Dinlebi: Sesli Kitap Dinleme Uygulaması

Dinlebi uygulaması ile binlerce kitabı sesli olarak dinleyebilirsiniz.
Dinlebi sesli kitap
Dinlebi ile sesli olarak kitap dinleyebilirsiniz.

Dinlebi, popüler kitaplardan zamansız klasiklere, en çok okunanlardan, uygulama için özel olarak yazılmış eserlere kadar binlerce sesli kitap barındıran bir uygulama.

Dinlebi ile kendinizi soyutlayıp kitaba odaklanın!

Sesli kitap uygulamaları son yıllarda mobil platformlardaki en büyük trendlerden biri. Kitap okuma alışkanlığı çok da fazla olmayan bir toplum olmamız, okumak yerine dinlemeyi veya izlemeyi tercih etmemiz, hiç şüphe yok ki bu tür uygulamaların popülerleşmesini sağlıyor. Bu elbette ki sevindirici çünkü okumuyor olsak da en azından dinleyerek kitaplarla alakamızı sürdürebiliyoruz.

Dinlebi sesli kitap dinleme
Aylık 19.99 TL’ye Dinlebi uygulamasına abone olarak binlerce kitabı sesli olarak dinleyebilirsiniz.

Gel gelelim, sesli kitap furyası bağladığında çok büyük oranda İngilizce seslendirmelerin yer aldığı uygulamalar bulunuyordu. Son yıllarda ise yerli geliştiriciler işin içine girerek oldukça geniş arşive sahip uygulamalar yayınladı. Onlardan birisi de Dinlebi uygulaması oldu. Dinlebi ayrıca kişiselleştirilmiş kitap dinleme özellikleri sayesinde de dikkatleri üzerine çekiyor. Dilerseniz her şeyden önce abonelik sistemi hakkında bilgi verelim: Dinlebi uygulaması sizlerden aylık olarak 19.99 TL karşılığında tek kişinin kullanabildiği Tekli Paket, 29.99 TL karşılığında da 3 kişinin kullanabildiği Beraber Paket aboneliği mevcut. Üstelik abone olduğunuz takdirde ilk 14 gün boyunca ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz.

Uygulamanın çalışma prensibi klasik bir sesli kitap uygulaması ile aynı. Kitabınızı seçiyor ve dinlemeye başlıyorsunuz. Ancak Dinlebi’yi benzerlerinden farklı kılan özellikleri bulunuyor. Bunlardan ilki “Bas-Paylaş” özelliği. Kitabınızı dinlerken tıpkı Instagram’da hikaye kaydeder gibi butona 15 saniye basılı tutarak kitabın istediğiniz bir bölümünü Instagram veya Facebook hikayenizde paylaşabiliyorsunuz. Diğer özelliği ise ortam sesi. Ortam özelliği sayesinde kitabınızı dinlerken arka plana kuş sesleri, yağmur sesi, bir kamp ateşinin çıtırtısı gibi ortam sesleri ekleyerek kendinizi tamamen gerçek dünyadan soyutlayıp kitap ile baş başa bırakabiliyorsunuz.

Dinlebi
Dinlebi’nin belki de en ilgi çeken özelliklerinden biri kitabı dinlerken eklenen ortam sesi özelliği.

Bir diğer özellik ise çoğunuzun çok seveceği “Sesinle Hediye Et” özelliği. Uygulama arşivindeki istediğiniz bir kitabı kendi sesinizi veya notunuzu ekleyerek dilediğiniz bir kişiye hediye edebiliyorsunuz. Ayrıca kitabı hediye edeceğiniz kişinin uygulamaya abone olmasına dahi gerek yok. Kitabı kütüphanenize indirdikten sonra çevrim dışı dinleyebilir ve ayraçlarınıza not ekleyebilirsiniz. Tüm bunlara oldukça kullanışlı arayüz tasarımı gibi özellikler de eklenince Dinlebi, hem sunduğu kaliteli hizmet hem de yerli bir uygulama olmasıyla sesli kitap kategorisinde oldukça tatmin edici  bir iş ortaya koyuyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts