Motion Stills ile kendi filminizi çekerek yönetmen olabilirsiniz!

Motion Stills, kısa videolar çekerek bu videoları ister GIF formatına dönüştürebileceğiniz isterseniz de birleştirerek filmler hazırlayabilirsiniz.
Motion Stills video çekme
Motion Stills ile çektiğiniz videoları filmlere dönüştürebilirsiniz.

Motion Stills, kısa videolar çekerek bu videoları ister GIF formatına dönüştürebileceğiniz isterseniz de birleştirerek filmler hazırlayabileceğiniz bir mobil uygulama.

Motion Stills ile videolarınızı canlandırabilirsiniz!

Günümüzde sadece cep telefonu kullanılarak çekilen filmler ve diziler günden güne artıyor. Öyle ki, ortaya çıkan işler gerek izleyiciler gerek de bu alandaki otoriteler tarafından takdir topluyor, festivallerde ödüller kazanıyorlar. Cep telefonlarının sunduğu kamera özellikleri ve bunları destekleyen mobil uygulamalar, bu tür işlerin olacağını zaten ön görmemize vesile olmuştu fakat açık söylemek gerekirse bu denli kabul edilmesini kimse beklemiyordu.

Motion Stills özellikleri
Çektiğiniz videoları GIF’lere dönüştürebilirsiniz.

Gelişmiş sabitleme ve görüntü oluşturma teknolojisine sahip olan Motion Stills, tüm bunları Google Research altyapısıyla sunmasıyla da dikkat çekiyor. Uygulama 3 farklı çekim moduna sahip. İsterseniz 3 saniyelik videolarla tekrar eden GIF’ler yaratabiliyor, isterseniz hızlı çekim modunda 1 dakikaya kadar çekim yapıp, bu kayıtları 8 kata kadar hızlandırabiliyor, isterseniz de AR (Artırılmış Gerçeklik) modunda çeşitli nesneleri gerçek olana yansıtıp daha fantastik videolar çekebiliyorsunuz. Oldukça basit ve kullanışlı arayüz tasarımı sayesinde hem videolarınızı kolayca çekebiliyor hem de sosyal medya  hesaplarınızda ya da arkadaşlarınızla rahatlıkla paylaşabiliyorsunuz.

Stabilizasyon özelliği sayesinde tek dokunuşla videolarınızda bulunan titremeyi ve sallamayı minimum seviyelere çekebiliyorsunuz. Ayrıca basit bir kaydırma hareketiyle çektiğiniz videoları kolaylıkla birleştirip, filmler de oluşturabiliyorsunuz. Bunun yanında bu tür konulara ilgi duyanlar ve deneme çekimleri yapmak isteyenler için oldukça pratik ve minimum özellikle maksimum verim alınabilecek özellikler sunuyor. Telefonunuzda yalnızca 31.13 MB yer kaplayacak olan bu uygulamanın Türkçe dil desteği de bulunuyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts