En İyi Mobil Not Alma Uygulamaları

En iyi mobil not tutma uygulamaları sayesinde hiçbir işinizi unutmayacaksınız!
not alma uygulamaları
Not alma uygulamaları

Not alma konusunda kağıtlardan sıkıldıysanız ve çeşitli uygulamaları denemek istiyorsanız bu rehber tam da sizin aradığınız türde. Dijital olarak işlerinizi halledebilirsiniz. Ayrıca unutkanlığı azaltma konusunda da oldukça etkilidir.

Not Tutmak İsteyenlere Mobil Uygulama Önerisi

Not tutmak, basitçe, önemli bilgileri daha sonra hatırlayabilmeniz için kısaca kaydetmenin bir yoludur. Bu sayede yapacağımız işleri belirli bir plana ve düzene oturtmak için gerekli olduğu yerler vardır.

not alma uygulamaları
Not tutma uygulamaları

Bu aşamada mobil not alma uygulamaları yardımımıza yetişiyor. En etkili olan uygulamaları sizler için listeledik.

Evernote

not alma uygulamaları
Evernote

Evernote, çok çeşitli dijital bilgileri ve olağanüstü organizasyonel özellikleri yakalama becerisiyle, tartışmasız en iyi not alma uygulamasıdır. Evernote, metin, resim, ses ve video kayıtları, açıklamalı Web sayfası kırpıntıları ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli biçimlerde notlar almanızı sağlar.

Bu notlar sanal not defterlerinde düzenlenebilir ve etiketler ve kısayollar gibi araçlar kullanılarak yönetilebilir. Kontrol listelerinden harici dosyalara kadar, notlara her şey eklenebilir. Notlara yapılandırılabilir hatırlatıcılar ekleyebilir ve bunları diğer kullanıcılarla e-posta yoluyla paylaşabilirsiniz.

Evernote’un Web clipper uzantısı, Web sayfalarını tek bir tıklama ile kaydetmenize ve bunlara vurgular ve görsel belirtme çizgileri ile açıklama eklemenize olanak tanır. Uygulama, akıllı telefonunuzun kamerasını kullanarak belgelerden kartvizitlere kadar her şeyi bir çırpıda tarayabilir ve dijital hale getirebilir.

Evernote, içeriğinizi birden çok cihaz arasında otomatik olarak senkronize ederek içeriğinize herhangi bir telefondan, tabletten veya bilgisayardan erişmenize olanak tanır. Hizmetin premium katmanı, notlara / not defterlerine ve PDF açıklamalarına çevrimdışı erişim gibi daha da fazla özellik sunar.

OneNote

not alma uygulamaları
OneNote

Not alma uygulamaları listesinin diğer bir maddesinde OneNote var. Microsoft’un üretkenlik çözümleri, iş dünyasının en iyisi olarak kabul edilir ve OneNote bir istisna değildir. Özellik dolu bir not alma uygulaması arayışındaysanız, başka yere bakmanıza gerek yok.

Serbest biçimli bir bilgi toplama uygulaması olan OneNote, hemen hemen her şeyi yakalamanızı ve esnek bir dijital tuval üzerinde istediğiniz yere yerleştirmenizi sağlar. Yazabilir, elle yazabilir (bir kalem kullanarak), Web sayfalarını kırpabilir ve hatta el yazısı notları veya sayfaları tarayabilirsiniz.

Uygulama, içeriği düzenlemek için sanal not defterleri kullanır ve fiziksel üç halkalı bağlayıcıya benzer bir tasarıma sahiptir. Farklı türden notlar eklemek için ayrı renk kodlu bölümleriniz olabilir ve her bölümün birden çok sayfası olabilir.

OneNote’un güçlü arama özelliği, belirli bir sayfada veya tüm not defterlerinde bilgileri hızlı bir şekilde bulmanızı sağlar. Notlar, özel etiketler ve etiketler kullanılarak düzenlenebilir ve vurgulamalar ve mürekkep ek açıklamalarıyla notları gözden geçirebilirsiniz.

Microsoft’un Office paketinin bir parçası olduğu için OneNote, Word, Excel ve PowerPoint gibi uygulamalarla iyi çalışır. Uygulama, iOS ve Android gibi tüm büyük platformlarda kullanılabilir.

Google Keep

not alma uygulamaları
Google Keep

Android’in geliştiricisi olarak Google, işletim sistemi için en popüler uygulamalardan bazılarını yapıyor. Bunlardan biri, Android için en iyi birinci taraf not alma uygulaması olan Keep’tir.

Google Keep, metin bilgilerinden fotoğraflara kadar her şeyi not almayı kolaylaştırır. Hatta hareket halindeyken bir sesli not konuşabilirsiniz ve uygulama bunu otomatik olarak yazacaktır.

Notlar, dijital yapışkan notlar olarak düzenlenmiştir ve daha kolay görsel tanımlama için her nota farklı bir renk atanabilir. Her nota ayrı hatırlatıcılar ve ayrıca hatırlatılmasını istediğiniz tarih, saat ve yer gibi bilgileri ekleyebilirsiniz.

Daha hızlı erişim için önemli notlar en üste sabitlenebilir ve diğer kullanıcıları (e-posta yoluyla) notlar üzerinde işbirliği yapmaya davet edebilirsiniz. Google Notes, hareketle yazmayı da destekler. Notlar, etiketler aracılığıyla organize edilebilir ve doğrudan Google Dokümanlar’a kopyalanabilir.

Uygulama, yapılacaklar listeleri oluşturmayı son derece basit hale getirir ve girişler yeniden düzenlenebilir ve onay kutuları olabilir.

Dropbox Paper

not alma uygulamaları
Dropbox Paper

Ortak bir proje hakkında bilgi toplamak / paylaşmak için bir arkadaşınızla veya meslektaşınızla birlikte çalışmanız gereken zamanlar olabilir. Bu tür durumlar için harika bir işbirliğine dayalı not alma uygulamasına ihtiyacınız olacak ve Dropbox Paper tam da bu.

Dropbox Paper, size (ve eğer ortak bir proje yapıyorsanız ekibinize) yalnızca not ekleyip düzenleyebileceğiniz değil, aynı zamanda beyin fırtınası yapabileceğiniz, fikirleri gözden geçirebileceğiniz ve hatta toplantıları yönetebileceğiniz ortak bir çalışma alanı sunar.

Görev yönetimi araçları, doğrudan etkin belgeden yapılacaklar listesi atamanıza, son tarihler eklemenize ve diğerlerinden bahsetmenize olanak tanır.

Ek açıklamaları kullanarak, belgedeki bir görüntünün belirli bir bölümüne yorum ekleyebilirsiniz. Takviminizi Dropbox Paper’a bağlamak, toplantının gündemiyle ilgili belgeleri kolayca bulmanızı sağlar. Görüntü ve sesten YouTube videolarına ve GIF’lere kadar neredeyse her tür içeriği Paper’ın çalışma alanına ekleyebilirsiniz.

Sketch ve Invision gibi harici uygulamalarla sorunsuz bir şekilde çalışarak anında dosya önizlemelerini etkinleştirir. Dropbox uygulaması olan Paper, bulut depolama hizmetiyle de iyi uyum sağlamakta.

Simplenote

not alma uygulamaları
Simplenote

Adından da anlaşılacağı gibi, Simplenote notları oluşturmak ve düzenlemek için size dağınık olmayan bir alan sunar. Gösterişten uzak bir deneyim – düz metin notları oluşturmak için sınırsız sayıda boş beyaz sayfadan biraz daha fazlasını elde edersiniz. Zengin metin biçimlendirmesi, resim yüklemesi ve dosya eki yoktur.

Sesli notlar da çizmeyi veya kaydetmeyi beklemeyin. Simplenote, not alma uygulaması kategorisinde saf bir minimalisttir. Yazılan metinden başka hiçbir şey kaydedemeyeceğinizi görünce, arama işlevi hızlıdır. Senkronizasyon ve depolama dahildir. Tüm notlarınız için bir sürüm geçmişine ve herhangi bir önceki sürümü geri yükleme olanağına sahip olursunuz.

Ayrıca notlarınızı sıralamak ve düzenlemek için etiketlerin yanı sıra başkalarıyla paylaşma ve işbirliği yapma seçenekleri de alırsınız.

Simplenote herhangi bir tarayıcıda çalışabilir ve tüm büyük platformlar için de uygulamalar vardır. Ek satış veya abonelik planı olmadan tamamen ücretsizdir.

Gerçekten dikkat dağıtmayan bir ortam istiyorsanız ve düz metin notları oluşturmanın ötesinde pek çok özelliğe ihtiyacınız yoksa, not alma ihtiyaçlarınız için Simplenote’tan daha iyisini bulmak güç.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts