Riot Games, hile satışı yapan siteye dava açtı

Riot Games, VALORANT’ta giderek artan hile kullanan oyuncuların önüne geçebilmek için hile satışı yapan bir siteye dava açtı.
Riot Games Dava
Riot Games, hile satışı yapan GatorCheats’e dava açtı.

Riot Games, artan hile kullanan oyuncular sebebiyle harekete geçerek hile üreten ve yayılmasını sağlayan bir internet sitesine dava açtı. Aynı zamanda geliştirici ekip VALORANT Vanguard korumasının da güncelleneceğini bildirdi.

Riot Games, Bungie İş Birliğinin Detayları

Riot Games, Destiny ve Halo gibi bir hayli popüler olan oyun serilerinin geliştiricisi olan Bungile ile iş birliği yaparak oyunlarındaki hilecilerin azalmasını planlıyor. Riot Games’in hilecilere karşı ilk adımı olarak GatorCheats’a dava açmasıyla birlikte oyuna daha fazla hileci katılamayacak.

Riot Games Bungie İş Birliği
Riot Games, Bungie iş birliğiyle hile satışının önüne geçilmesi planlanıyor.

Bu hilelerle birlikte yaklaşık olarak bir milyondan fazla zarar ettiği öne sürülen Riot Games ekibi sürekli olarak oyunu güncelleyerek üçüncü parti yazılımları oyundan uzak tutmaya çalışıyor.

GatorCheats nedir?

GatorCheats çoğu popüler ve özellikle çevrim içi oyunlarda üçüncü parti yazılım geliştirerek satan bir site. Baştan söylememiz gerekirse kesinlikle bu gibi sitelerden hiçbir şekilde hile yazılımı satın almamalısınız. Aynı zamanda daha ucuza veya ücretsiz bir şekilde VP dağıttığını iddia eden sitelere ve kişilere kesinlikle inanmamalısınız. Birçok dolandırıcı şu an VALORANT’ın büyük bir kitleye hitap etmesini fırsat bilerek çoğu oyuncuyu dolandırıyor.

GatorCheats Mağazası
Mahkeme süreci başlatıldığından dolayı GatorCheats’in mağazası kapatıldı.

Davanın mahkemeye ulaşmasının ardından GatorCheats’in mağazası geçici olarak kapatıldı. GatorCheats’in tamamen kapanacağı iddiaları epey bir gündemde olmasının yanında birçok kişi sadece VALORANT hile programı satışı yapmayacağını düşünüyor.

Riot Games’in Açıklamaları

Bir Riot Games çalışanın yaptığı açıklamalarsa şu şekilde; “Riot Games tamamen oyuncuları için bu değerleri korumaya kararlı, bu yüzden bir hile yapanın farkına vardığımızda, onların peşinden gideceğimize şüpheniz olmasın.”

Total
21
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts