VCT Aşama 3 Challengers 1’de ilk finalist belli oldu!

VCT Aşama 3 Challengers 1’de adım adım finale!
VCT Aşama 3 Challengers 1
VCT Aşama 3 Challengers 1

Riot Games’in taktiksel FPS oyunu VALORANT‘ın espor arenası gün geçtikçe heyecanlı bir hale bürünüyor. VCT 2021 Aşama 3’te de birbirinden heyecanlı maçlar izledik ve yavaş yavaş finale doğru ilerliyoruz!

8 Temmuzda saat 18.00’te başlayan ve Oxygen Esports ile Futbolist arasında oynanan Kazananlar Potası finaliyle VCT Aşama 3 Challengers 1’de yarı final heyecanı başlamış oldu. Icebox ve Ascent haritalarında oynanan mücadelede birbirinden çekişmeli maçlar izledik.

Oxygen Esports – Futbolist

Oxygen Esports 19-17 ve 13-8 kazanarak Futbolist’e maç vermeden adını finale yazdırdı. Böylelikle Oxygen Esports VCT Aşama 3 Challengers 1’in ilk finalisti olmayı başardı. Futbolist ise Kaybedenler Potası finaline düştü ve rakibini beklemeye başladı.

Daha sonra saat 21.00’de Fire Flux Esports ile SuperMassive Blaze karşılaşması başladı. Maçın kazananı Kaybedenler Potası finalinde Futbolist’in rakibi olacaktı. Maçlar Haven, Ascent ve Icebox’ta oynandı. Havendaki mücadeleyi SuperMassive Blaze skor açısından çok rahat bir şekilde kazanmış olsa serinin diğer iki maçında adeta nefes kesen bir mücadele izledik.

Fire Flux Esports – SuperMassive Blaze

İkinci haritayı Fire Flux Esports kazanıp geri dönmeye çalışsa da SuperMassive Blaze üçüncü haritayı kazanmayı başardı ve Kaybedenler Potası finalinde Futbolist’in rakibi oldu.

Bugün saat 18.00’de Futbolist ile SuperMassive Blaze arasında oynanacak olan Kaybedenler Potası finalinin kazananı, 10 Temmuz’da 18.00’de oynanacak olan Challengers 1 finalinde Oxygen Esports’un rakibi olacak.

Total
13
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts