VALORANT 2.01 Yama Notları

VALORANT 2.01 yama notları yayınladı. Yeni gelen bu güncelleme de Split haritasında değişikliğe gidildi.
Valorant 2.01 Yama Notları
Valorant 2.01 yama notlarında Split haritası değişiyor.

VALORANT 2.01 yama notları yayınladı. Bugün yayınlanan yama notlarında Jett zayıflatılıyor ve saldırı takımının daha da güçlenmesi adına Split haritasında değişikliğe gidiliyor. Bu yeni gelen değişiklikler ile oyunun seyri de büyük ölçüde değiştirebilir.

VALORANT 2.01 Yama Notları

Riot Games, uyguladığı son yamasında Omen’i zayıflatarak, Brimstone’u güçlendirmişti. Yeni gelecek olan bu yamada ise Jett zayıflatılıyor. Oyun içerisinde büyük bir işlevi olan Jett, 2.01 yaması ile birlikte yetenekleri zayıflatılıyor.

  • Duman süresi 7 saniyeden 4.5 saniyeye düşürüldü.

Riot, 1.0 güncellemesinde Jett’in dumanını 7 saniyeye çıkarmıştı ancak, oyuncular bu durumundan memnun olmadığını dile getirdiklerinden dolayı yaptığı bu değişiklikleri 2.01 yamasında geri çekti. Riot Games yama notlarında, “Jett, artık denetleyici rolünde yerini aldı ve artık agresif oynayan rakipleri, kullandığı dumanı sayesinde daha rahat tutabilecek. Jett’in yeteneklerini sürekli göz önünde bulundurmaya devam edeceğiz, gerektiği yerde değişiklikler yapacağız.” dedi.

Bunun yanında 2.01 yamasında VALORANT’ın tek taraflı haritası Split’e de birkaç değişiklik getirildi. Yapılan espor maçlarında Kuzey Amerika, Split’teki turların yüzde 55’ini kazandı. Ufak boşluklar açarak ve rakiplerin görüşlerini sürekli kapatarak, art arda zafer aldıklarını söylediler. Haritanın savunma tarafı Split haritasında oldukça güçlü olduğundan dolayı Riot Games, harita üzerinde birkaç değişiklik yaparak saldırı tarafının da elverişli olması gerektiğini düşündü.

Valorant split haritası değişikliği
Saldırı takımı artık B noktasına çok daha rahat girebilecek.

Harita üzerinde yapılan iyileştirmelerin yanı sıra bazı kapıların genişliğini azaltılırken, bazılarının arttırıldı. Riot Games, B’ye giriş yapılan ana kapının alanını yükselterek, saldırı takımını da biraz güçlendirdi. Sabahın erken saatlerinde oyuna getirilen 2.01 güncellemesi 1.2 GB boyutunda.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts