Sürücü Belgesi Almak İçin Yardımcınız: Cepte Ehliyet

Cepte ehliyet uygulaması ile kolaylıkla ehliyet sınavını geçin.
Cepte Ehliyet Uygulaması
Cepte Ehliyet Uygulaması

Herkes ehliyet sınavını geçmek ister ve Cepte Ehliyet uygulaması ile bu iş çok daha kolay. Bu uygulama sayesinde sürücü belgesi almak için sınavı rahatlıkla geçeceksiniz. Bu uygulamayla birlikte hem notlara erişebilir hem de soru çözebilirsiniz. Bu uygulama içinde çeşitli kategoriler mevcut.

Cepte Ehliyet uygulaması neden önemli?

Cepte Ehliyet, bizlere geçmiş yılların çıkmış ehliyet soruları için oldukça etkili ve kullanıcı dostu bir aplikasyondur. Birkaç yıldır trafik sınavları sanıldığı kadar basit olmamakta; aksine gittikçe zorlaştırılmaktadır. Bunun için doğru şekilde çalışmak önemli bir yer tutar.

Cepte Ehliyet
Cepte Ehliyet neden önemli?

Cepte Ehliyet uygulaması işte tam bu vakit yardımınıza koşuyor. Uygulamanın içerisindeki çeşitli kategoriler sayesinde hazırlanmanız bir hayli kolaylaşacak. Aynı zamanda gerçek hatatta sürerken yapılan hata riskini azaltarak kaza riskini de düşürür ve güvenli bir yolculuk yapmamızda yardımcı olur.

Uygulama İçeriği

Uygulamamız birkaç bölümden oluşmakta bu bölümler ile istediğimiz kısma daha rahat ulaşabiliriz. Bu bölümlere ana menüden ulaşabilirsiniz. Uygulamanın ana olarak 5 ayrı bölümü bulunmakta. Bu bölümler:

  • Soru Çöz
  • Ders Notları
  • Trafik İşaretleri
  • Sınava Kalan Süre
  • Bilemediklerim
cepte ehliyet
Cepte Ehliyet Ama Menü
  • Soru Çöz: Bu bölümde geçmiş yıllarda çıkan gerçek sınav sorularını çözebilirsiniz. Yukarıda sorulara verilen süreyi (1 dakika) görebilirsiniz. Yanlış işaretlendiği anda doğru cevabı gösterir.
  • Ders Notları: Notlar bölümü sayesinde teorik dersleri dinlerken not tutmanıza gerek kalmayacak.
cepte ehliyet
ders notları
  • Trafik İşaretleri: Trafikteki uyarı ve rota levhaları hakkında her şey bu menüde bulunuyor.
  • Sınava Kalan Süre: En yakın teorik ehliyet sınavının tarihine ne kadar kaldığını gösterir.
  • Bilemediklerim: Daha önce yanlış yaptığınız tüm sorulara bu menüden erişebilirsiniz. Bu sayede hatalarınızı düzeltebilir ve kalıcı bir öğrenme sağlayabilirsiniz.
Cepte Ehliyet
E-Sınav

Ehliyet sınavı nasıl yapılır?

Son yıllarda ehliyet sınavları dijital ortamda yapılmaktadır. E-Sınav, basılı evrak kullanılmaksızın sınav uygulama ve değerlendirilmesine ilişkin her türlü işlemin elektronik ortamda ve bilgisayarlar aracılığıyla yapıldığı sınavlardır. Bunun için belirli yerlerde sınav merkezleri bulunmaktadır.

Cepte ehliyet
Yazılı sınavı geçerseniz direksiyon sınavına girmeye hak kazanırsınız.

Sınavlar bilgisayar başında yapılıyor ve özel e-sınav yazılımıyla sorulara ileri-geri yapılarak seçeneklere işaretleme usulüyle cevap veriliyor. Her soru 4 şıktan oluşuyor. Sınavı geçmek için minimum 70 puan almak gerekiyor. Yani 50 soru olduğundan geçmek için en az 35 doğru cevap vermiş olmanız gerekmektedir.

https://www.youtube.com/watch?v=XyFRflxO3a4

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts