Spor Yapmak İçin Motivasyon Uygulamaları

Spor yapma motivasyonunuzu ve antrenmanlardaki perfomansınızı artırmak için kullanabileceğiniz mobil uygulamaları listeledik.
spor yapmak için motivasyon uygulamaları
Mobil Spor Uygulamaları

Spor yapmak için motivasyon uygulamaları gün geçtikçe artıyor. Karantinada zamanını verimli geçirmek isteyen ya da düzenli olarak spor yapan insanlara bazen çeşitli mobil uygulamalar gerekebiliyor. Spor için uygulamalar yönünden zengin olan akıllı telefonlarda doğru uygulamaları bulmak bazen zor olabilir.

Spor Yapmak İçin Uygulamalar

Birçok insan telefonlarında spor ile ilgili hangi uygulamaları kullanırsa mümkün olan en yüksek verimi alabileceğinin farkında değil. Bu içeriğimizde spor yapmak için gerekli motivasyon uygulamaları hakkında sizlere birkaç bilgi vermek istedik ve uygulamalar içerisinde sizleri zirveye taşıyacak en iyi olanları seçtik.

Spor Uygulama
Bu uygulamalar her türlü sporda gelişiminizi sağlayacak

Telefonlardaki spor ile ilgili aplikasyonlar genellikle fitness, koşu, yürüyüş ve spor dışındaki kilo verme / kilo alma gibi işlevlerde kullanılan mobil uygulamalar oluyor. Çoğu sporda gelişim gözle görülür düzeyde olacak ve bize gereken cihaz sadece bir akıllı telefon.

Nike Run Club

spor yapmak için motivasyon uygulamaları
Nike Run Club

Nike tarafından geliştirilen Run Club uygulaması birçok uygulamaya öncü oldu. Koşu uygulaması denilince akla ilk gelenlerden olan Nike Run Club, ister yavaş bir yürüyüş isterseniz tempolu koşu yapın bu uygulama sizi sürekli ileri itecek. Rehberli Koşularla bize inanan ve nasıl başaracağımızı söyleyen zihninizdeki sese ulaşın.

spor yapmak için motivasyon uygulamaları
Nike Run Club ile tempo kazanın

Zihninize ve vücudunuza odaklanmak istiyorsanız Headspace’in sunduğu ve şimdi NRC uygulamasında mevcut olan Rehberli Koşuları keşfetme vakti. Tempo, konum, mesafe, yükseklik, nabız ve mil / kilometre ara zamanları gibi ihtiyacımız olan tüm bilgileri edinerek koşumuz sırasında gördüklerimiz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olma şansına erişiyoruz.

spor yapmak için motivasyon uygulamaları
Nike Run Club, kişileştirilmiş programlar ve rehberli koşular sayesinde gelişim sağlar.

NRC, başlangıç, yarı profesyonel ve profesyonel seviyede her türlü koşucuya her bir sporcuya özel olarak kişiselleştirilmiş program yaparak olabildikçe keyifli ve gelişim sağlatan bir tempoya girmemize katkı sağlıyor. Çoğu oyunda olan sıralama sistemi sayesinde sürekli ileri iten ve insanın mücadeleci yönünü kamçılayan bir sistem kullanıyor.

spor yapmak için motivasyon uygulamaları
NRC ile koşularınızın istatistiklerini takip edebilirsiniz.

Koşu sonrası ortalama tempo, süre ve mesafe gibi istatistikleri tutarak hem grafik hem de tablo olarak bize sunuyor. Bu sayede nerelerde hata yaptığımızı değerlendirip gelişimimizi sağlar. Her kilometre sonrası yaptığımız koşuda tutulan istatistiklerimizi sesli şekilde söyleyerek hızımızı ayarlamaya yardımcı oluyor.

spor yapmak için motivasyon uygulamaları
Nike Run Club, sunduğu canlı etkinlikler ile eğlenceyi doruklara çıkarıyor.

“JUST DO IT SUNDAY” gibi canlı etkinlikler düzenleniyor ve dünyanın dört bir yanındaki insanlarla sanal bir ortamda aynı anda koşuyoruz. Dünya sıralamasında yerinizi almak için harika fırsatlar sunan Nike Run Club, her zaman bizi ileri taşıyan bir yol dostu oluyor. Sanki bir oyun gibi seviye sistemi bulundurması işi çok keyifli bir duruma sokuyor. Belirli kilometre hedeflerine (250 kilometre, 1000 kilometre gibi) ulaşınca değişen temaları ile insanın içinde fazladan bir kilometre daha koşma isteği uyandırıyor.

Nike Training Club

spor yapmak için motivasyon uygulamaları
Nike Training Club

Pandemi nedeniyle evde bolca vakit geçirdiğimiz bir dönemdeyiz.Bu dönemde hareket edebilir, biraz ter atabilir, vücudumuzu güçlendirebilir ve kendimizi geliştirebiliriz. Nike Training Club ile evde veya bahçede canlı antrenman yaparak harekete geçmek için güzel bir fırsat. Normal hayatımıza çok daha güçlü bir dönüş yapabilmek için kas gücümüzü ve formumuzu kaybetmemeliyiz.

spor yapmak için motivasyon uygulamaları
Nike Training Club rehberleri ile çalışarak gelişim çok hızlı olacak

İlerleme durumumuza, programımıza ve diğer aktivitelerimize uyum sağlarken aynı zamanda bize rehberlik eden kişiye özel bir planla antrenmana başlarız. NTC’de 4-6 haftalık antrenman planları sunulur. Antrenman yaptığımız yer ister spor salonu ister ev olsun, hedeflerimize ulaşmak için bize ve programımıza uygun bir rutini mutlaka bulabilirsiniz.

spor yapmak için motivasyon uygulamaları
NTC ile başarımlar kazanabilirsiniz

Nike Training Club 4 farklı başlık altında toplanıyor:

  • Başlangıç: 4 haftalık, rehber eşliğinde dengeli bir forma girme programı
  • İncelme: Daha dayanıklı olmamızı sağlayan 6 haftalık bir plan
  • Yalnızca Vücut Ağırlığı: 4 haftada herhangi bir ağırlık kullanmadan kasları şekilldendirmek için bir rehber
  • Enerjik Spor Salonu: Ağırlık antrenmanları ile 8 haftada tüm vücudu güçlendirmek için bir program
spor yapmak için motivasyon uygulamaları
Nike Training Club içinde kişisel program oluşturarak kısa sürede kas yapmak hayal değil

Tamamlanan toplam antrenman sayısı, antrenman sıklığı, haftalık ve aylık seriler gibi antrenman kilometre taşlarına ulaşarak rozetler ve kupalar kazanarak işi çok daha eğlenceli bir hale getirecektir. Tek yapmanız gereken pes etmemek ve sıkı çalışmak. Videolu rehberler sayesinde istediğiniz vücuda çok kısa sürede ulaşmak mümkün.

Zombies, Run!

spor yapmak için motivasyon uygulamaları
Zombies, Run!

İşte spor yapmak için iyi bir yol. Zombiler tarafından yenilme korkusundan daha iyi ne motive edebilir ki! “Zombies, Run!” spor yapma üzerine kurulmuş olan gerçek bir oyun. 200 görevi ile sürükleyici bir hikayesi var ve bu görevlerin hepsi seslendirilmiş halde. Sadece birkaç kişi zombi salgınından sağ kurtuldu. İnsanlığın kalan son karakollarından birine giden bir koşucuyuz. Malzemeleri toplamak, hayatta kalmış olan az sayıda insanı kurtarmak ve evlerini korumak için yardımımıza ihtiyaçları var.

“Zombies, Run!” oyununda bize bir kulaklık ve konum izni açılmış bir telefon gerekiyor. Sonrasında hikayeyi ve zombilerin yaklaştığını dinleyerek anlıyoruz. yolda topladığımız malzemeler ile üssümüzü güçlendirebilir, zombi saldırılarından koruyabiliriz. Oyun hem Google Play Store hem de App Store üzerinden ücretsiz olarak indirmeye açık.

Exercise Timer

Spor yapmak için motivasyon uygulamaları
Exercise Timer

Direkt spor ile ilgili olmasa da yardımcı kaynaklar da oldukça önemli. Exercise Timer da bu tür uygulamaların en iyilerinden birisi. Ücretsiz olarak Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz. Maalesef ki App Store üzerinde bulunmuyor. Eğer IOS cihazınız için bir alternatif arıyorsanız Interval Timer uygulamasını deneyebilirsiniz.

Neuron Digital şirketi tarafından geliştirilen harika bir uygulama olan Exercise Timer bir tür zamanlayıcı. Klasik bir kronometre gibi sade bir tasarımının olmasının yanında asıl işlevi çok önemli. Yapmak istediğimiz hareketleri sıra ile uygulamaya yazıyoruz. Uygulanma sürelerini girerek kronometreyi başlatınca hareketlerin sürelerini tutuyor. Aralara mola ekleyerek sanal bir spor koçu oluşturmak mümkün.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts