Para Ödüllü Mobil Ses Yarışması: Bestup

İster jürü ister yarışmacı olarak katılabileceğiniz ses yarışması Bestup’ta kazanan taraf olursanız birçok ödülün sahibi olabilirsiniz.
Ses yarışması Bestup

Bestup, kullanıcıların ister jüri ister yarışmacı olabildiği ve her iki tarafa da para ödülü kazandıran dünyanın ilk ve tek interaktif ses yarışması uygulaması.

Para Ödüllü Mobil Ses Yarışması

Günümüzde artık sadece dizi ve film sektörünün değil, televizyon programı formatlarının da yavaş yavaş dijitale taşındığını görüyoruz. Çeşitli yarışma, seyahat vb. programların bazıları yeni bölümlerini dijital platformlar için çekerken, bazı programlar ise direkt bu platformlara özel çekiliyor. Diziler konusunda televizyonlar, filmler konusunda da sinemalar gün geçtikçe egemenliğini kaybederken, bu tür programlar ise henüz televizyondaki hakimiyetini kaybetmiş değil fakat çok yakın gelecekte kaybedeceği de su götürmez bir gerçek.

Bestup - Ödüllü Ses Yarışması
Bestup – Ödüllü Ses Yarışması

İşin bir de mobil tarafı var. Başta bilgi yarışmaları olmak üzere bazı yarışma programları televizyonu terk ediyor ya da format değiştirerek uygulama modelinde mobile taşınıyor. Görünen o ki, televizyonun, üzerindeki hakimiyetini kaybedeceği ilk formatlar yarışma programları olacak; zira şimdi de ses yarışmaları mobil platforma taşındı.

Bestup
Bestup nedir?

Bestup nedir?

Bestup, kullanıcıların ister jüri ister yarışmacı olabildiği ve her iki tarafa da para ödülü kazandıran dünyanın ilk ve tek interaktif ses yarışması uygulamasıdır.

Bestup ile “Böyle harika bir sesi nasıl seçmezler!” veya “O kadar insan karşısında çok heyecanlanacağım için katılamam!” dediğiniz anlar tarihe karışıyor.Her gün saat 21.15’te yeni yarışma başlıyor. Eğer yarışmacı olarak katılacaksanız şarkınızı söylediğiniz bir video çekiyorsunuz ve gönderiyorsunuz. Başvurunuz değerlendirilmeye alınıyor, kabul edilirse de 3 gün içinde onaylanıyor. Sonrasında da yarışacağınız tarih SMS yoluyla size iletiliyor. Onaylanan videolar ön eleme yarışmasında yayınlanarak kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Her biri ayrıca jüri olan kullanıcılar da bu performanslar arasından en beğendikleri sesi takımına alıyor. Yalnız unutmayın; jüri olarak yalnızca bir kişiyi takımınıza alabiliyorsunuz.

En fazla takıma giren kişi, ön elemeyi geçip üst tura yükseliyor. Yarışmacı, bu şekilde tur tur ilerleyerek finale kalıyor ve en sonunda da kazanan kişi belirleniyor. Her yarışmacı için belirlenen toplam jüri para ödülü, yarışmayı kazanan kişiyi takımına alan kişiler arasında eşit olarak paylaştırılıyor. Hesabınızdaki birikmiş para 50 TL’ye ulaştığı zaman da belirttiğiniz banka hesabına yatıyor. Finali kazanan yarışmacı ise ödül olarak single çıkartma, video klip çekme ve bir ünlü ile düet yapma gibi ödüllerin sahibi oluyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler