Sanatçı Ruhlulara Mobil Resim/Çizim Uygulamaları

Akıllı telefonlarınızdan çizim yapmak ister misiniz?
Mobil çizim uygulamaları
Mobil çizim uygulamaları

Birçok insan bugünlerde değişik sanat dallarına yönelme çabasında ve resim ile ilgilenmeyi düşünenler de mobil çizim uygulamaları arasında en iyisine yönelmek istiyor. Bunun nedeni hem taşınabilir olmaları sayesinde daha rahat çalışma imkanı sunmaları hem de bilgisayardan ziyade kağıt üzerine çizmek kadar rahat bir kullanım sunmaları sayılabilir.

Mobil Çizim Uygulamaları

Hem Android hem de IOS işletim sistemleri için yapılan birçok uygulama bulunmakta. Bunlardan bazıları iki taraf için de çalışsa da bir kısmı ya Android ya da Apple cihazlara özel yapılmış olabiliyor.

Mobil çizim uygulamaları
Bu çizim uygulamaları ile harikalar yaratacaksınız.

Herhangi bir ek donanıma ihtiyacınız olmamasının yanında bir çizim kalemi sahibi olmak işinizi kolaylaştıracaktır. IOS için Apple Pen en iyi seçim olurken Android için üzerinden seçebileceğimiz geniş bir yelpazeye sahibiz.

Adobe Sketchbook (Android – IOS)

mobil çizim uygulamaları
Adobe Sketchbook

Eskiden paralı bir uygulama olan Adobe Sketchbook, uzun bir süredir ücretsiz. Hem Android hem de IOS işletim sistemi kullanan cihazlarınıza indirebilirsiniz. Uygulamanın en iyi tarafı Lisanslı olarak Copic boya kalemlerini kullanabilirsiniz. JPEG, PNG, BMP, TIFF ve PSD dosya türlerini açabilmesi sayesinde büyük kolaylıklar sağlıyor. Ekstra özellikler için bir miktar para vererek daha fazla seçeneğe ulaşma imkanınız var.

Procreate (IOS)

Mobil çizim uygulamaları
Procreate

Procreate Apple cihazları için üretilen harika bir uygulama. 136 fırçası ve kendisine özgü özellikleriyle tüm kullanıcıları çekiyor. Renk karıştırma aracının çalışma tarzı ile ön plana çıkan bu uygulama maalesef ücretsiz değil. Profesyoneller tarafından sıklıkla kullanılan Procreate, eğer uzun süredir ilgiliyseniz almanızı önerdiğimiz bir çizim uygulaması. Her bir fırçanın 50’den fazla özelliştirme seçeneği içermesi de oldukça büyük bir artı olarak ele alınabilir. Bu kadar kapsamlı bir uygulamayı sadece 10 dolar karşılığında almak gerçekten muhteşem bir şey.

Concepts (Android – IOS)

mobil çizim uygulamaları
Concepts

Concepts uygulamasının kendine has harika bir tarzı var. Kağıt üzerindeki çizim sistemini kendisine göre yorumladığı bu sistem ile özellikle vektör çizimler yaparken işinize yarayacaktır. Bir nevi eskiz defteri havasında olan bu uygulamayı kullanmaktan zevk alacaksınız. 5 katman sınırı olması bir eksi sayılabilirken sadece taslak çizerken kullanmak bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Tek başına kullanmak yerine bir yan program sayılması gereken bir resim uygulaması olan Concepts, hem Android hem de IOS için ücretsiz bir şekilde indirilebilir. Ekstra içerikeri 8 dolara açmak da mümkün.

Affinity Designer (IOS)

Mobil çizim uygulamaları
Affinity Designer

Oldukça kapsamlı ve bir o kadar da karışık bir program olan Affinity Designer tam bir tasarımcı dostu. Hem bilgisayar hem de mobilde kullanılmak için tasarlanmış bir program. Metalik renk geçişi sağlaması, düzenleme kolaylığı ve geriye dönme özellikleri ile ön plana çıkıyor. 20 Dolar gibi bir fiyata satılması eksi olarak görülse de sunduğu imkanları göz önünde bulundurursak oldukça sıradan bir ücret sayılabilir.

Artflow (Android)

mobil çizim uygulamaları
Artflow

Artflow Android cihazlar için çıkan oldukça kapsamlı bir uygulama. Mobil çizim uygulamaları arasında en eskilerinden birisi olmasına rağmen hala oldukça işlevsel. Sunduğu kapsamlı içerik bile Artflow çizim uygulamasını kullanmak için bir sebep sayılabilir. Simetri özelliği, gelişmiş fırça düzenleme menüsü, elliden fazla fırça, renk seçici, altı adımlı geri alma ve birden fazla katmanı kontrol etmedeki kolaylık gibi artı yanlara sahip. Ücretsiz sürümde sadece 2 katmana kadar izin verirken premium sürümü aldığınızda 16 katmana kadar kullanabilirsiniz.

Inspire Pro (Android – IOS)

mobil çizim uygulamaları
Inspire Pro

App Store üzerindeki en gerçekçi render alabilen programların başında gelen Inspire Pro listemizin diğer bir elemanı olmayı hak ediyor. 150 fırçası olması yetmezmiş gibi çok önemli bir desteğe sahip. Inspire Pro uygulamasının içerisinde airbrush ve yağlı boya fırçalarına sahip olması sayesinde harika işler çıkarmak çok daha rahat. Bunların yanında kömür kalem, pastel boya ve kuru boya desteği de bir hayli iyi. Apple Pencil ile güzel işler çıkarılabileceğiniz Inspire Pro, App Store üzerinde 10 dolar vererek hayat boyu erişim sağlayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts