Dashlane ile şifre unutmaya son!

Dashlane
Dashlane

Dashlane, şifrelerinizi, ödemelerinizi ve kişisel bilgilerinizi saklayarak, istediğiniz her yerden erişebilmenizi sağlayan bir şifre yöneticisinden çok fazlası. Bu uygulama ile şifrelerinizi güvenle saklayabilmenin yanı sıra hızlıca değiştirmeniz de mümkün.

Dashlane ile şifrelerinizi güvene alın!

Mail hesapları, sosyal medya kanalları, uygulama üyelikleri derken her birimiz dijital ortamda onlarca hesabı ve bu hesaplara ait şifreleri bulunuyor. Hal böyle olunca, özellikle de şifrelerini kayıt altında tutmayan yahut unutan kişiler sürekli bir şifre problemiyle karşı karşıya kalıyor.

Dashlane şifre kayıt uygulaması
Dashlane ile şifrelerinizi kaydetmenin yanı sıra tek tıkla şifrelerinizi de yenileyebilirsiniz.

Dashlane, şifrelerinizi, ödemelerinizi ve kişisel bilgilerinizi saklayarak, istediğiniz her yerden erişebilmenizi sağlayan bir şifre yöneticisinden çok fazlası. 2012 yılında yayınlanan uygulamanın ardından bu kategori özelinde onlarca uygulama daha yayınlanmış olsa da Dashlane, şifre yönetiminde akla gelen ilk uygulama olmaya devam ediyor.

Öncelikle mail hesabınızı giriyor ve uygulama için ayrıca bir şifre oluşturuyorsunuz. Bu şifre daha sonra uygulama içinde hemen hemen her yerde işinize yarayacak bir güvence. Zaten şifreyi oluştururken de uygulama size şifrenin ne kadar güçlü olduğunu belirtiyor. Ardından sırasıyla şifrelerinizi kaydetmeye başlıyorsunuz. Kayıt işlemlerini manuel olarak yapabildiğiniz gibi Chrome ile sahip olduğunuz diğer cihazlar yahut şifrelerinizi nerede saklıyorsanız oradan direkt olarak uygulamaya entegre ederek kaydedebiliyorsunuz.

Şifre yönetiminin yanı sıra gizli notlar, kişisel bilgiler, kredi kartı bilgileri, pasaport, ehliyet, kimlik kartı gibi bilgileri de uygulama içinde özel şifreler oluşturarak kayıt altına alabiliyorsunuz. Düzenli olarak ve farklı yöntemlerle yapılan iki faktörlü kimlik doğrulamanın yanı sıra birkaç dokunuşla uygulama içinden sahip olduğunuz tüm şifreleri değiştirebilmeniz hem güvenlik hem de kolaylık sunuyor. Dilerseniz uygulamaya yetki vererek tanımladığınız tüm şifreler için ilgili sitelerde, uygulamalarda vb. yerlerde uygulama eklentisini kullanıp şifre girmeden hızlıca giriş de yapabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts