaması koyabilirsiniz.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra çocuğunuz  uygulamayı kullanarak belirlediğiniz kişilerle ister yazılı, ister sesli, isterse de görüntülü olarak iletişim kurabiliyor. Tabii  uygulamanın kontrolü tamamen ebeveynlerde olduğu için, dilediğiniz zaman çocuğunuzun uygulama içinde gerçekleştirdiği tüm hareketleri rapor olarak görüntüleyebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra gün ve saat kısıtlamaları da koymanız mümkün.

Herhangi bir telefon numarasının gerekmemesi, sadece Wi-Fi bağlantısının yeterli olması, kişi ekleme ve engelleme hareketlerinin bildirimlerinin anında ebeveynlere ulaşması, yazılı ve görüntülü konuşma kayıtlarını ebeveynlerin görüntüleyebilmesi gibi özellikleriyle Messenger Kids, çocuklarımızın güvenli ve eğlenceli iletişim kurabilmesi adına büyük önem taşıyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts