VALORANT Hesap Oluşturma (2021)

VALORANT’ta nasıl hesap oluşturulur yazımızda anlattık.
VALORANT nasıl hesap açılır
VALORANT’ta yeni hesap nasıl açılır sorusuna cevap verdik.

VALORANT hesap oluşturmayı adım adım aktardık. VALORANT‘ta hesap oluştururken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve önemli püf noktalarına değindik.

VALORANT Hesap Oluşturma

VALORANT’ta hesap oluşturmak oldukça basit. Riot Games’in sitesinden yeni bir hesap oluşturabilir veya oyunun başlatıcısından “Hesap Oluştur” seçeneğine tıklayarak daha hızlı bir şekilde hesap oluşturabilirsiniz.

VALORANT hesap açma
VALORANT’ın resmi sitesinden yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.

Hesap oluşturmak bu denli kolay olmasına rağmen VALORANT’ta hesap oluştururken dikkat etmeniz gereken birkaç husus bulunuyor. Özellikle kayıt olurken bulunduğunuz konumu doğru seçmeniz gerekmekte. Bunun sebebiyse hesap oluşturma kısmında seçtiğiniz serverlarda oynayacak olmanız. Eğer oturduğunuz bölgeye uzak bir sunucu seçtiyseniz oyun içi pinginiz epey yüksek olacak.

VALORANT Server Ne İşe Yarar?

VALORANT hitap ettiği bölgelere sunucu yapar çünkü oyuncuların kendi bölgesindeki oyuncularla oynayabilmesi ve düşük ping (gecikme) ile oynayabilmeleri için. Peki Türkiye’de açılan bir hesap ile sadece Türkiye sunucusunda mı oynayabiliriz bunun cevabı hayır.

Hangi bölgede hesap açarsanız açın kendi sunucunuzun altında birkaç farklı bölgenin sunucusu da bulunacak fakat en az ping alabileceğiniz sunucu her zaman bulunduğunuz bölgenindir. Peki neden hesabı açtığımız konuma dikkat etmemiz gerekir şöyle ki eğer siz hesabınızı Güney Amerika’da açarsanız Türkiye sunucusuna giriş sağlayamayacaksınız. Bu da yüksek ping ile oynamanızı gerektirecek.

VALORANT hesap oluştur
Yeni bir VALORANT hesabı açmakta zorluk çekiyorsanız aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

Belki de yüksek gecikmeden dolayı oyundan bile düşebilirsiniz oyundan düşmeseniz bile yüksek gecikme ile oynamanız zor olacak. Aşağıda Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan bir oyuncunun açtığı hesapta bulunan sunucuları gösterdik.

VALORANT Hesap Oluşturma Adımları

VALORANT’ta hesap oluşturma adımlarını daha iyi anlayabilmeniz için yapmanız gerekenleri adım adım listeledik. Aşağıdaki işlemleri eksiksiz bir şekilde yaparak yeni bir VALORANT hesabı oluşturabilirsiniz.

  1. Öncelikle VALORANT’ın resmi internet sitesine giderek “Ücretsiz Oyna” tuşuna basın.
  2. Ardından “Hesap Oluştur” tuşuna basın.
  3. Açılan pencerede e-posta adresinizi girmelisiniz. (Kullanmadığınız e-posta adresini buraya girmemeniz gerekiyor.)
  4. E-postayı girdikten sonra gelen pencereye doğum tarihinizi girin.
  5. Son adım olarak kullanıcı adınızı ardından şifrenizi yazın ve ilerlemeye devam edin.

Böylelikle hesap oluştururken dikkat etmeniz gerekenlerin sonuna gelmiş bulunmaktayız. VALORANT’a yeni başlamış ve oyun hakkında rehberlere ihtiyacınız varsa Mobidictum’u takip etmeye devam edebilirsiniz. Ayrıca hemen aşağıdaki düğmeden bir başka VALORANT rehberimize göz atabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts