İnternetten Kitap Okuma: Libib

Libib
Libib

Libib, dijital kütüphane oluşturmanızı sağlayan, bunu da dilerseniz manuel şekilde dilerseniz de telefonunuzun kamerasından kitabınızın barkodunu okutarak yapabildiğiniz bir uygulama.

Libib ile Kütüphanenizi Dijitale Taşıyın

Kitap okuma alışkanlığı olan kişiler kitaplığına ve kitaplarına gözü gibi bakarlar. Her biri, imkanı çerçevesinde kendine bir kütüphane oluşturur ve o kütüphaneye dokunulmasından pek hoşlanmaz. Hatta bazıları ödünç kitap verme konusunda oldukça keskin bir tavır da takınır. Diğer taraftan kitap sayısı arttıkça kütüphanenizin düzensiz olması ya da unutkanlık gibi problemlerden dolayı bu kitap bende var mıydı yok muydu gibi soru işaretleri de oluşmakta.

libib

Bugün fiziksel kütüphane ile yetinmeyerek dijitale ayak uyduran ya da düzenli bir kütüphane oluşturmak için yeterli alanı olmayanlar için Libib isimli uygulamadan bahsedeceğiz.

Libib, dijital kütüphane oluşturmanızı sağlayan, bunu da dilerseniz manuel şekilde dilerseniz de telefonunuzun kamerasından kitabınızın barkodunu okutarak yapabildiğiniz bir uygulama.

Libib

Hızlıca hesap oluşturup, kullanışlı menüsünden kolayca kütüphanenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Kütüphanenize bir isim verdikten sonra yine aynı kolaylıkla barkodu okutarak birkaç saniye içerisinde kitabınızı eklemiş olmaktasınız. Eğer kitabınızda barkod bulunmuyorsa manuel olarak girmeniz gerekiyor. Bu da açıkçası biraz uğraş verici olabilir. Ayrıca belirtmekte fayda var, kitap haricinde film, müzik ve video oyunları kategorileri de bulunmakta ancak kullanış açısından kitap kütüphanesi oluşturmak diğerlerine göre çok daha kolay.

Libib

Kütüphanenizi paylaşılabilir hale getirerek uygulama içinden arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Sosyal medya platformlarında olduğu  gibi takip etme özelliği de mevcut. Bu sayede takip ettiğiniz insanların kütüphanelerine de ulaşabilirsiniz. Eklediğiniz kitaba yönelik daha iyi bir sınıflandırma sağlamak için etiket, not, puan gibi eklentiler de yapabilirsiniz.

Libib’i Google Play Store ile ücretsiz olarak indirerek bir an önce kütüphanenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler