Sounter: Şarkılarla yabancı dil öğrenin!

Sounter ile şarkı söyleyerek İngilizce öğrenin!
Sounter
Sounter

Sounter, en sevdiğiniz şarkıları dinlerken şarkı sözlerindeki eksik kelimeleri tamamlamanızı, bu sayede de İngilizce gramer bilginizi taze tutup, daha da geliştirmenizi sağlayan bir uygulama.

Sounter ile şarkı söyleyerek İngilizce öğrenin!

Yıllardır gerek okulda gerek özel kurslarda İngilizce eğitimi alsak da günün birinde hepimizin ağzından o cümleler dökülüyor: “Pratik eksiğim var!” Öğrenilen dili düzenli olarak konuşmamak hele ki bir de ana dili İngilizce olan biriyle konuşmamak, İngilizceyi kağıt üstünde ne kadar iyi bilsek de konuşma seviyemizi geliştirmemizin önünde büyük engel oluyor. Bu yüzden yıllara yayılan süreçte de bir anlamda bildiğimizi de unutmuş oluyoruz. Yabancı dil öğrenmenin ve pratik yapmanın onlarca yolu var. Bunlardan biri de hiç şüphe yok ki şarkı dinlemek ve o şarkının her cümlesini Türkçe’ye çevirebilecek kadar anlayabilmekten geçiyor.

Sounter Şarkı
Sounter’da boşlukları doğru kelimelerle doldurmalısınız.

Şarkı dinlemenin İngilizce öğrenme üzerindeki etkisi zaten bilinmekte. Çünkü şarkıyı ne kadar fazla dinlersek bir süre sonra kafamızda sürekli tekrarlamaya başlıyor ve hem kelimeleri hem de cümleleri ezberleyerek öğrenmiş oluyoruz.

Uygulama içerisinde İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Portekizce, İspanyolca, Lehçe ve Türkçe olmak üzere 8 farklı dilde milyonlarca şarkı bulunuyor. Öğrenmek istediğiniz dili ve ardından da ana dilinizi seçtikten sonra uygulamayı kullanmaya başlıyorsunuz. Şarkıdaki boşluk olan yerlere doğru kelimeleri yerleştirdiğiniz, şarkı sözlerindeki kelimelerle pratikler yaptığınız ve şarkının çevirisini görüp çevirideki boşlukları tamamlamaya çalıştığınız 3 mod bulunuyor. Saydığımız bu 3 modun hepsi de başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar kategorilere ayrılmış durumda. Böylece herkese hitap eden bir uygulama olduğunu da söyleyebiliyoruz. Gel gelelim, günde 15-20 dakika ayırarak hem sevdiğiniz şarkıları dinleyip hem de yabancı dilinizi geliştirmeniz mümkün.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts