Yabancı Dil Öğrenme Uygulamaları

yabancı dil

Günümüzün en önemli ihtiyaçlarından bir tanesi şüphe yok ki yabancı dil öğrenimi. Teknoloji geliştikçe dünyanın her noktasına ulaşabilme imkanımız da çoğalıyor. İşte tam da bu yüzden İngilizce öğrenmek eskiden bu kadar zorunlu bir ihtiyaç değilken şimdi ihtiyaçtan da öte, İngilizcenin yanına başka bir dil daha eklemek gerekiyor. İşte yanınızdan hiç ayıramadığınız akıllı telefonlarınıza yükleyebileceğiniz, birbirinden faydalı yabancı dil öğrenme uygulamaları.

Daha önce önerdiğimiz yabancı dil uygulamalarına da göz atabilirsiniz.

Yabancı Dil Öğrenmenizi Kolaylaştıran 6 Uygulama

LingoDeer - yabancı dil öğrenme uygulamaları
LingoDeer

LingoDeer

Yabancı dil öğrenme özelinde birçok uygulama bulunuyor ancak LingoDeer, Asya dillerine odaklanarak kullanıcılara Japonca, Korece, Çince ve Vietnamca öğretmeyi hedefliyor. Profesyonel dil hocalarının katkılarıyla hazırlanan uygulama, günde sadece 10 dakikanızı alarak okuma, dinleme, konuşma ve yazma yeteneklerini interaktif dersler ve alıştırmalarla geliştirmeyi hedefliyor. Öncelikle alfabeyi öğretmenle işe koyulan LingoDeer, alıştırmalarla yola devam edip, kelime bilgisi, dil yapısı, renkler, yemekler, rakamlar vb. birçok kategoride temel bilgilerin üzerinden geçerek seviyenizi adım adım yükseltiyor.

LingoDeer’i Google Play Store ile ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Daily Chinese - yabancı dil öğrenme uygulamaları
Daily Chinese

Daily Chinese

Dünyada yaygın olarak konuşulan dil hala İngilizce diyebiliriz fakat rakamlara bakıldığında en çok konuşulan dil olarak ilk iki sırada Çince ve İspanyolca’yı görüyoruz. Özellikle İspanyolca, öğrenme hevesi bağlamında son yıllarda oldukça popüler. Peki Çince? Daily Chinese, günlük kelime kartlarıyla Çince kelime dağarcığınızı geliştirebileceğiniz bir uygulama. Öğrenmesi fazlasıyla zor olan bu dil için en ideal uygulamalardan biri diyebiliriz.

Daily Chinese uygulamasını Google Play Store ile ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Memrise - yabancı dil öğrenme uygulamaları
Memrise

Memrise

Memrise, uzman dil bilimciler tarafından hazırlanan ve 2017 Google Play Ödülleri kapsamında en iyi uygulama seçilen bir dil öğrenme uygulaması. İngilizce’den Almanya’ya, Japonca’dan Rusça’ya pek çok dil desteği sunan Memrise, diğer dil öğrenme uygulamalarından farklı olarak sadece dil öğretmekle kalmıyor. Aynı zamanda dilini öğrendiğiniz ülkenin tarihini, coğrafyasını ve kültürü hakkında size öğretici bilgiler sunuyor.

Memrise’i Google Play Store ile ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Duolingo-yabancı dil öğrenme uygulamaları
Duolingo

Duolingo

Duolingo, 2013 Google Play Ödülleri kapsamında “En iyilerin en iyisi” seçilen bir yabancı dil öğrenme uygulaması. Dil öğrenmeyi ödüllü bir oyun gibi kullanıcılarına sunan bu uygulamada İngilizce, Almanca ve Rusça dersleri Türkçe diliyle mevcut. Fakat derseniz ki, “Ben İspanyolca öğrenmek istiyorum.” o zaman derslere İngilizce veya başka bir dil aracılığıyla devam etmeniz gerekiyor.

Duolingo’yu Google Play Store ile ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Tinycards - yabancı dil öğrenme uygulamaları
Tinycards

Tinycards

Tinycards, spesifik bir probleme odaklanarak, kullanıcıların kelime bilgilerini geliştirmeleri için çeşitli kelime kartlarının yer aldığı bir dil uygulaması. Çoğumuzun yaşadığı kelime unutma ya da bilmeme sorununa pratik ve eğlenceli bir çözüm getiren uygulama, aynı zamanda en çok tercih edilen dil öğrenme uygulamalarından biri olan Duolingo’nun ek uygulaması.

Tinycards’ı Google Play Store ile ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Drops - Yabancı dil öğrenme uygulamaları
Drops

Drops

Drops, 2018 Google Play Ödülleri kapsamından “En iyi uygulama” seçilen bir yabancı dil öğrenme uygulaması. Bu uygulama eğlenceli görsellerle kelimeleri birleştirerek yabancı dil öğreniminde ve kelime dağarcığının gelişmesinde kolaylık sağlıyor. Günlük 5’er dakikalık oturumlarla kelimelerin kolay, pratik ve hızlı bir şekilde hafızanıza yerleşmiş olmasına şaşıracaksınız!

Drops’u Google Play Store ile ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts